Preskočiť na hlavný obsah

Mys poslednej nádeje . Candice Proctorová

Názov : Mys poslednej nádeje
Originál. názov :Whispers of Heaven
Autor : Candice Proctorová
Preklad : Katarína Jusková
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ
Rok vydania : 2012
Počet strán : 312
Väzba: pevná väzba
Žáner:historický román

Anotácia:
Populárna autorka historických romancí nás tentoraz prenesie do Austrálie a ponúkne nám podmanivý príbeh zakázanej lásky. Po štúdiu v Anglicku sa Jessie Corbettová vracia do Tasmánie, rozhodnutá splniť očakávania rodiny a vydať sa za bohatého dediča susedného statku. Jej život sa však obráti naruby vo chvíli, keď stretne mladého muža s uhrančivými očami. Lucas Gallagher, trestanec odsúdený na doživotie, myslí iba na útek, až kým nestretne zlatovlasú Jessie...
O autorke:
Je autorkou  romantických príbehov zasadených do doby 19. storočia. S ohľadom na svoje bohaté zážitky z rôznych kútov sveta, kedy žila v Španielsku, Grécku, Francúzsku, Anglicku, Jordánsku, Austrálii a teraz v USA, sú jej hrdinovia rôznorodí a prostredie jej románov vierohodne popísané.
Nesporným kladom Candice je, že narozdiel od iných autoriek nepíše podľa šablóny typu: ona krásna, ale chudobná, on bohatý a do doby, než ju stretol, vyhlásený sukničkár.
Candice Proctor píše inteligentným spôsobom, jej knižky majú všetko, čo sa dá od romantickej a oddychovej literatúry očakávať, tj krásny príbeh, erotické napätie medzi hrdinami, správnu dávku humoru a šťastný koniec.
Rodená Američanka Candice Proctorova presídlila do Austrálie a našla tu nový domov v malebnom meste Adelaide. Je vydatá a má dve dcéry. Vzdelaním je doktorka histórie a pôvodne sa venovala archeológii.
pseudonymy :Steven Graham, Steven Harris alebo C. S. Harris.


Jessie sa po štúdiách na dievčenskej škole v Anglicku vracia domov. Je plná nedočkavosti kedy uvidí svoj milovaný domov, no viac ako na domov sa teší z prírody, ktorá na ňu čaká. Jej starý koniar Tom má zdravotné problémy preto jej jej brat pridelí jedného z trestancov, ktorí si tam odpikávajú trest za to, že nejako urobili napriek anglickej kráľovnej. Lukas najprv nemôže zniesť, že má dávať pozor na nejakú anglickú paničku. Ani Jessie nie je nadšená jeho prítomnosťou.
Obaja však zisťujú, že nie sú taký ako si mysleli. Zažívajú spolu jazdy na koňoch, prechádzky, návštevu jaskyne atď. Jedno však vedia, že kvôli svojmu rozdielnemu postaveniu musia byť od seba
čo najďalej. Jassie sa musí vydať za priateľa z jej detstva a Lucas plánuje útek.
Všetko sa však zmení..

-.......................................................................

SUPER SUPER SUPER

Knihu som si chcela prečítať už dávnejšie, po prečítaní knihy Milujem ťa od tejto autorky.
Ani teraz ma nesklamala. Jej písanie je jedno z najleších aké čítavam. Tak ako dobre pracuje s postavami a prostredím. Aj teraz som bola už úplne akoby som bola v Tasmánii , tie predstavy mora a vodopádov, plavba na ľodi. A to plavbu na ľodi milujem keby môžem by som išla na more aj na niekoľko dní. :D :D


Mám rada knihy kde je aj kúsok histórie. Tu sa to premietlo v kolonializme. Tasmánia bola anglická kolónia a pracovali na nej trestanci čiže otroci.

Tiež tam bolo vidieť rozdiel v tých ľuďoch, ako sa správali, nebolo im vôbec ľúto čo s nimi bude, najradšej by ich povešali.

Čo sa týka postáv Jassie som si hneď obľúbila. Nepáčilo sa jej, že sa musí správať ako dáma, ani vzťah ktorý mala mať len preto, že otec sa dohodol s otcom jej budúceho ženícha ešte keď boli deti.
Lucas mal za sebou bolestivú minulosť, ktorá aj mňa prekvapila, čo autorka vymyslela.
Na koniec:
Na tejto knihe sa mi páčilo asi všetko. Jediné v čo dúfam, že Candice Proctorová napíše ďalšiu knihu.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …

Jablkovo-maková štrúdla bez cukru

V tomto prípade by som mala napísať, že v jednoduchosti je krása, keďže na tento koláčik som použila minimum surovín. A možno prekvapí aj fakt, že v ňom nie je cukor a to, prečo som namiesto štrúdľového cesta použila lístkové..  Mne ako diabetičke tam cukor vôbec nechýbal....a komu by chýbal, môže si štrúdlu v konečnej fáze pocukriť. 
INGREDIENCIE:1 celozrnné lístkové cesto
mak - podľa oka
2 veľké jablká 1 vajíčko
Na rozvaľkané lístkové cesto nasypeme makovú zmes a poukladáme nadrobno nakrájané jablká. To dôkladne zabalíme. V mištičke si ručne vyšľaháme vajíčko a natrieme ním vrch štrúdli. Dáme do rozohriatej rúry na 180stupňov na 30 minút. 
V prípade ak potrebujete ten cukor, tak si ho môžete dať už spolu s makom, alebo poprípade ním posypať štrúdlu. Mne celkom stačila sladkosť jabĺk, v ktorých je prírodný cukor. 
A ak ste náhodou alergický na mak, pokojne ho môžete zameniť napríklad za vlašské orechy. Buď najemno nakrájané, alebo v sypkej forme. 
Už stačí povedať len DOBRÚ CHUŤ