Preskočiť na hlavný obsah

Načúvaj môjmu srdcu - Grace BurrowesováNázov : Načúvaj môjmu srdc
Autor : Grace Burrowesová
Preklad: Janka Cinková
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ
Rok vydania : 2013
Počet strán : 304
Väzba: tvrdá
Žáner: Ľúbostné romány, historické romány

O knihe

Nevšedná erotická romanca o šľachtickom rode Windhamovcov.

Gayle Windham, gróf z Westhavenu, sa v snahe uniknúť nástrahám svojho otca, ktorý ho chce silou-mocou oženiť, uchýli na leto do svojho staromládeneckého domu v Londýne. Vtedy mu padne do oka jeho nová gazdiná, pôvabná, vzdelaná a kultivovaná mladá žena. Anna Seatonová bezpochyby nie je obyčajná slúžka a Gayle je odhodlaný odhaliť jej záhadnú minulosť.

Dej sa väčšinou odohráva v Londýne alebo na vidieku v okolí Londýna. Hlavné postavy Anna a Westhaven sa spoznajú po tom, čo Anna zraní Gaylea a musí sa o neho starať. Už počas tejto starostlivosti si Gayle všimne, že nie je obyčajnou gazdinou, ale má výchovu mladej dámy, ktorej nechýbali peniaze.
Postupne sa ich vzťah čoraz viac zamotáva. Anna si chráni svoju minulosť a nechce od nikoho pomoc. Gayle jej chce pomôcť, no nemôže, pretože jej chce dať voľnosť a netlačiť na ňu. Urobí niekoľko pousov o požiadanie jej ruky, no ona všetky odmietne. Má u nej Westhaven ešte šancu?

Pred začatím čítania románu som si hovorila, že to bude určite super, keď píšu, že je nevšednou erotickou romancou. Počas čítania som však neprišla na to, čo je na tom iné ako v iných romantických knihách.

Práveže som bola sklamaná. Dialógy medzi hlavnými postavami mi prišli umelé. Niekedy sa rozprávali akoby o ničom. V knihe bolo stále opakovanie.napr. že si išli dať citronádu, išla prestrieť na raňajky...obed. To mi liezlo tiež na nervy. Autorka spravila z havnej hrdinky úplne neskúsenú ženu. Mohla byť k nej milostivejšia. Aj keď vyrastala bez matky, nemusela prísť na to, že je tehotná ako posledná...

Koniec bol len tak narýchlo, aby sa nepovedalo, že to neskončilo smutne. Prišlo mi to dosť vtipné a hovorila som si, že tí sa naozaj našli. Každý sa im miešal do vzťahu, vedel ako sa ľúbia a ako si chýbajú...len tí dvaja bambaví nie. 

Mojou obľúbenou postovou sa stal brat Val, ktorý aby sa mu otecko nemiešal do života sa vydával za buzeranta. Mala som ho rada za jeho ochotu pomáhať, tiež bol chytrý ( jedna z mála postáv v tejto knihe) a bol hudobným géniusom, len o tom nikto nevedel. Čakala som, že keď sa už jeho postava v knihe "rozhýbala", keď pomohol Morgan (sestra Anny), ktorá bola hluchá, že autorka ho viac pridá do deju. Možno, že aj k nemu priradí nejakú tú lásku, no autorka spravila opak a skôr aby ho vyťahovala, dávala ho do úzadia. 
Tých postáv v knihe je celkom dosť. Ku každej sa dá vytvoriť určitý vzťah, no ten sa ani nezmení počas celého čítania. Totižto charakteri postáv sa nijako nemenili. 

Kniha sa dá zaradiť medzi oddychovú romantiku od ktorej však nečakajte veľa. Ak nemáte chuť na niečo jednoduché, plytké a dej si viete samy predvídať, radšej sa pustite do niečoho iného. Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …