Preskočiť na hlavný obsah

Štedrosť knižnice 5

od Mati

Po dosť dlhej dobe som išla do knižnice. Vracala som do nej 6 kníh a požičala 5. Viac by som za mesiac asi nezvládla prečítať. 
No a čo som si požičala: 


Meg Cabotová - Nenásytná
Jean-Paul Bled - Mária Terézia
Vicki Myronová Bret Witter - Dewey kocúr v knižnici
Jaroslava Kuchtová - Túto noc nezaspím
Jana Benková - Lekcia od princeznej 

Nenásytnú som si chcela už dlhšie prečítať. Plánovala som si ju kúpiť, lebo doteraz som ju v knižnici nevidela. No dneska som mala šťastie a hneď som si ju vzala. Ani som nad tým nerozmýšľala.
Túto noc nezaspím sa dá nazvať, že je to risk. Veľa od toho neočakávam, len som zvedavá, keď autorka vraví, že sa tak vyzná v mladých..Obálka je podľa mňa príšerná.
Lekcia od princeznej. Keď som chodila okolo výkladov knihkupectiev často som ju tam zazrela. Určite ako prvé ma zaujala obálka. Som veľmi na ňu zvedavá. Dúfam, že bude dobrá.
A troška histórie. Zobrala som si ju ako prvú, chcem tento mesiac čítať aj niečo z tých dejín a toto sa celkom hodí. Nemám šajnu, čo od nej čakať ale teším sa na ňu.
A posledná kniha. Nikdy som ju nechcela čítať a zobrala som si ju len tak, že však uvidím.
:)

ešte pekne všetko na kôpkeKomentáre

  1. Nenásytnú som čítala. Nebolo to zlé, ale myslím, že som od Meg čítala aj lepšie kúsky :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ani o jedné knížce jsem neslyšela.Krom Nenasytné. Můžou být fajn. :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …