Preskočiť na hlavný obsah

Nenásytná - Meg Cabotová

Názov : Nenásytná
Origin. názov: Insatiable
Autor : Meg Cabotová
Preklad: Tamara Chovanová
Vydavateľstvo: Ikar
 Rok vydania : 2011
Počet strán : 416
Väzba: tvrdá
Žáner: Fantasy

Máte už upírov plné zuby? Mladá scenáristka Meena Harperová takisto. Jej šéfovia ju napriek tomu nútia o nich písať, hoci Meenu to nenadchne. Niežeby úplne popierala existenciu nadprirodzených javov. Má totiž schopnosť vedieť, ako kto zomrie, aj keď ostatní tomu neveria. Jedného dňa pri Katedrále svätého Juraja stretne knieža Luciena Antonesca. Tajomný, príťažlivý muž ju zachráni pred útokom netopierov – a Meena sa doňho beznádejne zaľúbi. Lucien má však aj temnú stránku, pre ktorú by ho mnohí ľudia, napríklad aj tajná organizácia lovcov démonov, radšej videli mŕtveho. Problém je v tom, že on už vlastne nie je živý! Meenina nadprirodzená schopnosť odrazu zlyháva – svoju vlastnú budúcnosť nepozná a netuší, čo ju čaká. Spočiatku sa jej zdá, že Lucien je presne ten muž, o akom vždy snívala. Po čase vysvitne, že je to skôr nočná mora...

Meg Cabotová
Meg Cabotová, celým menom Meggin Patricia Cabot, je americká spisovateľka. Je autorkou vyše 50 kníh pre deti, mládež i dospelých. Medzi jej najznámejšie diela patria Princeznine denníky, ktoré poslúžili ako námet pre dva hollywoodske romantické filmy režiséra Garryho Marshala Denník princeznej z roku 2001 a Denník princeznej 2: Kráľovské povinnosti z roku 2004 s Anne Hathawayovou a Juliou Andrewsovou v hlavných úlohách. Cabotová je držiteľkou mnohých literárnych ocenení a viaceré z jej kníh sa stali najpredávanejšími titulmi vydavateľstva New York Times. Vo svete sa doteraz predalo viac ako 15 miliónov výtlačkov jej kníh.
zdroj


Kto by nepoznal úžasnú sposivateľku Meg Cabotovú? Asi tí, čo nečítajú knihy. No pravidelný čitateľ ju musí pozanať.
Nenásytná. Chcela som ju už dávnejšie čítať, no veľmi sa mi nepáčilo, že je to zas o upíroch...Viem, že množstvo ľudí upírov zbožňuje a sú celí bez seba z nich. No ja ich nemám rada. Nemala som ich rada ani  v Twilighte- bola som na strane tých zlatých "šteniatok". Nemám rada, keď ich strkajú do všetkých seriálov a filmov. Hlavný dôvod prečo ich nemám rada je- všade ich strkajú a mňa už omrzeli. Keď sa začalo o nich tak to bolo ešte v pohode no keď sú už všade..ach jaj. To bol aj dôvod, prečo som sa bála, že sa mi kniha nebude páčiť.

Hlavná hrdinka Meena mi bola sympatická. Obľúbila som si ju už len kvôli jej menu. Nezvyčajné ale páči sa mi. Bola odvážna, svojim vzhľadom iná ako zvyknú opisovať postavy v iných knihách.
Ďalšou postavou, pre mňa najobľúbenejšou bol Alaric. No a prečo? Lebo zabíjal upírov..mehehe. :D Bol drsný, úprimný, možno niekedy robil hŕŕ a mohol si veci skôr premyslieťako konať.
Lucien. Vládca temnôt. Hlavný upír. No jasne, upír, takže perfektný..Prečo upíri vždy vyzerajú tak dobre? Ale bol v pohode. Čakala som horšie.
Ďalšie postavy už opisovať nebudem. Bolo by to na veĺmi dlho.
To by som musela všetkých upírov, členov Palatínskej gardy, susedov, spolupracovníkov a priateľov Meeny a jej bratčeka Jona.

Obálka sa ku knihe perfektne hodí. Je na nej kôl a znak draka, čo bolo používané a spomínané v knihe. Tiež je pekné, že kniha je spravená do červeno-hneda, čo podľa mňa vyzerá super.

Dej sa odohráva v NY. Meena pracuje pre televíznu reláciu, kde hercom píše dialógy. Túži v práci postúpiť, no namiesto nej, povýšia jej spolupracovníčku. Meena je naštvaná, keďže všetku prácu robila ona.
Raz počas prechádzky so pso ju napadne veľa netopierov. Zachráni ju záhadný chlapík.
Na jej veľké prekvapenie ho druhý krát stretáva na oslave svojej susedky. Zisťuje o ňom, že je rumunské knieža.
Lucien prišiel do NY kvôli nožstvu vrážd, ktoré majú na svedomí upíri. Chce zistiť, kto ich spôsobuje a potrestať ho. Plány sa skomplikujú, keď spozná Meenu.
Na scénu vystupuje Palatínska garda, ktorá chce zabiť Luciena.
Komu uverí Meena Lucienovi-vládcovi temnút alebo Alarikovi- zabijakovi upírov?

Kniha sa mi páčila. Prekvapila ma. Samozrejme, že v nej boli aj nudné časti, hlavne na začiatku. Autorka z nej spravila knihu-aj keď nemám rada upírov, že sa mi tam neprekážali. Dokonca sa zabíjali navzájom.
To bola časť, od ktorej som sa nemohla odtrhnúť. Hlavný boj. Bolo to síce trošku chaotické, lebo malo veľa umrieť-no nebolo napísané, že kto umrel. Boli napísaní, všetci zlí čo umreli, no z druhej strany nikto.
Tiež sa mi na knihe páčilo ako sa správala Meena, nebola to nejaká naivná baba, čo všetkému naletí. Celkovo postavy boli prepracované. Čo bolo veľké plus. Takže jediným mínusom, boli tie časti pri ktorých som sa nudila.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …