Preskočiť na hlavný obsah

Knihomolův vir - Miška

projekt od kit731

Môj denník nebude vyzerať presne ako by mal. Napíšem len názov a meno autora , dobu trvania čítania subjektu a jeho názory na knihu po prečítaní. 

Miška prečítala knihu ako prvá z vybraných ľudí.
Vybrala si knihu od slovenskej spisovateľky Lucii Saskovej - Zlatokopka. 

  • Subjekt - Miška 
  • Doba čítania - týždeň
  • Názor:

" Kniha sa mi veľmi páčila. Hneď od začiatku som si ju obľúbila. Je to zaujímavý príbeh o mladej babe ktorá pracovala v luxusnom klenotníctve, ktoré navštevovali zazobaní ľudia zo svojimi "priateľkami".
Zaujímavé je ako sa hlavná hrdinka príbehu stavia k situácií. Hneď na začiatku vidieť ako ženy s takýmto osudom vníma, sú to pre ňu chudery, ktoré idú len na peniaze. Jej názor sa zmení hneď ako si nájde svojho "milovaného" bohatého chlapa.
Bála som sa, že to bude len o tom ako sa z nej stala botoxová bábika, ako si užívala prachy a všetko bolo skvelé. Nie, nebolo to tak. Príbeh nie je len o luxuse, ale aj o tom čo všetko si musí človek vytrpieť, aby sa mal ako v perinke. V príbehu sa jej postava postupne rozvíjala, páčilo sa mi že si uvedomovala, čo sa z nej stalo ale predsa si žila ten svoj luxusný život. Páčilo sa mi tiež, že tam nebolo veľmi veľa opisu, bolo tam toho tak akurát, aby sme si vedeli sami predstaviť miesto alebo osobu.
Celý príbeh je skvelý, miestami nečakané odhalenia, dobré zápletky ale koniec si myslím že bol trochu "lacný". Kniha je veľmi náučná, poukazuje na skutočné hodnoty, na skutočné kamarátstva a na lásku. Bolo to jednoduché čítanie, preto ho odporúčam hlavne čitateľom ktorý nečítajú často, pretože táto kniha ich určite zaujme". 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …