Preskočiť na hlavný obsah

Moje sladké šestnáste storočie - Rachel Harrisová

Názov : Moje sladké šestnáste storočieOrigin. názov : My super Sweet Sixteenth CenturyAutor : Rachel Harrisová
Preklad : Lenka Loncová
Vydavateľstvo: CooBoo
Rok vydania : 2013
Počet strán : 272
Väzba: pevná väzba
Žáver : Román pre dievčatá

Cat Crawfordová má o pár dní osláviť svoje sladké šestnáste narodeniny. Avšak to posledné, čo si Cat praje, je extravagantná narodeninová oslava organizovaná jej temperamentnou nevlastnou matkou. Aspoň malou útechou je pre ňu plánovaný rodinný výlet do magickej Florencie. A keď ju pri prehliadke tohto úžasného mesta zavedie zvedavosť do cigánskeho stanu, ocitne sa priamo… v renesančnej Florencii.Obálka knihy na mňa pôsobí presladene, ale pasuje to k názvu- Moje sladké šestnáste storočie. Všetko tam bolo krásne a sladké.

Hlavná postava Cat neznáša všetko, čo robí jej nastávajúca budúca matka. Chce jej spraviť velikú oslavu jej šestnástych narodenín spolu s viacerými prominentnými hosťami a MTV. Cat to nechce a preto je nahnevaná na ňu a čiastočne i na otca. 
Ako odškodné za nechcenú oslavu cestujú do prekrásneho Talianska- Florencie. Cat miluje všetko, čo súvisí s umením. Vyberie sa na prehliadku mesta sama. Má posledných 30 minút, aby sa vrátila domov. No jej plány sa zmenia vďaka veštici, ktorá ju zavedie do minulosti. Cat sa ocitne v renesačnej Florencii. Spoznáva sa so svojou praprapra..rodinou. Chce sa vrátiť domov i keď má prečo zostať aj v minulosti. Na to, aby sa však mohla dostať domov musí mať lekciu....


Knihu som dostala pod stromček od priateľa. Veľakrát som mu ju v kníhkupectve ukazovala, tak si zrejme zapamätal, že som ju chcela. 
Hlavným dôvodom, prečo som si ju chcela prečítať bolo zrovna 16. storočie a tiež, že dej sa odohráva v Taliansku. Plus je k tomu pridaná romantika. 

Cat ako postava mi bola sympatická. Síce si nechcela spočiatku k sebe pustiť žiadnych ľudí a javila sa ako nekamarátsky typ, stačilo aby zažila dobrodružstvo a všetko sa zmenilo. Trošku mi na nej vadila jej precitlivenosť. Tú však mala len v histórii, keď bol dej v súčastnosti, bola v pohode. Ešte sa dosť podceňovala. Bolo to zapríčinené tým, že sa veľmi porovnávala s druhými a všetko sa snažila spraviť na 100%. 

Páčil sa mi na nej vzťah k umeniu. Nebolo to len rozmaznané decko slávneho otecka a mamičky ( aj keď také darčeky, čo si ona vypýtala by mi nikdy rodičia nekúpili :D ). V knihe bolo spomenutých viacero známych umelcov renesančnej doby. Ich najznámejšie diela sú známe dodnes. 

Mohlo by to byť zaujímavé sa ocitnúť na jeden deň v inej dobe. Potom by to asi tak vyzeralo ako u Cat. Keď si nedávala pozor, čo rozpráva a čo robí. Tie časti boli humorné, ale keď sa už neviem koľko dlho mýlila, začalo ma to nudiť. 

Kto má chuť na niečo romantické, oddychové a že sa chce dozvedieť niečo o renesancii no veľa sa toho až tak nedozvie, môže kludne siahnuť po MOJE SLADKÉ ŠESTNÁSTE STOROČIE.Komentáre

  1. Knižka už čaká doma, tak som zvedavá ako pochodí u mňa :) všade počujem, že je to dobrá kniha, no nedá sa od nej veľa čakať, tak uvidím.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …