Preskočiť na hlavný obsah

októbrová mesačná chvastačka


Prečítané knihy 
Meg Cabotová - Nenásytná                               416str.
Suzanne Collinsová - Hry o život                        272str.
Suzanne Collinsová - Skúška ohňom                  288str.
Suzanne Collinsová - Drozdajka                         295str.
Andrea Coddington - Predohra                          180str.
Fabrizio Contessa -Sv. Mária Gorettiová              93str.
Rexanne Becnelová - Rytier z Ružového útesu    240str.
Martina Monošová - Sladké sny                        308str.
Jules Verne - Cesta okolo sveta za 80 dní          204str.
Daniela Řezníčková - Jak přežít partnerovy koníčky 122str.   

----------------------------------------------------------------------------------------------       
10 kníh                                                      2 417    
Počtom kníh je to rovnako ako minulý mesiac, no počtom strán som sa zlepšila. :) Tento mesiac som nedostala žiadnu knihu. 

Knihy, ktoré som si kúpila 
Kúpila som si 3 knihy. 
Molly Hopkinsová - Stalo sa to v Paríži
cena- 9,90 e 
O tejto knihe som už dlhšie rozmýšľala, nikde som ju však v knihkupectvách nevidela. Keď som šla do jedného, kam obvykle nechodievam, tak mali jeden kus. No a vzala som si ju. 

Lucy Maud Montgomeryová - Anna v Gleen St. Mary 
cena - 1e
Anna patrí medzi klasiky a chcela by som mať doma všetky časti. Nejak sa však ani neviem dokopaťaby som prečítala ďalšie časti. Veľmi veľa mám toho doma neprečítaného a tak nejak potom nestíham. 

Daniela Řezníčková - Jak přežít partnerovy koníčky
cena - 1,32 e
Čakala som niečo humorné a dobré. Čo si o nej myslím si môžete prečítať Tu

Tých knižiek nie je nejak veľa ale ajtak musím dobiehať, čo som si kúpila a ešte nie sú prečítané. 

Komentáre

  1. Stalo se to v Parizi vypada dobre. Hunger games jsem taky cetla, dva dily a uzasny. Na Nenasytnou se chystam:)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …