Preskočiť na hlavný obsah

Láska v čase Vianoc - Lisa Kleypasová

Názov : Láska v čase Vianoc 
Originál. názov: A Wallflower Christmas
Autor : Lisa Kleypasová
Vydavateľstvo: Ikar
 Rok vydania : 2009
 Počet strán : 168
Väzba: pevná väzba
 Žáner: Historický román 

Anotácia: 
Blížia sa Vianoce a do Londýna pricestoval z Ameriky Rafe Bowman, aby sa stretol s Natalie Blandfordovou, slušne vychovanou, krásnou dcérou lady a lorda Blandfordovcov. Ak chce dediť, musí vyhovieť otcovi a oženiť sa s aristokratkou. Nebyť jeho výstredných spôsobov Američana a neveľmi chýrnej reputácie, tomuto sobášu by nič nestálo v ceste. Aby šlo všetko ako po masle, ponáhľajú sa mu na pomoc jeho dve sestry a ich dve priateľky, ktoré ešte nedávno na plesoch nikto nepozval do tanca, no napokon si spoločnými silami našli milujúcich manželov. Kým Rafe začne Natalie dvoriť, musí sa oboznámiť s etiketou londýnskej spoločnosti. Vtedy sa ukáže, že získať za manželku pravú mladú dámu je zložitejšie, ako si to predstavoval, predovšetkým preto, že ako muž je zvyknutý dostať všetko, čo chce. Vianoce nečakane ovplyvnia všetkých, urobia z cynika romantika a rozhoria vášeň v jednom plachom srdci.

Voľné pokračovanie romancí Tajomstvá letnej noci, Vôňa jesene, Zimná láska, Jarná vášeň zavedie čitateľky do viktoriánskeho Anglicka. Štyri mladé dámy, nerozlučné priateľky, sa v obave, že ostanú starými dievkami, znovu spoja, aby našli svojej priateľke primeraného partnera.

o autorke: 
Lisa Kleypas je autorkou viac než devätnástich historických románov, ktoré vyšli preložené do dvanástich jazykov. V roku 1985 ju vymenovali za Miss Massachusetts a zúčastnila sa slávnostnej súťaže o titul Miss USA v Atlantic City.

Vyštudovala politické vedy na Wellesley College a ako dvadsaťjeden ročná vydala svoj prvý román. Tituly jej kníh sa objavovali na zoznamoch bestsellerov periodík, ako sú New York Times, USA Today, Publishers Weekly a tiež Walden Books. Rafe Bowman príchadza do Anglicka z Ameriky kvôli svadbe, ktorú vymyslel jeho otec. Má si vziať Natalie Blandfordovou.

Jej komornej Hannah pošle Lillian pozvánku na návštevu. Chcú sa od nej dozvedieť čo najviac o budúcej neveste pre ich brata. Rafe je pre Hannah veľmi nepríjemný chlap, ktorý sa nevie správa. Myslí si, že pre Natalie to nie je vhodný chlap. 

Hannah, Natalie a jej rodičia odchádzajú na vianočné sviatky ku Browmanovcom, kde sa má Natalie spoznať s Rafeom. Natalie sa Rafe veľmi páči a chce si ho vziať, no okolnosti sa zvrtnú. Jej otec vyhlási jej zasnúbenie,no kto je ženích??

Knihu som si chcela prečítať už dávno. Bohužiaľ som sa k nej nejak nevedela dostať. Ešte aj keď som si ju chcela kúpiť, buď som na ňu zabudla alebo som našla niečo iné, čo som kúpila. 
Obálka sa mi páči aj keď je taká jednoduchá. Mám rada modrú farbu a tie vločky mi pripomínajú zamrznuté sklá a ako som na ne ako malá  kreslila prstami. Tie dva klobúky moc nechápem prečo tam dali, ale nevadia mi. Jediná škoda, že tá kniha je taká tenká. 
V knihe je aj moja jedna z obľúbených rozprávok Vianočná koleda. Hannah ju tam číta malým deťom. Ja som sa s ňou stretla najprv na angline, kde nám dali čítať knižku, potom až film. Čo sa mi však nepáči je , že už robia všelijaké Barbie verzie...(nikdy som nejak nemusela Barbieny, radšej som mala autíčka). 
Ďalej mi kniha pripomenula tú vianočnú atmosféru, ktorú ma rád asi každý. A ani mi nevadilo, že som ju čítala cez leto. Je jedno, kedy ju človek číta, vždy ho chytí za srdce. Ale aj keď tam bolo toľko dobrého, stále mi tam niečo chýbalo. Možno nejaká väčšia zápletka, väčšie napätie alebo viac o príbehoch sestier. 

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…