Preskočiť na hlavný obsah

Risknem to s punkerom - Enja Rúčková

Názov : Risknem to s punkerom

Autor : Enja Rúčková
Vydavateľstvo: Motýľ
Rok vydania : 2011
Počet strán : 272
Väzba: pevná väzba

Anotácia:
Maturantka Tina má pocit, že jej život uviazol na mŕtvom bode. Pociťuje potrebu zažiť niečo nevšedné, a tak sa ocitne na koncerte punkrockovej kapely. V chalanovi, ktorý sedí za bicími, spozná svojho bývalého suseda. Vrátil sa po dvoch rokoch z cudziny, pričom to pred všetkými známymi veľmi úspešne zatajil. K Tine je však od samého začiatku úprimný, neskrýva pred ňou svoje vlastné pocity. Vyvracia jej mienku o sebe aj o tom, v čo doteraz verila. Obracia jej svet hore nohami, otvára jej nový obzor, vťahuje ju do víru punkovej energie a slobody. Prináša so sebou závan čerstvého vzduchu, no na druhej strane aj riziko a nebezpečenstvo. Je teda iba na Tine, či sa rozhodne stiahnuť do kúta alebo sa poddá svojmu srdcu. Bude v jej prípade platiť, že risk je zisk?

O autorke
Narodila som sa v roku 1983 a zahorela pre písané slovo už v rannej puberte. Odvtedy ma prenasleduje túžba zvečniť svoju predstavivosť a myšlienky. Som vydatá, mám dve deti, žijem na Liptove. Enja (číta sa Eňa) je prezývka, ktorou ma doteraz volá moja najbližšia rodina. Dôvod, prečo som ju zverejnila, je jednoduchý. Nosím manželovo priezvisko, takže som chcela, aby aspoň v mojom krstnom mene bolo niečo naozaj osobné, čo patrí iba mne :)

Dostalo sa mi do uší, že o mne chcete vedieť nejaké zaujímavosti, takže tu sú:
Vzdelanie
vysokoškolské
Záujmy
hudba, film, fotografia, pešia vysokohorská turistika, práca s textom
Čo počúvam
kratší bude zoznam toho, čo nepočúvam: dychovka, heavy metal, house, techno
Obľúbený literárny autor
Stephen King
Status
večný študent, odkedy som sa naučila čítať a písať, neustále chodím do nejakej školy, aktuálne je to jazykovka
Čo ma určite vytočí
nedochvíľnosť a nespoľahlivosť
Mám slabosť pre
pizzu a Gardské jazero
Osobná črta
neviem poslúchať a niekedy som až príliš úprimná, za čo ma ľudia buď nenávidia alebo milujú
Zvláštne znamenie
náušnice rôznych farieb, tvarov a veľkostí
enjaruckova.sk


Ide o klasický dievčenský román..baba sa zaľúbi potom si nahovára, že s tým chalanom nemôže byť a nakoniec sa dajú znova dokopy. 

Tina je obyčajné dievča, ktoré strpuje správanie svojho priateľa a neznaší sa s tým nič robiť. Všetko sa zmení keď sa domov z Anglicka vrátu Džony s ktorým sa stretne na koncerte. Nanovo spoznáva svojho bývalého kamaráta a jeho kamošov z kapely. Nakoniec však zistí, že k nemu cíti viac ako kamarátstvo a dajú sa dokopy. Počas ich vzťahu prichádzajú rozličné komplikácie. Jej kamarátky Zuzana, ktorá sa snaží zviesť Džonyho, ktorému prasknú nervy a s jeho bratom pre ňu pripravia pomsvu..Tinin otec, ktorý sa vyhrádža Džonymu aby sa nepribližoval Tine. Tina ho nenávidí za to čo urobil no pritom stále vie, že ho ľúbi...

Tina mi niekedy liezla na nervy tým, že sama nevedela, že čo vôbec chce. Ani jej riešenie situácií nebola žiadna sláva.
Narozdiel od nej som si Džonyho hneď obľúbila aj jeho kamošov, ktorí sa vždy ukazovali ako veselá kopa.
Čo mi bolo tiež také čudné, že kdekoľvek sa Tina zjavila objavil sa pri nej chlap, ktorý ju chcel pretiahnuť a zázrakom hneď ako udatný princ sa objavil Džony aby ju uchránil.
Dej bol naplnený, vždy sa tam niečo dialo. Niektoré časti však boli nudné a akoby sa opakovali.

Dosť veľa v knihe bolo venované aj násiliu doma, čo k tomu dodalo aj niečoho iného ako lásky medzi nimi. Bola tam nenávisť, ktorú pociťoval Džony k svojmu otcovi. Tinina odvaha, ktorá sa ukázala, keď pred neho predstúpila, keď mlátil syna. A aj ľútos z toho čo všetko musel prežiť ako malý.

Koniec bol však šťastný. Obaja zistili, že si veľmi chýbajú a chcú byť spolu.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …