Preskočiť na hlavný obsah

Liebster Award TAG


Nominovala ma Melissa za čo jej veľmi pekne ďakujem . :) 

Pravidlá:
Povedzte o sebe 10 vecí
Odpovedzte na 10 otázok blogerky, ktorá vás nominovala.
Vymyslite 10 otázok pre tie, ktoré budeš nominovať.
Nominuj 5 blogerov, ktorí majú menej než 200 pravidelných čitateľov
Informujte blogerov o tom, že ste ich nominovali.

10 vecí o mne 
1. Mám mladšieho brata s ktorým si veľmi dobre rozumiem. 
2. Môj najobľúbenejší sviatok sú Vianoce. Milujem ich atmosféru. 
3. Chcela by som navštíviť Paríž. 
4. V škôlke som sa skamarátila s bitkárom, po tom, čo som ho zmlátila. 
5. Mám rada handmade prácu. 
6. Mojou obľúbenou farbou je fialová. 
7. Obľúbený hudobný žáner mám rap. Ale Rytmusa neznášam !!!
8. Neznášam dlhé nakupovanie. 
9.  Som diabetička.
10. Neznášam špenát. Je mi z neho na vracanie. 

Otázky a odpovede
1. Jaký žánr čteš nejraději?
Nemám obľúbený žáner. Kniha môže byť dobrá či už je to scifi, historický román alebo dobrodružné. Skôr sa zamieravam na obsah knihy, než jej zaradenie do žánrov.
2. Nosíš nějakou knihu stále při sobě ať už tištěnou nebo elektronickou?
Knihy si brávam len na dlhšie cesty a nikdy to nie je tá istá. A elektronické ani nečítavam.
3. Děláš si seznam přečtených knih - jinak než na Goodreads?
Na Goodreads som sa zaregistrovala, no aj zabudla heslo.. Nejak mi to však nevadí. Mám spravený zošit, kde si píšem všetko, čo súvisí s blogom. Pre mňa je to lepšie ako Goodreads. Sú tam knihy, čo som prečítala, knihy, ktoré chcem doma a prečítať a aj rôzne projekty, ktorých som sa zúčastnila.
4. Děláš si seznam knih které si chceš přečíst?
Áno.
5. Chodíš do knihovny?
Áno. Práve ona ma tak donútila sa viac venovať knihám a čítaniu. Aj keď nie sú tam zrovna výberové knihy a nevyzerá bohvieako mám to tam rada. 
6. Kolik máš ve své domácí knihovně nepřečtených knih?
Asi 7. Chcem ich však do konca roka dočítať.
7. Máš svůj oblíbený čas na čtení?
Hmm. Rada čítavam večer, no skôr je to o nálade. Či sa mi chce čítať alebo radšej sa venujem iným veciam. Závisí to aj od ročného obdobia. Cez leto skôr čítam cez deň a v zime večer.
8. Tvůj oblíbený autor od kterého si nenecháš ujít žádnou knihu?
Zo slovenských autorov je to Zuzka Šulajová. Pre mňa je to vynikajúca spisovateľka, ktorej romány ma vždy bavia. A zo zahraničných Beth Revisová. Čítala som zatiaľ on nej len dve knihy , no rada by som aj ďalšiu. Jane Austenová je u mňa naozaj taká spisovateľka, čo ma tak naplno zaujala a jej knihy mám rada. Preto by som od nej chcela prečítať všetky. 
9. Je nějaká kniha kterou jsi už četla x-krát? A koliktrát to je?
Toto ja nedokážem. Viac krát čítať knihu, keď som ju už čítala. Raz som sa o to pokúšala pri knihe Princeta a kapitán. No prestalo ma to baviť pretože si veľmi dobre pamätám o čom sú knihy, ktoré prečítam. Vedela som, čo sa stane tak ma to omrzelo. Žiadne prekvapenia tam už nie sú a to mi pri čítaní chýba. 
10. Čteš i klasiku? Jestli ano je to povinná četba nebo tě to baví?
Čítala som povinné čítanie, no aj dobrovoľne. Niektoré ma bavili, niektoré nie. Napríklad mám veľmi rada Williama Shakespeara, takže s jeho knižkami nemám problém. Rada si od neho prečítam každú. No pri iných, keď ten dej je len o nejakom živote na dedine a nič zaujímavé sa tam nedeje, tak je jasné, že ma to nebaví. 

10. otázok pre nominovaných
1. Ktorú knihu z knihovne by si nedala za nič na svete? 
2. Ktorej knihy obálka sa ti najviac páči? Ak sa nevieš rozhodnúť za jednu ,tak napíš viac. 
3. Rozhodla si sa kvôli filmu, ktorý si videla, prečítať knihu? 
4. V ktorej knihe by si rada vystupovala? A prečo? 
5. Rozmýšľala si niekedy nad prácou spisovateľky? 
6. Máš radšej knihy zo smutným alebo so šťastným koncom? 
7- Po ktorej knihe teraz najviac túžiš? 
8. Ako by si sa charakterizovala? 
9. Čo rada robíš okrem čítania? 
10. Kam by si rada vo svojom živote išla? 

Nominovaní

Komentáre

 1. Fuj Rytmus!!! 8D
  Fuj špenát!!! 8D

  Shakespeara mám aj ja moc rada, ale také klasiky o dedinách a tak, to proste nieee 8D
  Ja práveže zbožňujem čítať knihy viackrát, vždy je to zážitok! Harryho Pottera mám prečítaného min. 8-krát každú časť a nikdy ma to neprestane baviť 8)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Však aj ja by som si rada niektoré prečítala viac krát, lenže to nejde :( Konečne niekto , kto tiež neznáša špenát :D.

   Odstrániť
 2. Rap je asi jediný žáner, ktorý fakt nemám rada :D Ale inak máme nejaké veci spoločné. Zbožňujem Zuzku Šulajovú (a strašne sa teším na jej novú knihu) :)
  A závidím 7 neprečítaných kníh. Ja ich mám 45 :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. V škôlke som sa skamarátila s bitkárom, po tom, čo som ho zmlátila. >> Tak to si musela byť ešte väčší bitkár než on. :D A aj moja sestra je diabetička.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. sotil do mňa tak som mu to vrátila :p inak som sa väčšinou len s bratom bila ...

   Odstrániť
 4. už by som to mohla aj spraviť, ale zatiaľ nestíham :D cez prázdniny :D

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA - Nemecké dievča neplače ( Michaela Ella Hajduková )

Názov: Nemecké dievča neplače,Autor: Michaela Ella Hajduková, Rok vydania: OR/SR- 2016Počet strán: 219Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román pre ženy, vojnový román,Moje hodnotenie: 4/5

Ľudia sú ako domy. Majú veľa svetlých aj tmavých kútov, zatvorených dverí a svoju trinástu komnatu. Príbeh o tom, čo sa stane, keď sa rozhodneme niektoré dokorán otvoriť. Markus a Emma vyzerajú navonok ako úplne bežný zaľúbený pár. Pracujú však pre tajnú organizáciu, ktorá vznikla po vojne ako pocta súrodencom Schollovcom (Die Weiße Rose - Biela ruža). Organizácia odhaľuje vojnové zločiny a zločincov. Narazia na veľmi dôležitý objav, ale zároveň odhalia inú organizáciu, ktorá je nebezpečná a chce zostať utajená. Všetky stopy vedú k Lebensbornu - nacistami vytvorenému projektu, ktorého cieľom bolo, na základe nacistickej ideológie o rasovej hygiene, zvýšiť počet árijských detí vrátane detí pochádzajúcich z mimomanželských zväzkov. Lenže tam sa ciele nekončili. Svetlovlasé a modrooké deti v nacistami okupo…

RECENZIA - Zmŕtvychvstanie ( Michael Punke )

Názov: Zmŕtvychvstanie, Origin. názov: The Revenant, Autor: Michael Punke, Preklad: Slavomír Hrivnák , Rok vydania: OR-2002/SR- 2016Počet strán: 259Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román podľa skutočných udalostí, dobrodružný román, Moje hodnotenie: 4.5/5


Román o obdivuhodnej ľudskej nezlomnosti SKUTOČNÝ PRÍBEH Z DRSNEJ DIVOČINY #1 New York Times Bestseller

Píše sa rok 1823 a Hugh Glass sa spolu s lovcami kožušín zúčastňuje výpravy v neprebádaných Skalnatých horách. Uprostred hlbokých lesov muži vzdorujú náročným podmienkam, ako aj útokom miestnych Indiánov. Keď odvážneho Hugha napadne obrovský grizly, podarí sa mu ho zabiť, ale utrpí vážne zranenia, ktoré mu zabránia pokračovať v ceste so zvyškom výpravy. Hugh je vydaný na milosť a nemilosť zradcovi Johnovi Fitzgeraldovi, ktorý sa má podľa dohody oňho postarať spolu s najmladším členom výpravy. Tento strhujúci skutočný príbeh je jasným dôkazom toho, aký nezlomný je ľudský duch a čo všetko dokáže v túžbe po živote prekonať - nezastaví h…

RECENZIA - V Pasci ( Dani Pettreyová )

Názov: V pasci, Origin. názov: Stranded, Autor: Dani Pettreyová, Preklad: Zuzana Venglíková , Rok vydania: OR-2013/SR- 2015Počet strán: 271Vydavateľstvo: i527.net, Žáner: detektívka,  dobrodružný román, kresťanská literatúra, romantika,Moje hodnotenie: 4.5/5Keď jej priateľka záhadne zmizne, ide o každú minútu!Darcy St. Jamesová sa vracia na Aljašku, aby pomohla svojej priateľke, investigatívnej novinárke, pri odhaľovaní veľkého prípadu. Keď však dorazí na miesto, zistí, že jej priateľka je nezvestná. Znepokojí ju ľahostajný prístup posádky lode, preto sa pustí do pátrania na vlastnú päsť.Posledná osoba, ktorú Gage McKenna očakáva na palube lode, na ktorej má pracovať ako vedúci zážitkových aktivít, je Darcy. Najradšej by na ňu zabudol, ale nedokáže. Keď sa ocitnú v odľahlých častiach Aljašky a napokon aj v cudzí vodách, neubráni sa pocitom strachu o jej bezpečnosť. Deje sa niečo čudné a čím hlbšie sa v pátraní dostávajú, tým viac si je istý, že odhalili iba vrchol ľadovca.zdroj Po …