Preskočiť na hlavný obsah

Čo koho do toho - Enja Rúčková

  Názov : Čo koho do toho
  Autor : Enja Rúčková
  Vydavateľstvo: Motýl
  Rok vydania : 2010
  Počet strán : 360
  Väzba: tvrdá
  Žáner: Dievčenský román

Anotácia:
Keď v jedno obyčajné školské ráno vojde do triedy čokoládový mulat, všetky baby razom spozornejú. Asi najviac však očarí mladú, neskúsenú Simonu. Ben sa totiž nepodobá na nikoho, koho doteraz stretla. Očarí ju svojím úsmevom, slovami, ktoré hovorí, i hudbou, ktorú robí. Má skrátka všetko, o čom si ona sama zakázala snívať. Tak sa začína citlivý a pritom napínavý príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí sa neodlišujú len farbou pokožky, ale aj svojimi snami a pohľadom na svet okolo seba. Vďaka hre osudu začnú prežívať neobyčajný vzťah, na ktorý ich najbližšie okolie nie je pripravené. Ale sú naň pripravení aj oni sami? Ich čiernobiela láska sa každý deň potáca v neprikrášlenej realite, zbiera údery pod pás, padá na kolená, aby sa znova a znova odvážne postavila na nohy. Musí ale nevyhnutne vyústiť do zlého konca? Šestnásťročný človek predsa ešte nevie, čo naozaj chce. Má však právo snívať, zamilovať sa aj robiť chyby. Tak čo koho do toho?

o autorke:
Narodila som sa v roku 1983 a zahorela pre písané slovo už v rannej puberte. Odvtedy ma prenasleduje túžba zvečniť svoju predstavivosť a myšlienky. Som vydatá, mám dve deti, žijem na Liptove. Enja (číta sa Eňa) je prezývka, ktorou ma doteraz volá moja najbližšia rodina. Dôvod, prečo som ju zverejnila, je jednoduchý. Nosím manželovo priezvisko, takže som chcela, aby aspoň v mojom krstnom mene bolo niečo naozaj osobné, čo patrí iba mne :)
viac

Simone sa Ben páči od prvej chvíle. Ich spriatelenien trvá dlhší čas. Ben ju pozýva na svoje vystúpenia, do hotela jeho otca, k nemu domov. Na tri dni si v Berlíne skúsia aké by to bolo keby chodia spolu. Pre Simonu sú to tri najkrajšie dni v jej živote. Po návrate sa však navzájom ignorujú. Nevydží to však dlho. Obaja chcú vzťah, no iní ich osočujú, nadávajú im až to prejde do bitiek. Ako to celé skončí?..

Knihu mám už dlhšie doma, no až teraz som sa k nej dostala. Nevedela som čo mám čakať pretože od Enjy Rúčkovej som čítala dokopy (teraz už) 3 knihy a z toho 1 bola podľa mňa príšerná a druhá celkom v pohode. A aký mám z nej pocit...Asi 300 strán som sa modlila nech sa tam už niečo zaujímavejšie stane, nech to čím skor prečítam, nech to mám už z krku. Tie zvyšné strany boli oveľa dynameckejšie, veľa vecí sa v nich riešilo tak aspoň to zaujalo. A koniec nečakaný..
Hlavnú postavu Simonu som odzačiatku nemala rada. Prišla mi, že autorka ju spravila až moc sprostou..(veď si ani nevšímala, že pri sexe nemajú ochranu a potom sa čudovala, že je tehotná).Každý jej bol ochotný z chlapov pomôcť a hádzať sa jej pod nohy :D :D. No a Ben ...jeho som brala v pohode síce bol až moc presladený romantik. To čo ma na ňom štvalo..vlastne na oboch bolo, že v jeden deň sa úplne normálne rozpávali a na druhý totálna ignorácia. Ale našla som si aj obľúbenú postavu a ním bol Kofi. On bol Simonin kamoš. Obľúbila som si ho asi pre jeho pohodu, nič extra neriešil a snažil sa jej pomôcť. To, že mával 2týždňové vzťahy a baby striedal ako ponožky, som si ani nevšímala.
Pre naťahovanie na 300stranách a nudné pasáže, pri ktorých som knihu chcela tresknúť o zem dávam 3body knihe. Nerada čítam knihy, ktoré nemajú jasný koniec, preto si asi ani neprečítam pokračovanie Očistný debakel (Aj keď neviem na jednej strane chcem vedeť, ale na druhej moc sa mi nepáči písanie tejto spisovateľky. Nijako ma svojimi knihami neprekvapuje, vačšinou len naštve:( )..

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…