Preskočiť na hlavný obsah

Som číslo 4 - Pittacus Lore

Názov : Som číslo 4
Origin.názov : I am number four
Autor : Pittacus Lore
Preklad : Patrick Frank
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania : 2011
Počet strán : 310
Väzba: tvrdá
Žáner: Fantasy, scifi

John Smith práve dorazil do mestečka Paradise v Ohiu. Je to len ďalšia z jeho mnohých zastávok na úteku pred Mogadorianmi - mimozemšťanmi, ktorí sú na ťažení proti jeho druhu výnimočných Loricov. 9 detí Loricov ovplývajúcich nadprirodzenými silami našlo na zemi útočisko, no teraz sa musí ukrývať. Mogadoriani sa ich zbavujú v numerickom poradí. Prví traja sú už mŕtvi a rada prišla na štvorku - Johna Smitha. Postačia mu jeho supersily v boji s nepriateľom? Alebo bude musieť o pomoc požiadať pozemšťanov?
„Číslo jeden dostali v Malajzii.
Číslo dva v Anglicku.
Číslo tri v Keni.
Všetkých zabili.

Som číslo 4.
Som na rade. „

Kniha ma priláka z dôvode, že som si chcela pozrieť film a radšej si najprv prečítam knihu, aby som potom mohla porovnávať.
Čo som od nej očakávala? Akciu, napätie, boje, vzrušenie.
Samotná obálka to vo mne vyvolávala, že určite sa tam niečo bude diať. Moje veľké prekvapenie začalo, keď som knihu začala čítať.


Knihu napísali dvaja autori James Frey a Jobi Hughes v rámci kolektívneho pseudonymu Lore Pittacus.
Radšej by som bola keby to napísal jeden, lebo takto neviem, čo kto vymyslel. 

Kniha pre deti??
Kniha je určená pre teenegarov , ja by som to však dala 10 ročným.
Celé to na mňa pôsobilo detsky. Dialógy neboli prepracované. Pôsobili na mňa nudno a nedôležito.
Jeden z nich:

Emily?
Čo s ňou?
Myslím, že náš Sam je do Emily Knappovej.
Nie som!
Mohla by som ju zobrať na tú oslavu.
Myslíš, že by prišla?

Na druhej strane zrejme autori zabudli na to, že ich postavy majú 15 rokov, keď napísali toto:
„Puká mi srdce,“ povedala. „Chcela by som byť silná, aby som ti to nesťažovala, ale pri predstave, že odídeš, v duchu umieram.“
Ktorá 15-16 ročná baba takto rozpráva???
Neboli tam ani žiadne strašidelné scény. Fakt je to pre malých.


Kniha predpovedí počasia
Ďalšia vec, ktorá mi prekážala bolo stále opisovanie počasia. Knihu čítam kvôli nejakému deju alebo poučeniu, nie pre nejaké predpovede skoro v každej kapitole.

Čo sa mi páčilo, bolo vrátenie Johna do minulosti. Aspoň tam bola nejaká akcia, niečo sa deje. Vracal sa na Lorien. Videl tam deň, keď ich napadli a on musel utiecť, opustiť svoj domov.
Celú knihu som čakala mega súboj, nejakú veľkú armádu. No i keď sa už bojovalo, nebavilo ma to. Nemalo to „šťavu“ v písaní.


Čo je pre mňa kniha po prečítaní?
Nuda. Dlhé naťahovanie deja v ktorom sa nič zaujímavé nedeje. Dialógy, ktoré sa nehodia postavám. Málo akcie. Chýbala tam zápletka. A postavy na ktoré za nejaký čas zabudnem a už si ani nespomeniem ako sa volali.


Komentáre

  1. fúú, myslela som si, že tá kniha bude niečo viac :D pozerala som film, ktorý ma veľmi neohúril, takže to neurobí asi ani kniha... :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ja som túto knihu čítala už dávnejšie a vážne sa mi páčila, takisto aj film, ale dvojka bola pre mňa slabšia...

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …