Preskočiť na hlavný obsah

Škola noci 1 - Označená - P.C. Castová - Kristen Castová


Názov : Škola noci 1 - Označená
 Originál.názov : Marked
 Autor : P.C. Castová - Kristen Castová
  Preklad : Oľga Guričanová
Vydavateľstvo: Ikar
  Rok vydania : 2010
  Počet strán : 264
Väzba: pevná
 Žáner: Pre mládež


Vo svete 16-ročnej Zoey Redbird upíri nielen že existujú, ale začala ich tolerovať i spoločnosť. Tí, ktorých vapmíri označkujú sa dostávajú na Školu noci, kde sa učia životu nočných tvorov. Pre Zoey je označenie požehnaním i keď má sprvu strach. Do sveta ľudí nikdy nezapadala a tak je pre ňu cesta premeny na upírku šancou začať odznovu v novom svete, kde byť upírom neznamená byť nutným zlom. V škole noci nachádza skutočné priateľstvo, loayalitu a vzťah, no tiež musí čeliť klamstvám a nedôvere. Zisťuje, že ani svet upírov nie je dokonalý a to, pred čím sa snažila uniknúť vo svojom starom svete ju do určitej miery prenasleduje naďalej. V rukách má ale nové zbrane - silu Bohyne Nyx, ktorá ju sama označkovala.

Kniha sa mi páčila. Číta sa veľmi rýchlo a dobre. Miestami mi to síce pripomína Rokfort.
Nemám však rada, keď hlavná postava, má všetky možné schopnosti hneď od začiatku. A každý ju považuje za úžasnú. Presne taká boli Zoey. Preto sa ani nestala mojou obľúbenou postavou. Zato jej spolubývajúcu a kamarátku Stevie Rae som mala hneď rada odzačiatku. Prišla mi kamarátska a milá. A Damiena (aj keď je gay) mám rada za jeho bystrosť a múdrosť. Afrodita je hneď daná ako zlá postava a aj sa tak správa, ju sa nedá mať rado. Erik, priateľ Zoey a bývalý Afroditin, tomu nejak neverím, nezdá sa mi taký milučký a zlatý a neviem čo ešte, skôr si myslím, že to predstiera. Ostatné postavy som brala neutrálne.
Na tejto knihe, je však najlepšie, že sa tam stále dačo deje. Nebolo také, že by som sa pri nej nudila. Čakala, kedy už konečne bude koniec. Skôr sa tešila, že čo nové sa stane. Preto ju hodnotím kladne a uvidím, čo bude v ďalších dieloch.

Komentáre

 1. Ja mám túto sériu veľmi rada :) Prečítala som zatiaľ prvých 9 dielov :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja som prečítala prvé dva dieli a stačilo mi :D Každý máme iný vkus :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. veď aj ja si možno po čase poviem, že mi stačí :D

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …