Preskočiť na hlavný obsah

Šťastné setkání - Marion Lennoxová

Näzov - Šťastné setkání
Orig. názov - Misty and single Dad
Autor - Marion Lennoxová
Preklad - Marika Gragarová
Vydavateštvo - Harlequin
Počet strán - 154
Väzba - brožovaná
Žáner - Romantický


Misty býva v pokojnom mestečku v Banksia Bay pri mori v Austrálii. Robí učiteľku v miestej škole, no jej snom je zoznam, ktorý má zapísaný v knihe, čo mala byť kuchárkou. Je to 12 miest, ktoré chce navštíviť. Chce zažiť dobrodružstvo a nebezpečie. Raz kek do prváckej triedy vojde trocha vystrašený malý chlapec Baleym s otcom Nicholasom. Náhodou s nimi vojde do triedy aj zranený pes. Misty poprosí Nicholasa aby ho zobral k veterinárovi. On ani nevie prečo, spraví to.

Misty si psa nechá, spoznáva Bayliho, ktoráho si hneď obľúbi aj Nicholasa s ktorým nevie čo má spraviť. Medzitým prichádza a svoju babičku, ktorá pre ňu bola všetkým. Jej mama jej začne robiť problémy. Nikdy o ňu nemala záujem, len o jej peniaze po babke.
Chce prežiť svoj sen, no chce aj Nicholasa.
Rozhodne sa. Nicholas ju nechápe, hnevá sa na ňu.
Skončí sa to však všetko inak. Môže zažiť viac ako svoj sen?


Knihu som si kúpila na železničnej stanici. Vybrala som si ju podľa obálky. keďže nemala som čas si prečítať o čom je. Tá ma presvedčila na 100%. Ide síce o jednoduchú obálku, no peknú. Misty som si podľa nej aj trochu predstavovala.
Čo sa týka deju. Veľa som od nej neočakávala, keďže Harlequin má všetko na jedno kopyto. Nebola tam žiadna veľká zápletka. ľahko sa dal predpokladať dej. No kniha to bola milá a pekná. Postavy (aj keď je to krátka kniha) mi rýchlo prirástli k srdcu. Je to také pohodové, príjemné čítanie. Ja som ju prečítala na ceste do Spišskej Novej Vsi. Popritom som sa pozerala na ubiehajúcu krajinu a bolo to veľmi príjemné.
Odporučila by som ju takým, čo sú na romantické príbehy.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …