Preskočiť na hlavný obsah

Šťastné setkání - Marion Lennoxová

Näzov - Šťastné setkání
Orig. názov - Misty and single Dad
Autor - Marion Lennoxová
Preklad - Marika Gragarová
Vydavateštvo - Harlequin
Počet strán - 154
Väzba - brožovaná
Žáner - Romantický


Misty býva v pokojnom mestečku v Banksia Bay pri mori v Austrálii. Robí učiteľku v miestej škole, no jej snom je zoznam, ktorý má zapísaný v knihe, čo mala byť kuchárkou. Je to 12 miest, ktoré chce navštíviť. Chce zažiť dobrodružstvo a nebezpečie. Raz kek do prváckej triedy vojde trocha vystrašený malý chlapec Baleym s otcom Nicholasom. Náhodou s nimi vojde do triedy aj zranený pes. Misty poprosí Nicholasa aby ho zobral k veterinárovi. On ani nevie prečo, spraví to.

Misty si psa nechá, spoznáva Bayliho, ktoráho si hneď obľúbi aj Nicholasa s ktorým nevie čo má spraviť. Medzitým prichádza a svoju babičku, ktorá pre ňu bola všetkým. Jej mama jej začne robiť problémy. Nikdy o ňu nemala záujem, len o jej peniaze po babke.
Chce prežiť svoj sen, no chce aj Nicholasa.
Rozhodne sa. Nicholas ju nechápe, hnevá sa na ňu.
Skončí sa to však všetko inak. Môže zažiť viac ako svoj sen?


Knihu som si kúpila na železničnej stanici. Vybrala som si ju podľa obálky. keďže nemala som čas si prečítať o čom je. Tá ma presvedčila na 100%. Ide síce o jednoduchú obálku, no peknú. Misty som si podľa nej aj trochu predstavovala.
Čo sa týka deju. Veľa som od nej neočakávala, keďže Harlequin má všetko na jedno kopyto. Nebola tam žiadna veľká zápletka. ľahko sa dal predpokladať dej. No kniha to bola milá a pekná. Postavy (aj keď je to krátka kniha) mi rýchlo prirástli k srdcu. Je to také pohodové, príjemné čítanie. Ja som ju prečítala na ceste do Spišskej Novej Vsi. Popritom som sa pozerala na ubiehajúcu krajinu a bolo to veľmi príjemné.
Odporučila by som ju takým, čo sú na romantické príbehy.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…