Preskočiť na hlavný obsah

Enderova hra

Film


Info:

Žáner filmu: Sci-Fi filmy, Dobrodružné, Akčné filmy
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Gavin Hood
Scenár: Gavin Hood

Predloha: Orson Scott Card (kniha)
Kamera: Donald McAlpine
Hudba: James Horner
Hrajú: Asa Butterfield, Hailee Steinfeld, Harrison Ford, Abigail Breslin, Aramis Knight, Nonso Anozie, Andrea Powell, Ben Kingsley, Viola Davis, Brendan Meyer


Slovenská premiéra: 31. 10. 2013
Svetová premiéra: 25. 10. 2013
 Trailer
Moje pocity z filmu 

Nápad ísť na tento film, nebol z mojej hlavy. Ukecal ma naň brat. Nemala som veľmi ani potuchy o čo pôjde, lebo som nevidela ani trailer, ani som si nečítala o filme. Spoliehala som sa na to, že film je podľa knihy a skoro všetko, čo je podľa knihy je dobré. 

Neľutujem, že som šla. Bavilo ma to, ale malo to nedostatky v tom, že sa mi vynárali počas filmu rôzne otázky a nedostala som na ne odpoveď. Jedna z takých hlavných otázok bola, ako sa mu tie mimozemské príšerky dostali do jeho myšlienok a snov. Predpokladám, že v knihe by na to odpoveď bola. 

Herecké obsadenie

Hlavnú úlohu si zahral Asa Butterfield. Toto bolo pre mňa prvé prekvapenie lebo som si myslela, že tam nebudú hrať deti. Páčilo sa mi jeho hranie rovnako dobre vedel zahrať rozčúleného a kričiaceho ako dojatého, plačúceho. 
Postava na ktorú som sa tešila bol Ben Kingsley. Známy herec, môžete ho poznať z Princ z Perzie, Iron Man 3, Diktátor...proste tých filmov, kde hrá je hromada. 
Ďalším hercom, ktorého poznáte a objavil sa tam je Moises Arias. Keď napíšem Hannah Montana tak si aj hneď spomeniete. V tomto roku hral aj vo filme Kings of Summer a daboval v Ja, zloduch 2.
Pridám aj nejakú tú herečku..Hailee Steinfeld. Tento rok hrala vo filme Romeo a Juliet , ktoré má samozrejme predlohu Shakespeara. Tento film by som si tiež chcela pozrieť. 

KNIHA


Info
Enderova hra 
Orson Scott Card 
Vydavateľstvo: Laser books
Rok vydania: 2008

Knihu som nečítala, takže ju neviem ohodnotiť. 

Komentáre

  1. Ja som na tom bola akurát včera a mala som z toho trochu zmiešané pocity. Ale chcem si kúpiť knihu a potom si to pozrieť znovu, vraj sa mi to tak bude páčiť viac :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. chcela by som ten film strašne vidieť.. :D

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …