Preskočiť na hlavný obsah

Nenásytná - Meg Cabotová

Názov : Nenásytná
Origin. názov: Insatiable
Autor : Meg Cabotová
Preklad: Tamara Chovanová
Vydavateľstvo: Ikar
 Rok vydania : 2011
Počet strán : 416
Väzba: tvrdá
Žáner: Fantasy

Máte už upírov plné zuby? Mladá scenáristka Meena Harperová takisto. Jej šéfovia ju napriek tomu nútia o nich písať, hoci Meenu to nenadchne. Niežeby úplne popierala existenciu nadprirodzených javov. Má totiž schopnosť vedieť, ako kto zomrie, aj keď ostatní tomu neveria. Jedného dňa pri Katedrále svätého Juraja stretne knieža Luciena Antonesca. Tajomný, príťažlivý muž ju zachráni pred útokom netopierov – a Meena sa doňho beznádejne zaľúbi. Lucien má však aj temnú stránku, pre ktorú by ho mnohí ľudia, napríklad aj tajná organizácia lovcov démonov, radšej videli mŕtveho. Problém je v tom, že on už vlastne nie je živý! Meenina nadprirodzená schopnosť odrazu zlyháva – svoju vlastnú budúcnosť nepozná a netuší, čo ju čaká. Spočiatku sa jej zdá, že Lucien je presne ten muž, o akom vždy snívala. Po čase vysvitne, že je to skôr nočná mora...

Meg Cabotová
Meg Cabotová, celým menom Meggin Patricia Cabot, je americká spisovateľka. Je autorkou vyše 50 kníh pre deti, mládež i dospelých. Medzi jej najznámejšie diela patria Princeznine denníky, ktoré poslúžili ako námet pre dva hollywoodske romantické filmy režiséra Garryho Marshala Denník princeznej z roku 2001 a Denník princeznej 2: Kráľovské povinnosti z roku 2004 s Anne Hathawayovou a Juliou Andrewsovou v hlavných úlohách. Cabotová je držiteľkou mnohých literárnych ocenení a viaceré z jej kníh sa stali najpredávanejšími titulmi vydavateľstva New York Times. Vo svete sa doteraz predalo viac ako 15 miliónov výtlačkov jej kníh.
zdroj


Kto by nepoznal úžasnú sposivateľku Meg Cabotovú? Asi tí, čo nečítajú knihy. No pravidelný čitateľ ju musí pozanať.
Nenásytná. Chcela som ju už dávnejšie čítať, no veľmi sa mi nepáčilo, že je to zas o upíroch...Viem, že množstvo ľudí upírov zbožňuje a sú celí bez seba z nich. No ja ich nemám rada. Nemala som ich rada ani  v Twilighte- bola som na strane tých zlatých "šteniatok". Nemám rada, keď ich strkajú do všetkých seriálov a filmov. Hlavný dôvod prečo ich nemám rada je- všade ich strkajú a mňa už omrzeli. Keď sa začalo o nich tak to bolo ešte v pohode no keď sú už všade..ach jaj. To bol aj dôvod, prečo som sa bála, že sa mi kniha nebude páčiť.

Hlavná hrdinka Meena mi bola sympatická. Obľúbila som si ju už len kvôli jej menu. Nezvyčajné ale páči sa mi. Bola odvážna, svojim vzhľadom iná ako zvyknú opisovať postavy v iných knihách.
Ďalšou postavou, pre mňa najobľúbenejšou bol Alaric. No a prečo? Lebo zabíjal upírov..mehehe. :D Bol drsný, úprimný, možno niekedy robil hŕŕ a mohol si veci skôr premyslieťako konať.
Lucien. Vládca temnôt. Hlavný upír. No jasne, upír, takže perfektný..Prečo upíri vždy vyzerajú tak dobre? Ale bol v pohode. Čakala som horšie.
Ďalšie postavy už opisovať nebudem. Bolo by to na veĺmi dlho.
To by som musela všetkých upírov, členov Palatínskej gardy, susedov, spolupracovníkov a priateľov Meeny a jej bratčeka Jona.

Obálka sa ku knihe perfektne hodí. Je na nej kôl a znak draka, čo bolo používané a spomínané v knihe. Tiež je pekné, že kniha je spravená do červeno-hneda, čo podľa mňa vyzerá super.

Dej sa odohráva v NY. Meena pracuje pre televíznu reláciu, kde hercom píše dialógy. Túži v práci postúpiť, no namiesto nej, povýšia jej spolupracovníčku. Meena je naštvaná, keďže všetku prácu robila ona.
Raz počas prechádzky so pso ju napadne veľa netopierov. Zachráni ju záhadný chlapík.
Na jej veľké prekvapenie ho druhý krát stretáva na oslave svojej susedky. Zisťuje o ňom, že je rumunské knieža.
Lucien prišiel do NY kvôli nožstvu vrážd, ktoré majú na svedomí upíri. Chce zistiť, kto ich spôsobuje a potrestať ho. Plány sa skomplikujú, keď spozná Meenu.
Na scénu vystupuje Palatínska garda, ktorá chce zabiť Luciena.
Komu uverí Meena Lucienovi-vládcovi temnút alebo Alarikovi- zabijakovi upírov?

Kniha sa mi páčila. Prekvapila ma. Samozrejme, že v nej boli aj nudné časti, hlavne na začiatku. Autorka z nej spravila knihu-aj keď nemám rada upírov, že sa mi tam neprekážali. Dokonca sa zabíjali navzájom.
To bola časť, od ktorej som sa nemohla odtrhnúť. Hlavný boj. Bolo to síce trošku chaotické, lebo malo veľa umrieť-no nebolo napísané, že kto umrel. Boli napísaní, všetci zlí čo umreli, no z druhej strany nikto.
Tiež sa mi na knihe páčilo ako sa správala Meena, nebola to nejaká naivná baba, čo všetkému naletí. Celkovo postavy boli prepracované. Čo bolo veľké plus. Takže jediným mínusom, boli tie časti pri ktorých som sa nudila.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA - Nemecké dievča neplače ( Michaela Ella Hajduková )

Názov: Nemecké dievča neplače,Autor: Michaela Ella Hajduková, Rok vydania: OR/SR- 2016Počet strán: 219Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román pre ženy, vojnový román,Moje hodnotenie: 4/5

Ľudia sú ako domy. Majú veľa svetlých aj tmavých kútov, zatvorených dverí a svoju trinástu komnatu. Príbeh o tom, čo sa stane, keď sa rozhodneme niektoré dokorán otvoriť. Markus a Emma vyzerajú navonok ako úplne bežný zaľúbený pár. Pracujú však pre tajnú organizáciu, ktorá vznikla po vojne ako pocta súrodencom Schollovcom (Die Weiße Rose - Biela ruža). Organizácia odhaľuje vojnové zločiny a zločincov. Narazia na veľmi dôležitý objav, ale zároveň odhalia inú organizáciu, ktorá je nebezpečná a chce zostať utajená. Všetky stopy vedú k Lebensbornu - nacistami vytvorenému projektu, ktorého cieľom bolo, na základe nacistickej ideológie o rasovej hygiene, zvýšiť počet árijských detí vrátane detí pochádzajúcich z mimomanželských zväzkov. Lenže tam sa ciele nekončili. Svetlovlasé a modrooké deti v nacistami okupo…

RECENZIA - Zmŕtvychvstanie ( Michael Punke )

Názov: Zmŕtvychvstanie, Origin. názov: The Revenant, Autor: Michael Punke, Preklad: Slavomír Hrivnák , Rok vydania: OR-2002/SR- 2016Počet strán: 259Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román podľa skutočných udalostí, dobrodružný román, Moje hodnotenie: 4.5/5


Román o obdivuhodnej ľudskej nezlomnosti SKUTOČNÝ PRÍBEH Z DRSNEJ DIVOČINY #1 New York Times Bestseller

Píše sa rok 1823 a Hugh Glass sa spolu s lovcami kožušín zúčastňuje výpravy v neprebádaných Skalnatých horách. Uprostred hlbokých lesov muži vzdorujú náročným podmienkam, ako aj útokom miestnych Indiánov. Keď odvážneho Hugha napadne obrovský grizly, podarí sa mu ho zabiť, ale utrpí vážne zranenia, ktoré mu zabránia pokračovať v ceste so zvyškom výpravy. Hugh je vydaný na milosť a nemilosť zradcovi Johnovi Fitzgeraldovi, ktorý sa má podľa dohody oňho postarať spolu s najmladším členom výpravy. Tento strhujúci skutočný príbeh je jasným dôkazom toho, aký nezlomný je ľudský duch a čo všetko dokáže v túžbe po živote prekonať - nezastaví h…

RECENZIA - V Pasci ( Dani Pettreyová )

Názov: V pasci, Origin. názov: Stranded, Autor: Dani Pettreyová, Preklad: Zuzana Venglíková , Rok vydania: OR-2013/SR- 2015Počet strán: 271Vydavateľstvo: i527.net, Žáner: detektívka,  dobrodružný román, kresťanská literatúra, romantika,Moje hodnotenie: 4.5/5Keď jej priateľka záhadne zmizne, ide o každú minútu!Darcy St. Jamesová sa vracia na Aljašku, aby pomohla svojej priateľke, investigatívnej novinárke, pri odhaľovaní veľkého prípadu. Keď však dorazí na miesto, zistí, že jej priateľka je nezvestná. Znepokojí ju ľahostajný prístup posádky lode, preto sa pustí do pátrania na vlastnú päsť.Posledná osoba, ktorú Gage McKenna očakáva na palube lode, na ktorej má pracovať ako vedúci zážitkových aktivít, je Darcy. Najradšej by na ňu zabudol, ale nedokáže. Keď sa ocitnú v odľahlých častiach Aljašky a napokon aj v cudzí vodách, neubráni sa pocitom strachu o jej bezpečnosť. Deje sa niečo čudné a čím hlbšie sa v pátraní dostávajú, tým viac si je istý, že odhalili iba vrchol ľadovca.zdroj Po …