Preskočiť na hlavný obsah

Som číslo 4 Film 

Žáner filmu: Sci-Fi filmy, Dráma, Thriller, Akčný film
Krajina pôvodu: USA
Réžia: D.J Caruso
Scenár: Marti Noxon
Predloha: Pittacus Lore (kniha)
Kamera: Guillermo Navarro
Hudba: Trevor Rabin
Hrajú: Alex Pettyfer, Timothy Olyphant, Teresa Palmer, Dianna Agron

Slovenská premiéra: 7. 4. 2011
Svetová premiéra: 17. 2. 2011

Trailer


Moje pocity z filmu

Čakala som viac! Film som si chcela pozrieť len kvôli knihe. Keď som ju už prečítala. Mala som menšie problémy aby som pri tom nezaspala. V tomto prípade som dúfala, že nepôjdu podľa knihy, ale podľa svojej fantázii. Mohli tam dať viac akcii, brutality, proste hocičo, aby to bolo akčnejšie. Tak ako kniha aj film mi prišiel ako film o láske. Aspoň dialógy neboli také trápne.  Bolo to však lepšie ako kniha. O trošičku. 

Herecké obsadenie
Tak vôbec ma herci nezaujali. Najsympatickejšia mi tam bola Šestka, ktorá na ten just nemala väčšiu úlohu. Hlavnú postavu si zahral Alex Pettyfer. Medzi jeho filmy, v ktorých hral majú najlepšie hodnotenia Vymedzený čas a  Komorník. Dianna Agron si zahrala úlohu Sarah. Mala však smolu, pretože postavu som z knihy neznášala. Nezmenilo sa to ani vo filme. Najviac je známa zo seriálu Glee. Postavou, ktorá mi nevadila a mala som ju dokonca aj rada bol Sam. Zahral si ho Callan McAuliffe. V jeho filmografii je film Veľký Gatsby, ktorý sa chystám určite pozrieť a možno aj prečítať. 

Kniha vyjadrenie ku knihe

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …