Preskočiť na hlavný obsah

Láska sa skladá z mnohých nohavíc (Denník Georgie Nicolsonovej) - Louise Rennison

Názov : Láska sa skladá z mnohých nohavíc (Denník Georgie Nicolsonovej)
Autor : Louise Rennison
Preklad: Oľga Kralovičová
Vydavateľstvo: Slovart
 Rok vydania : 2012
Počet strán : 260
Väzba: tvrdá
Žáner: Pre deti a mládež

Úbohá Georgia! Myslela si, že jej život je ťažký, keď ju trápilo iba to, či dá Masimo prednosť pricviknutej Lindsay alebo jej. Keď sa rozhodol pre ňu, život by mal byť jednoduchší, či nie? Omyl! Odrazu sa na scéne znovu zjaví Robbie, ktorý sa vrátil od kiwákov a smiešny Dave sa začne správať čudne. Tri možnosti ako v rozprávke, k tomu najlepšia priateľka s neznesiteľnou láskou k prírode a Tomovi, nechápavý Vati a Georgiin život je zase hore nohami. Zase je v cukrárni lásky, lenže ujde sa jej aspoň jeden z troch zákuskov, alebo obíde naprázdno?


Louise Rennison 
Louise Rennison (1951) je britskou novinárkou, scenáristkou a spisovateľkou. V lete 1999 prvýkrát vyšli jej tajné zápisky Georgie Nicolsonové, ktoré sa dočkali štyroch pokračovaní.   Ich základ je autobiografický a Georgina príbeh je popísaný mimoriadne vtipne. Rozpráva o láske, o problémoch s rodičmi, o príhodách s pojašenými kamarátkami i o školských problémoch. Sama spisovateľka žije stále v Brightone, vo voľnom čase sa učí hovoriť po taliansky a tancovať salsu bez šiat. zdroj

Knihu som mala z knižnice. Bola som pri nej nerozhodná, dvakrát som ju dala naspäť a na tretíkrát som si ju napokon zobrala. Bála som sa, že bude veľmi detinská.
Prečítala sa dosť rýchlo. Je písaná formou denníka. Denníky mám rada, no tento sa mi moc nepáčil. Obálka je aspoň trochu strelená.
Je to posledný dieľ, ale dá sa v pohode prečítať aj keď ste nečítali tie predošlé. Aspoň mne to nerobilo problém.
Georgia je mladá baba, ktorá má rada svoje kamošky, aj keď jej lezú na nervy a dvoch (troch) chalanov. No a nevie sa rozhodnúť, ktorého by chcela. Ktorý by chcel ju.

Kniha sa mi nepáčila z jedného dôvodu a to bola Georgia. Nemala som ju rada už od začiatku. Bola sprostá, nedospelá, namyslená a myslela len na seba. Chcela mať všetko. Potom aj keď tam boli vtipné časti, ani som sa nezasmiala kvôli nej.
Tiež si myslím, že dej mohla autorka vymyslieť aujímavejší. Nebol zlý, len ja som naň už asi pristará. Keby nebolo všetko len okolo nej. Mohla do toho viac zatiahnuť jej kamarátky. Áno často tam bola Jas, no skoro všade na ňu len Georgia nejak nadávala a potom prosíkala, že ju má rada.



Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …