Preskočiť na hlavný obsah

októbrová mesačná chvastačka


Prečítané knihy 
Meg Cabotová - Nenásytná                               416str.
Suzanne Collinsová - Hry o život                        272str.
Suzanne Collinsová - Skúška ohňom                  288str.
Suzanne Collinsová - Drozdajka                         295str.
Andrea Coddington - Predohra                          180str.
Fabrizio Contessa -Sv. Mária Gorettiová              93str.
Rexanne Becnelová - Rytier z Ružového útesu    240str.
Martina Monošová - Sladké sny                        308str.
Jules Verne - Cesta okolo sveta za 80 dní          204str.
Daniela Řezníčková - Jak přežít partnerovy koníčky 122str.   

----------------------------------------------------------------------------------------------       
10 kníh                                                      2 417    
Počtom kníh je to rovnako ako minulý mesiac, no počtom strán som sa zlepšila. :) Tento mesiac som nedostala žiadnu knihu. 

Knihy, ktoré som si kúpila 
Kúpila som si 3 knihy. 
Molly Hopkinsová - Stalo sa to v Paríži
cena- 9,90 e 
O tejto knihe som už dlhšie rozmýšľala, nikde som ju však v knihkupectvách nevidela. Keď som šla do jedného, kam obvykle nechodievam, tak mali jeden kus. No a vzala som si ju. 

Lucy Maud Montgomeryová - Anna v Gleen St. Mary 
cena - 1e
Anna patrí medzi klasiky a chcela by som mať doma všetky časti. Nejak sa však ani neviem dokopaťaby som prečítala ďalšie časti. Veľmi veľa mám toho doma neprečítaného a tak nejak potom nestíham. 

Daniela Řezníčková - Jak přežít partnerovy koníčky
cena - 1,32 e
Čakala som niečo humorné a dobré. Čo si o nej myslím si môžete prečítať Tu

Tých knižiek nie je nejak veľa ale ajtak musím dobiehať, čo som si kúpila a ešte nie sú prečítané. 

Komentáre

  1. Stalo se to v Parizi vypada dobre. Hunger games jsem taky cetla, dva dily a uzasny. Na Nenasytnou se chystam:)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…