Preskočiť na hlavný obsah

Som číslo 4 Film 

Žáner filmu: Sci-Fi filmy, Dráma, Thriller, Akčný film
Krajina pôvodu: USA
Réžia: D.J Caruso
Scenár: Marti Noxon
Predloha: Pittacus Lore (kniha)
Kamera: Guillermo Navarro
Hudba: Trevor Rabin
Hrajú: Alex Pettyfer, Timothy Olyphant, Teresa Palmer, Dianna Agron

Slovenská premiéra: 7. 4. 2011
Svetová premiéra: 17. 2. 2011

Trailer


Moje pocity z filmu

Čakala som viac! Film som si chcela pozrieť len kvôli knihe. Keď som ju už prečítala. Mala som menšie problémy aby som pri tom nezaspala. V tomto prípade som dúfala, že nepôjdu podľa knihy, ale podľa svojej fantázii. Mohli tam dať viac akcii, brutality, proste hocičo, aby to bolo akčnejšie. Tak ako kniha aj film mi prišiel ako film o láske. Aspoň dialógy neboli také trápne.  Bolo to však lepšie ako kniha. O trošičku. 

Herecké obsadenie
Tak vôbec ma herci nezaujali. Najsympatickejšia mi tam bola Šestka, ktorá na ten just nemala väčšiu úlohu. Hlavnú postavu si zahral Alex Pettyfer. Medzi jeho filmy, v ktorých hral majú najlepšie hodnotenia Vymedzený čas a  Komorník. Dianna Agron si zahrala úlohu Sarah. Mala však smolu, pretože postavu som z knihy neznášala. Nezmenilo sa to ani vo filme. Najviac je známa zo seriálu Glee. Postavou, ktorá mi nevadila a mala som ju dokonca aj rada bol Sam. Zahral si ho Callan McAuliffe. V jeho filmografii je film Veľký Gatsby, ktorý sa chystám určite pozrieť a možno aj prečítať. 

Kniha vyjadrenie ku knihe

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…