Preskočiť na hlavný obsah

Nenásytná - Meg Cabotová

Názov : Nenásytná
Origin. názov: Insatiable
Autor : Meg Cabotová
Preklad: Tamara Chovanová
Vydavateľstvo: Ikar
 Rok vydania : 2011
Počet strán : 416
Väzba: tvrdá
Žáner: Fantasy

Máte už upírov plné zuby? Mladá scenáristka Meena Harperová takisto. Jej šéfovia ju napriek tomu nútia o nich písať, hoci Meenu to nenadchne. Niežeby úplne popierala existenciu nadprirodzených javov. Má totiž schopnosť vedieť, ako kto zomrie, aj keď ostatní tomu neveria. Jedného dňa pri Katedrále svätého Juraja stretne knieža Luciena Antonesca. Tajomný, príťažlivý muž ju zachráni pred útokom netopierov – a Meena sa doňho beznádejne zaľúbi. Lucien má však aj temnú stránku, pre ktorú by ho mnohí ľudia, napríklad aj tajná organizácia lovcov démonov, radšej videli mŕtveho. Problém je v tom, že on už vlastne nie je živý! Meenina nadprirodzená schopnosť odrazu zlyháva – svoju vlastnú budúcnosť nepozná a netuší, čo ju čaká. Spočiatku sa jej zdá, že Lucien je presne ten muž, o akom vždy snívala. Po čase vysvitne, že je to skôr nočná mora...

Meg Cabotová
Meg Cabotová, celým menom Meggin Patricia Cabot, je americká spisovateľka. Je autorkou vyše 50 kníh pre deti, mládež i dospelých. Medzi jej najznámejšie diela patria Princeznine denníky, ktoré poslúžili ako námet pre dva hollywoodske romantické filmy režiséra Garryho Marshala Denník princeznej z roku 2001 a Denník princeznej 2: Kráľovské povinnosti z roku 2004 s Anne Hathawayovou a Juliou Andrewsovou v hlavných úlohách. Cabotová je držiteľkou mnohých literárnych ocenení a viaceré z jej kníh sa stali najpredávanejšími titulmi vydavateľstva New York Times. Vo svete sa doteraz predalo viac ako 15 miliónov výtlačkov jej kníh.
zdroj


Kto by nepoznal úžasnú sposivateľku Meg Cabotovú? Asi tí, čo nečítajú knihy. No pravidelný čitateľ ju musí pozanať.
Nenásytná. Chcela som ju už dávnejšie čítať, no veľmi sa mi nepáčilo, že je to zas o upíroch...Viem, že množstvo ľudí upírov zbožňuje a sú celí bez seba z nich. No ja ich nemám rada. Nemala som ich rada ani  v Twilighte- bola som na strane tých zlatých "šteniatok". Nemám rada, keď ich strkajú do všetkých seriálov a filmov. Hlavný dôvod prečo ich nemám rada je- všade ich strkajú a mňa už omrzeli. Keď sa začalo o nich tak to bolo ešte v pohode no keď sú už všade..ach jaj. To bol aj dôvod, prečo som sa bála, že sa mi kniha nebude páčiť.

Hlavná hrdinka Meena mi bola sympatická. Obľúbila som si ju už len kvôli jej menu. Nezvyčajné ale páči sa mi. Bola odvážna, svojim vzhľadom iná ako zvyknú opisovať postavy v iných knihách.
Ďalšou postavou, pre mňa najobľúbenejšou bol Alaric. No a prečo? Lebo zabíjal upírov..mehehe. :D Bol drsný, úprimný, možno niekedy robil hŕŕ a mohol si veci skôr premyslieťako konať.
Lucien. Vládca temnôt. Hlavný upír. No jasne, upír, takže perfektný..Prečo upíri vždy vyzerajú tak dobre? Ale bol v pohode. Čakala som horšie.
Ďalšie postavy už opisovať nebudem. Bolo by to na veĺmi dlho.
To by som musela všetkých upírov, členov Palatínskej gardy, susedov, spolupracovníkov a priateľov Meeny a jej bratčeka Jona.

Obálka sa ku knihe perfektne hodí. Je na nej kôl a znak draka, čo bolo používané a spomínané v knihe. Tiež je pekné, že kniha je spravená do červeno-hneda, čo podľa mňa vyzerá super.

Dej sa odohráva v NY. Meena pracuje pre televíznu reláciu, kde hercom píše dialógy. Túži v práci postúpiť, no namiesto nej, povýšia jej spolupracovníčku. Meena je naštvaná, keďže všetku prácu robila ona.
Raz počas prechádzky so pso ju napadne veľa netopierov. Zachráni ju záhadný chlapík.
Na jej veľké prekvapenie ho druhý krát stretáva na oslave svojej susedky. Zisťuje o ňom, že je rumunské knieža.
Lucien prišiel do NY kvôli nožstvu vrážd, ktoré majú na svedomí upíri. Chce zistiť, kto ich spôsobuje a potrestať ho. Plány sa skomplikujú, keď spozná Meenu.
Na scénu vystupuje Palatínska garda, ktorá chce zabiť Luciena.
Komu uverí Meena Lucienovi-vládcovi temnút alebo Alarikovi- zabijakovi upírov?

Kniha sa mi páčila. Prekvapila ma. Samozrejme, že v nej boli aj nudné časti, hlavne na začiatku. Autorka z nej spravila knihu-aj keď nemám rada upírov, že sa mi tam neprekážali. Dokonca sa zabíjali navzájom.
To bola časť, od ktorej som sa nemohla odtrhnúť. Hlavný boj. Bolo to síce trošku chaotické, lebo malo veľa umrieť-no nebolo napísané, že kto umrel. Boli napísaní, všetci zlí čo umreli, no z druhej strany nikto.
Tiež sa mi na knihe páčilo ako sa správala Meena, nebola to nejaká naivná baba, čo všetkému naletí. Celkovo postavy boli prepracované. Čo bolo veľké plus. Takže jediným mínusom, boli tie časti pri ktorých som sa nudila.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …