Preskočiť na hlavný obsah

Mys poslednej nádeje . Candice Proctorová

Názov : Mys poslednej nádeje
Originál. názov :Whispers of Heaven
Autor : Candice Proctorová
Preklad : Katarína Jusková
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ
Rok vydania : 2012
Počet strán : 312
Väzba: pevná väzba
Žáner:historický román

Anotácia:
Populárna autorka historických romancí nás tentoraz prenesie do Austrálie a ponúkne nám podmanivý príbeh zakázanej lásky. Po štúdiu v Anglicku sa Jessie Corbettová vracia do Tasmánie, rozhodnutá splniť očakávania rodiny a vydať sa za bohatého dediča susedného statku. Jej život sa však obráti naruby vo chvíli, keď stretne mladého muža s uhrančivými očami. Lucas Gallagher, trestanec odsúdený na doživotie, myslí iba na útek, až kým nestretne zlatovlasú Jessie...
O autorke:
Je autorkou  romantických príbehov zasadených do doby 19. storočia. S ohľadom na svoje bohaté zážitky z rôznych kútov sveta, kedy žila v Španielsku, Grécku, Francúzsku, Anglicku, Jordánsku, Austrálii a teraz v USA, sú jej hrdinovia rôznorodí a prostredie jej románov vierohodne popísané.
Nesporným kladom Candice je, že narozdiel od iných autoriek nepíše podľa šablóny typu: ona krásna, ale chudobná, on bohatý a do doby, než ju stretol, vyhlásený sukničkár.
Candice Proctor píše inteligentným spôsobom, jej knižky majú všetko, čo sa dá od romantickej a oddychovej literatúry očakávať, tj krásny príbeh, erotické napätie medzi hrdinami, správnu dávku humoru a šťastný koniec.
Rodená Američanka Candice Proctorova presídlila do Austrálie a našla tu nový domov v malebnom meste Adelaide. Je vydatá a má dve dcéry. Vzdelaním je doktorka histórie a pôvodne sa venovala archeológii.
pseudonymy :Steven Graham, Steven Harris alebo C. S. Harris.


Jessie sa po štúdiách na dievčenskej škole v Anglicku vracia domov. Je plná nedočkavosti kedy uvidí svoj milovaný domov, no viac ako na domov sa teší z prírody, ktorá na ňu čaká. Jej starý koniar Tom má zdravotné problémy preto jej jej brat pridelí jedného z trestancov, ktorí si tam odpikávajú trest za to, že nejako urobili napriek anglickej kráľovnej. Lukas najprv nemôže zniesť, že má dávať pozor na nejakú anglickú paničku. Ani Jessie nie je nadšená jeho prítomnosťou.
Obaja však zisťujú, že nie sú taký ako si mysleli. Zažívajú spolu jazdy na koňoch, prechádzky, návštevu jaskyne atď. Jedno však vedia, že kvôli svojmu rozdielnemu postaveniu musia byť od seba
čo najďalej. Jassie sa musí vydať za priateľa z jej detstva a Lucas plánuje útek.
Všetko sa však zmení..

-.......................................................................

SUPER SUPER SUPER

Knihu som si chcela prečítať už dávnejšie, po prečítaní knihy Milujem ťa od tejto autorky.
Ani teraz ma nesklamala. Jej písanie je jedno z najleších aké čítavam. Tak ako dobre pracuje s postavami a prostredím. Aj teraz som bola už úplne akoby som bola v Tasmánii , tie predstavy mora a vodopádov, plavba na ľodi. A to plavbu na ľodi milujem keby môžem by som išla na more aj na niekoľko dní. :D :D


Mám rada knihy kde je aj kúsok histórie. Tu sa to premietlo v kolonializme. Tasmánia bola anglická kolónia a pracovali na nej trestanci čiže otroci.

Tiež tam bolo vidieť rozdiel v tých ľuďoch, ako sa správali, nebolo im vôbec ľúto čo s nimi bude, najradšej by ich povešali.

Čo sa týka postáv Jassie som si hneď obľúbila. Nepáčilo sa jej, že sa musí správať ako dáma, ani vzťah ktorý mala mať len preto, že otec sa dohodol s otcom jej budúceho ženícha ešte keď boli deti.
Lucas mal za sebou bolestivú minulosť, ktorá aj mňa prekvapila, čo autorka vymyslela.
Na koniec:
Na tejto knihe sa mi páčilo asi všetko. Jediné v čo dúfam, že Candice Proctorová napíše ďalšiu knihu.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …