Preskočiť na hlavný obsah

Liebster Award TAG


Nominovala ma Melissa za čo jej veľmi pekne ďakujem . :) 

Pravidlá:
Povedzte o sebe 10 vecí
Odpovedzte na 10 otázok blogerky, ktorá vás nominovala.
Vymyslite 10 otázok pre tie, ktoré budeš nominovať.
Nominuj 5 blogerov, ktorí majú menej než 200 pravidelných čitateľov
Informujte blogerov o tom, že ste ich nominovali.

10 vecí o mne 
1. Mám mladšieho brata s ktorým si veľmi dobre rozumiem. 
2. Môj najobľúbenejší sviatok sú Vianoce. Milujem ich atmosféru. 
3. Chcela by som navštíviť Paríž. 
4. V škôlke som sa skamarátila s bitkárom, po tom, čo som ho zmlátila. 
5. Mám rada handmade prácu. 
6. Mojou obľúbenou farbou je fialová. 
7. Obľúbený hudobný žáner mám rap. Ale Rytmusa neznášam !!!
8. Neznášam dlhé nakupovanie. 
9.  Som diabetička.
10. Neznášam špenát. Je mi z neho na vracanie. 

Otázky a odpovede
1. Jaký žánr čteš nejraději?
Nemám obľúbený žáner. Kniha môže byť dobrá či už je to scifi, historický román alebo dobrodružné. Skôr sa zamieravam na obsah knihy, než jej zaradenie do žánrov.
2. Nosíš nějakou knihu stále při sobě ať už tištěnou nebo elektronickou?
Knihy si brávam len na dlhšie cesty a nikdy to nie je tá istá. A elektronické ani nečítavam.
3. Děláš si seznam přečtených knih - jinak než na Goodreads?
Na Goodreads som sa zaregistrovala, no aj zabudla heslo.. Nejak mi to však nevadí. Mám spravený zošit, kde si píšem všetko, čo súvisí s blogom. Pre mňa je to lepšie ako Goodreads. Sú tam knihy, čo som prečítala, knihy, ktoré chcem doma a prečítať a aj rôzne projekty, ktorých som sa zúčastnila.
4. Děláš si seznam knih které si chceš přečíst?
Áno.
5. Chodíš do knihovny?
Áno. Práve ona ma tak donútila sa viac venovať knihám a čítaniu. Aj keď nie sú tam zrovna výberové knihy a nevyzerá bohvieako mám to tam rada. 
6. Kolik máš ve své domácí knihovně nepřečtených knih?
Asi 7. Chcem ich však do konca roka dočítať.
7. Máš svůj oblíbený čas na čtení?
Hmm. Rada čítavam večer, no skôr je to o nálade. Či sa mi chce čítať alebo radšej sa venujem iným veciam. Závisí to aj od ročného obdobia. Cez leto skôr čítam cez deň a v zime večer.
8. Tvůj oblíbený autor od kterého si nenecháš ujít žádnou knihu?
Zo slovenských autorov je to Zuzka Šulajová. Pre mňa je to vynikajúca spisovateľka, ktorej romány ma vždy bavia. A zo zahraničných Beth Revisová. Čítala som zatiaľ on nej len dve knihy , no rada by som aj ďalšiu. Jane Austenová je u mňa naozaj taká spisovateľka, čo ma tak naplno zaujala a jej knihy mám rada. Preto by som od nej chcela prečítať všetky. 
9. Je nějaká kniha kterou jsi už četla x-krát? A koliktrát to je?
Toto ja nedokážem. Viac krát čítať knihu, keď som ju už čítala. Raz som sa o to pokúšala pri knihe Princeta a kapitán. No prestalo ma to baviť pretože si veľmi dobre pamätám o čom sú knihy, ktoré prečítam. Vedela som, čo sa stane tak ma to omrzelo. Žiadne prekvapenia tam už nie sú a to mi pri čítaní chýba. 
10. Čteš i klasiku? Jestli ano je to povinná četba nebo tě to baví?
Čítala som povinné čítanie, no aj dobrovoľne. Niektoré ma bavili, niektoré nie. Napríklad mám veľmi rada Williama Shakespeara, takže s jeho knižkami nemám problém. Rada si od neho prečítam každú. No pri iných, keď ten dej je len o nejakom živote na dedine a nič zaujímavé sa tam nedeje, tak je jasné, že ma to nebaví. 

10. otázok pre nominovaných
1. Ktorú knihu z knihovne by si nedala za nič na svete? 
2. Ktorej knihy obálka sa ti najviac páči? Ak sa nevieš rozhodnúť za jednu ,tak napíš viac. 
3. Rozhodla si sa kvôli filmu, ktorý si videla, prečítať knihu? 
4. V ktorej knihe by si rada vystupovala? A prečo? 
5. Rozmýšľala si niekedy nad prácou spisovateľky? 
6. Máš radšej knihy zo smutným alebo so šťastným koncom? 
7- Po ktorej knihe teraz najviac túžiš? 
8. Ako by si sa charakterizovala? 
9. Čo rada robíš okrem čítania? 
10. Kam by si rada vo svojom živote išla? 

Nominovaní

Komentáre

 1. Fuj Rytmus!!! 8D
  Fuj špenát!!! 8D

  Shakespeara mám aj ja moc rada, ale také klasiky o dedinách a tak, to proste nieee 8D
  Ja práveže zbožňujem čítať knihy viackrát, vždy je to zážitok! Harryho Pottera mám prečítaného min. 8-krát každú časť a nikdy ma to neprestane baviť 8)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Však aj ja by som si rada niektoré prečítala viac krát, lenže to nejde :( Konečne niekto , kto tiež neznáša špenát :D.

   Odstrániť
 2. Rap je asi jediný žáner, ktorý fakt nemám rada :D Ale inak máme nejaké veci spoločné. Zbožňujem Zuzku Šulajovú (a strašne sa teším na jej novú knihu) :)
  A závidím 7 neprečítaných kníh. Ja ich mám 45 :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. V škôlke som sa skamarátila s bitkárom, po tom, čo som ho zmlátila. >> Tak to si musela byť ešte väčší bitkár než on. :D A aj moja sestra je diabetička.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. sotil do mňa tak som mu to vrátila :p inak som sa väčšinou len s bratom bila ...

   Odstrániť
 4. už by som to mohla aj spraviť, ale zatiaľ nestíham :D cez prázdniny :D

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…