Preskočiť na hlavný obsah

Posledný súd - James Kimmel Jr.

Názov : Posledný súd
Originál. názov : The trial of fallen angels
Autor : James Kimmel Jr.
Preklad: Róbert Hrebíček
Vydavateľstvo:  Fortuna Libri
  Rok vydania : 2013
  Počet strán : 384
  Väzba: tvrdá
  Žáner: Román

Anotácia:
Keď mladá advokátka Brek Cuttlerová zistí, že sedí na opustenom železničnom nástupišti a krváca, nevie si spomenúť, ako sa tam dostala. Je mŕtva. Ako však zomrela? A prečo? Uviazla medzi svetmi na záhadnom mieste, kde žijú ľudia z jej minulosti. Zúfalo túži vrátiť sa k manželovi a nádhernej malej dcérke, ktorá zostala bez matky. Len čo sa však dozvie, že ju sem poslali pre to, aby vstúpila do radov elitných právnikov, čo obžalúvajú a obhajujú duše na Poslednom súde, jej nádej na útek pohasne a nahradí ju strach z budúcnosti. Uvedomí si, že najskôr sa musí postaviť zoči-voči hroznej pravde o svojej smrti. Keď nečakane zistí, že pred súdom stojí ona sama, dozvie sa prekvapujúcu odpoveď na azda najdôležitejšiu otázku zo všetkých: Kto je skutočný posledný sudca našich životov?

Autor vytvoril vzrušujúci fantastický svet a jeho hlas vyznieva niekedy zasneno a lyricky, inokedy drsne a realisticky, no vždy nepopierateľne podmanivo. Pripravuje sa aj filmové spracovanie románu.

James Kimmel Jr. napísal knihu Suing for Peace: A Guide for Resolving Life’s Conflicts (Prosba o mier: Príručka riešenia životných konfliktov).Na Pensylvánskej univerzite získal doktorát z jurisprudencie. Pôsobí ako právnik a zameriava sa na prienik práva a duchovnosti. 
V systéme trestného súdnictva pomáha ľuďom, ktorí trpia duševnými chorobami vrátane závislosti od drog.Žije v Pensylvánii spolu s manželkou a dvoma deťmi.
zdroj

Keď som si knihu kupovala, vôbec som nevedela o čom bude. Pozerala som sa len na jej obálku a dej som ignorovala.
Na začiatku som mala aj pred ňou strach. Čo ak sa mi nebude páčiť? Dočítam ju dokonca? Ale rozhodla som sa, že s ňou začnem. A prekvapila ma.
V knihe je množstvo smutných spomienok, ktoré hlavná hrdinka vidí po smrti na stanici Šemaja. Je tam množstvo vecí z druhej svetovej vojny. Tomu som sa celkom potešila. Ukazuje sa jej veľa zlých no i dobrých vlastností ľudí ktorých pozná. Na začiatku knihy je veľmi vystrašená. Vtedy za ňou príde Luas a všetko sa jej snaží vysvetliť. Počas celého deja knihy sa snaží prísť na to ako zomrela. Nakoniec na to príde a má obhajovať svojho vraha...
Pomoc nájde i u prababky kde aj býva, no jedného dňa prababka odíde a ona zostane v dome sama. Luas sa jej snaží ukázať, že spravodlivosť nie je to najhlavnejšie. Vačšiu silu má láska a odpúšťanie. Brek sa musí rozhodnúť, či odpustí svojmu vrahovi alebo nie.
.............................................................................................
S Brek som v niektorých veciach nesúhlasila. Pôsobila na mňa však dobrým dojmom, bola odhodlaná, trocha tvrdohlavá, držala sa svojho a aj citlivá. Hlavne keď zistila ako zomrela ona a jej dcérka Sarah, bola dosť smutná a zachmúrená.
V knihe som však mala niekedy problém s menami. Bolo ich tam strašne veľa a musela som nad nimi rozmýšľať, že kto to vôbec bol :D . Okrem tohto sa mi nepáčilo, že autor nenapísal, čo bolo ďalej s manželom Brek. Toho mi bolo ľúto. Je jasné, že asi so všetkým, čo tam autor napísal nesúhlasím, predstavujem si inak život po smrti, nie ako nejaký veľký súd kde mŕtvy majú prezentovať iných mŕtvych. No i napriek tomu sa mi kniha páčila. Tak isto aj jej myšlienka, že najdôležitejšie je vedeť odpúšťať druhým. Aj keď je to ťažké.

Komentáre

  1. Tak to by som si veľmi rada prečítala :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Je to zaujímavé a dosť ma to prekvapilo. Určite si prečítaj

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …