Preskočiť na hlavný obsah

Sladké sny - Martina Monošová

Názov : Sladké sny
Autor : Martina Monošová
Vydavateľstvo: Marenčin PT
Rok vydania : 2013
Počet strán : 308
Väzba: mäkká
Žáner: Romány

Fanúšikmi obletovaná Miriam Sternová jedného dňa zistí, že jej súkromný život je iba chabým odrazom jej speváckych úspechov. Vzťah s manželom ochladol, s nevlastnou dcérou sú si na míle vzdialené. Do toho všetkého jej do života nečakane vstupuje priateľ z detstva Tibor a jeho sympatický syn Martin, ktorý sa za každú cenu pokúša upútať jej pozornosť... Má právo siahnuť po láske mladšieho muža, alebo sa má uspokojiť s tým, čo už v živote dosiahla?


Martina Monošová (1972, Trenčín), spisovateľka. Vyštudovala priemyselný dizajn na STU v Bratislave. Debutovala románom z prostredia opatrovateliek Lásky o piatej, napísala voľné pokračovanie príbehu z britských ostrovov Anglické prebúdzania, zaujímavý trojpohľad na manželskú neveru v románe Klišé a s nadhľadom podaný román Zlodeji bozkov o hľadaní vlastnej cesty i ceny. Autorka pracuje s interiérom a módou. Žije a tvorí v Pezinku.

Zdroj


Uff. Knihu som dočítala už včera, no nevedela som k tomu hneď napísať recenziu. Musela som si to celé premyslieť, dať si dokopy nejaké veci.

Na knihu som sa tešila, čítala som od Monošovej knihu Zlodeji bozkov, ktorá sa mi veľmi páčila.
Táto kniha ma sklamala. Čakala som niečo lepšie.

V knihe som si nenašla ani obľúbenú postavu. Skôr som všetkých neznášala. Hlavná postava Miriam mi bola úplne nesympatická. Pred všetkými problémami utekala a nič neriešila. Aspoň na konci knihy išla na liečenie.
Celú knihu som čakala, že sa to nejako zvrtne a začne ma to baviť, no skôr som bola stále viac sklamaná. Zas išlo o román na Slovensku tak známy téma-Nevera. Celá kniha bola len o tom. Najprv načapala manžela jak ju podvádza, potom priateľa s ktorým čakala dieťa.
Miestami mi jej bolo ľúto, no zdalo sa mi, že si za mnohé môže aj sama.


Tiež čomu moc neverím bolo, že v knihe stále podvádzali len muži. Skôr si myslím, že to je pol na pol. Boli tam 5 chlapi a z toho 3 boli neverní.
Keď som si prezerala hodnotenie ľudí, mnohí z nich písali, že sa im to páčilo a 5 hviezdičiek dávali. Aj mojej mamine sa to páčilo. No možno to bude aj vekom, že sa mi to neľúbilo. Predsalen ešte mám také pekné predstavy o živote a z takýchto kníh sa mi búrajú. Neviem, či autorky píšu z vlastných skúseností alebo je to čisto len výmysel.
No a čo mi už úplne liezlo na nervy bolo: paralelný mozog-toto bolo už strašné čítať, skoro na každej strane to bolo napísané.

Aj keď som sa pri tejto knihe veľmi sklamala, rada si vyskúšam prečítať aj iné knihy od tejto autorky.

Hodnotenie 
2/5

Komentáre

 1. Dobrý deň, moja milá čitateľka! :-)
  Váš komentár ma príjemne pobavil, lebo hoci píšete, ako sa Vám nič na mojej knihe nepáčilo, medzi riadkami priznávate, ako Vás prinútila premýšľať. A to je to, čo ma veľmi teší, lebo presne kvôli tomu svoje knihy píšem.
  Áno, určite je to vekom, a hoci netuším, aký Váš vek je, skúste si knihu prečítať okolo štyridsiatky, keď už budete vedieť, čo to paralelný mozog je, keď sa u Vás rozvinie, ako u každej ženy... Podľa spôsobu, akým píšete tento príspevok, ste totiž vnímavá osobnosť, teda pôsobenie paralelného mozgu raz spoznáte na vlastnej koži :-)
  Sladké sny nie sú o nevere, a je mi ľúto, že toto Vám ušlo. Sú o láske. Je to opis nevhodnej lásky od úplného začiatku do úplného konca. O tej jedinej osudovej láske, ktorá všetko zničí, spáli, kvôli ktorej urobí každá žena hocijakú hlúposť a nechá zo seba urobiť úplnú hus - aj to ste vlastne nechtiac vystihli aj Vy, že Vám Miriam nebola ničím sympatická... že aspoň na konci išla na liečenie... :-)
  Keď raz niečo veľké dosiahnete, uvidíte, že nie je ľahké udržať si v aspoň prijateľnej miere súkromie, vzťahy, rodinu a harmonický vzťah s partnerom. Miriam sa o toto všetko snažila, ale, žiaľ, kariéra ju zaslepovala, robila ju osamelou a robila z nej obeť... hoci to inak bola silná žena. Miriam nie je umelo vymyslená superžena a už vôbec nie je ako v niektorých knihách s takým gustom opisovaná "moderná bezohľadná mrcha". Nemám rada tento typ hrdiniek, lebo tieto ženy ani v skutočnom živote neuznávam. Podľa mňa totiž ide o pózu, za ktorou nič nie je. Takáto superžena totiž neexistuje. Všetko má vždy aj tú odvrátenú, súkromnú stránku, ktorú nikto nevidí...
  Potešilo ma veľmi Vaše odhodlanie na konci článku, že hoci Vás táto kniha sklamala, ako autorku ma nezatracujete. To je pre mňa skutočne ocenenie :-) Rozhodne nečítajte Lásky o piatej a ani Anglické prebúdzania. Tieto knihy rozhodne vôbec nie sú vhodné pre Vás, hoci je to príbeh o dievčati pred tridsiatkou...
  Ale určite sa Vám bude páčiť moja najnovšia kniha, ktorá prichádza na trh v priebehu zopár dní: Lekcie z nenávisti. Hlavná hrdinka je taká potvora, že som chvíľami uvažovala, že ju vydám pod pseudonymom...

  Príjemné dni Vám želám!

  Martina Monošová

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za Váš komentár.
   Som rada, že ste mi vysvetlili, že v knihe nešlo hlavne o neveru ale o tú nevhodnú lásku. No ťažko som si to aj mohla všimnúť, lebo stále tam bolo niečo také, čo ma skôr utvrdzovalo, že je to len o nevere. Tú osudovú lásku som si všimla pri Tiborovi, čo aj po dlhých rokoch miloval Miriam.
   A ja mám menej jak je polka zo 40 rokov :D :D Ale hneď som vedela, že hlavný dôvod bude vek, lebo mamina má 40 a jej sa veľmi páčila.
   Je samozrejmé, že Vás ako autorku nezatratím, veď ste ma presvedčili knihou Zlodeji bozkov, že ste veľmi dobrá spisovateľka. A toto bola len jedna kniha, čo mne nesadla. :)
   Ďakujem za tip na ďalšiu knihu, rada si ju prečítam.

   Aj Vám príjemné dni a veľa inšpirácie do písania.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť