Preskočiť na hlavný obsah

Knižní chvilky 7


Po nejakom čase, som sa rozhodla znova pridať knižné chvílky. To čítanie trocha zanedbávam a je mi to ľúto, no pri škole sa to inak nedá. Chcem vám ukázať knihy
  • ktoré som dostala k narodeninám
  • ktoré momentálne mám rozčítané
  • a ešte tie, ktoré som sa rozhodla, že si chcem prečítať aj keď sú detské. 
Začnem tými, čo som dostala ešte v piatok k narodkám. Obom som sa potešila. Gordana som poznala, no druhú knihu Rytier z Ružového útesu vôbec nie. Pri nej som sa aj zahanbila, že je to jedna z najlepších autoriek historických románov a nepoznám ju.

Ďalšie knihy, ktoré vám chcem ukázať sú, ktoré čítam. Sú to Mária Terézia a Vyvolená. Máriu Teréziu som začala včera, ale veľa som z nej nestihla. Nejakých 60 strán a ani sa s ňou nechcem velmi náhliť, pretože je to náročná kniha, je tam množstvo nových informácií. Teraz som len na začiatku jej vlády, keď ju chcú zvrhnúť z trónu. Je tam množstvo politiky a vojen. Naozaj zaujímavé. No a moja nešťastná Vyvolená... Vôbec ma to nebaví, no už to chcem dočítať. 100 strán mám prečítaných a dúfam, že zajtra bude dočítaná. 


A posledné, čo chcem ukázať sú knihy, ktoré aj keď už neviem koľko mám doma, som sa dneska rozhodla, že si ich prečítam. Skoro všetky som kupovala ja bratovi k narodkám, k meninám, k Vianociam. Je ich dokopy 14. A viem, že sú to detskejšie knihy, ale som na ne zvedavá. Celý zoznam nebudem písať, na fotke sa to hádam bude dať prečítať. 
No a to je z knižných chvíliek všetko. Teraz si už idem dojesť konečne jablkovo.škoricový koláčik.
Pekný zvyšok dňa. :)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…