Preskočiť na hlavný obsah

Temný rytier - Candice Proctorová

Názov : Temný rytier
Originál. názov : The Last Knight
Autor : Candice Proctorová
Preklad : Eleonóra Vallová
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ
Rok vydania : 2011
Počet strán : 312
Väzba: pevná väzba
Žáner: historický román

Historická romanca populárnej autorky, v ktorej sa pôsobivo spája ľúbostný príbeh, napätie a dobrodružstvo. Krásna, bystrá a odvážna Attika d´Alérion je odhodlaná urobiť čokoľvek, aby ochránila milovaného brata Stephena, ktorý vstúpil do služieb kráľa Henricha II. Keď sa náhodou dozvie, že proti kráľovi sa chystá sprisahanie, rozhodne sa brata pred zradou varovať a vydá sa na nebezpečnú cestu...

Candice Proctorová je autorkou romantických príbehov zasadených do doby 19. storočia. S ohľadom na svoje bohaté zážitky z rôznych kútov sveta, kedy žila v Španielsku, Grécku, Francúzsku, Anglicku, Jordánsku, Austrálii a teraz v USA, sú jej hrdinovia rôznorodí a prostredie jej románov vierohodne popísané. Candice Proctor píše inteligentným spôsobom, jej knižky majú všetko, čo sa dá od romantickej a oddychovej literatúry očakávať, tj krásny príbeh, erotické napätie medzi hrdinami, správnu dávku humoru a šťastný koniec.
Rodená Američanka Candice Proctorova presídlila do Austrálie a našla tu nový domov v malebnom meste Adelaide. Je vydatá a má dve dcéry. Vzdelaním je doktorka histórie a pôvodne sa venovala archeológii.
pseudonymy :Steven Graham, Steven Harris alebo C. S. Harris.


Attika je mladá žena, ktorej chystajú svadbu s 13 ročným Fulkom. V jeden večer na hrad donesú cudzinca, na korého sa chystá zubatá. Attika sa o neho stará a cudzinec jej prezradí o vzbure, ktorá sa chystá na Henricha. Attika neváha a vyberie sa za svojím strýkom, aby varoval jej brata Stephena, ktorý je Henrichov rytier. Po ceste ju však napadnú a jej spoločník je zranený. Tajuplný rytier Damion ich zachráni a sľúbi pomoc Attike na ceste k jej strýkovi. Po ich príchode všetko naberá iný spád. Kto je zradca a kto oddaný? Podarí sa Attike varovať brata? Je vôbec i on tým za koho ho pokladá?

Candice Proctorová patrí medzi moje obľúbené autorky historických románov. Preto som sa na túto knihu veľmi tešila. Vôbec som sa nebála nejakého sklamania alebo nudy.

Stredovek, hrady, rytieri, križiacke výpravy, boje o územia a hrady...toto všetko ma vždy veľmi zaujímalo a bavilo ma o takom počúvať alebo čítať. Keby sa mám vrátiť do histórie, určite by to bolo toto obdovie. Bolo síce príšerné a temné, ale určite zaujímavé a fascinujúce.
Dej príbehu sa odohráva práve v tomto období.V knihe nešlo len o romantickú zápletku, ako to býva vo väčšine historických románov. A to práve mám na tejto autorke rada. Nepracuje len na príbehu dvoch postáv, ale dokonale opisuje prostredie, dáva do príbehu dinamickosť, dobrodružstvo a každú postavu má do detailov prepracovanú. Tiež nejde len o fikciu, ale mnoho vecí je takých, čo sa skutočne stali.

Attika ,hlavná hrdinka príbehu, bola veľmi odvážna, milovala svoju rodinu a chcela byť dobrou dcérou. Nebola však dokonalá. Aj ona mala pochybnosti. Nevedela, či sa má rozhodovať podľa srdca alebo rozumu. Veľakrát sa aj bála, že čo svojím rozhodnutím spôsobí.

Damion ,oddaný rytier, nevedel, čo je milovať a bránil sa citom k iným. Najprv bol aj chamtivý, lebo šiel za cieľom, ktorý si zaumienil. Po čase zistil, že nie je všetko sláva a je aj niečo hodnotnejšie. Naučil sa milovať, bál sa a aj to priznal.

Obe tieto postavy sa počas celej knihy rozvíjali. Neboli rovnaké na začiatku a na konci knihy.  Celé ich spoločné putovanie mi prišlo ako veľké dobrodružstvo. Ich dialógy mi neprišli suché, ako v iných knihách býva.

Nemám nič, čo by som knihe vytkla. Mne sa páčila veľmi.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA - Nemecké dievča neplače ( Michaela Ella Hajduková )

Názov: Nemecké dievča neplače,Autor: Michaela Ella Hajduková, Rok vydania: OR/SR- 2016Počet strán: 219Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román pre ženy, vojnový román,Moje hodnotenie: 4/5

Ľudia sú ako domy. Majú veľa svetlých aj tmavých kútov, zatvorených dverí a svoju trinástu komnatu. Príbeh o tom, čo sa stane, keď sa rozhodneme niektoré dokorán otvoriť. Markus a Emma vyzerajú navonok ako úplne bežný zaľúbený pár. Pracujú však pre tajnú organizáciu, ktorá vznikla po vojne ako pocta súrodencom Schollovcom (Die Weiße Rose - Biela ruža). Organizácia odhaľuje vojnové zločiny a zločincov. Narazia na veľmi dôležitý objav, ale zároveň odhalia inú organizáciu, ktorá je nebezpečná a chce zostať utajená. Všetky stopy vedú k Lebensbornu - nacistami vytvorenému projektu, ktorého cieľom bolo, na základe nacistickej ideológie o rasovej hygiene, zvýšiť počet árijských detí vrátane detí pochádzajúcich z mimomanželských zväzkov. Lenže tam sa ciele nekončili. Svetlovlasé a modrooké deti v nacistami okupo…

RECENZIA - Zmŕtvychvstanie ( Michael Punke )

Názov: Zmŕtvychvstanie, Origin. názov: The Revenant, Autor: Michael Punke, Preklad: Slavomír Hrivnák , Rok vydania: OR-2002/SR- 2016Počet strán: 259Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román podľa skutočných udalostí, dobrodružný román, Moje hodnotenie: 4.5/5


Román o obdivuhodnej ľudskej nezlomnosti SKUTOČNÝ PRÍBEH Z DRSNEJ DIVOČINY #1 New York Times Bestseller

Píše sa rok 1823 a Hugh Glass sa spolu s lovcami kožušín zúčastňuje výpravy v neprebádaných Skalnatých horách. Uprostred hlbokých lesov muži vzdorujú náročným podmienkam, ako aj útokom miestnych Indiánov. Keď odvážneho Hugha napadne obrovský grizly, podarí sa mu ho zabiť, ale utrpí vážne zranenia, ktoré mu zabránia pokračovať v ceste so zvyškom výpravy. Hugh je vydaný na milosť a nemilosť zradcovi Johnovi Fitzgeraldovi, ktorý sa má podľa dohody oňho postarať spolu s najmladším členom výpravy. Tento strhujúci skutočný príbeh je jasným dôkazom toho, aký nezlomný je ľudský duch a čo všetko dokáže v túžbe po živote prekonať - nezastaví h…

RECENZIA - V Pasci ( Dani Pettreyová )

Názov: V pasci, Origin. názov: Stranded, Autor: Dani Pettreyová, Preklad: Zuzana Venglíková , Rok vydania: OR-2013/SR- 2015Počet strán: 271Vydavateľstvo: i527.net, Žáner: detektívka,  dobrodružný román, kresťanská literatúra, romantika,Moje hodnotenie: 4.5/5Keď jej priateľka záhadne zmizne, ide o každú minútu!Darcy St. Jamesová sa vracia na Aljašku, aby pomohla svojej priateľke, investigatívnej novinárke, pri odhaľovaní veľkého prípadu. Keď však dorazí na miesto, zistí, že jej priateľka je nezvestná. Znepokojí ju ľahostajný prístup posádky lode, preto sa pustí do pátrania na vlastnú päsť.Posledná osoba, ktorú Gage McKenna očakáva na palube lode, na ktorej má pracovať ako vedúci zážitkových aktivít, je Darcy. Najradšej by na ňu zabudol, ale nedokáže. Keď sa ocitnú v odľahlých častiach Aljašky a napokon aj v cudzí vodách, neubráni sa pocitom strachu o jej bezpečnosť. Deje sa niečo čudné a čím hlbšie sa v pátraní dostávajú, tým viac si je istý, že odhalili iba vrchol ľadovca.zdroj Po …