Preskočiť na hlavný obsah

Tweety s city - Elizabeth Rudnicková


Názov : Tweety s city
Origin. názov: Tweet Heart
Autor : Elizabeth Rudnicková
Vydavateľstvo: CooBoo
Rok vydania : 2012
Počet strán : 272
Väzba: brožovaná väzba
Žáner: Pre deti a mládež, Dievčenské romány

Claire nemůže uvěřit, že si ji na Twitteru našel její vysněný kluk. Myslela si, že si jí nikdy ani nevšimne, ale jak se zdá, rozumí jí líp než kdokoliv jiný. Twittersmír je ale záhadné místo, kde se občas přátelé chovají jinak než v reálném světě. A aby toho nebylo málo, Claire si uvědomí, že je zamilovaná do úplně posledního kluka, který kdy připadal v úvahu…Elizabeth Rudnick

www.elizabethrudnick.comKeď som knihu začala čítať, nemala som nejaké veľké očakávania. Stačí ju prelistovať a bolo vidieť, že to je oddychové čítanie na 2-3 hodinky.
V celej knihe vystupujú 4 hlavné postavy:
Claire, Lottie, Will a Bennet. Ich dorozumievanie prebieha prostredníctvom twitteru, emailov alebo na blogoch.
Plus tejto knihe dávam určite za to ako vyzerá z vnútra. Je veľmi pekne graficky spravená.Čo sa týka deju, to už žiadna sláva nie je. 

Lottie je vo svete vzťahov už zabehnutá. Dáva sa s niekym dokopy a zas rozchádza. Stále hľadá svojho vysnívaného pána dokonalého. 
Claire je až po uši zaľúbená do Jacka- najúžasnejšieho chalana na škole.
Will zas sníva o Claire. 
A Bennet je v pohode. Aspoň jeden.

Ja som tie postavy veľmi nemusela. Jedine fakt toho Benneta, ktorý bol aspoň vtipný. Na Clair ma štvali tie jej depky zo života.. Ani neviem koľko mala rokov..ale nejaká mladá má už také problémy. Čo bude, keď bude mať 40??? Will bol premňa utiahnutý chlapček, ktorý sa bál. A Lottie..no neviem, ktorá baba sa rozíde s chalanom len za to, že nevie tancovať a deň predtým hovorí aký je úžasný. 

No , ale aby bolo jasné, že vôbec o čom to bolo...Will posiela Claire s vymysleného profilu správy a ona si myslí, že je to Jack. Tam sa to všetko zamotá, pretože skutočný Jack sa jej ani nepozdraví. 

Miestami mi to prišlo umelé a to čo tam bolo na niekoľých stranách rozpísané by sa dalo vopchať do jednej. 
Je to kniha tak pre 13ročné baby, ktoré ešte takéto čítanie vedia zniesť. 
A fakt tieto body dávam grafike a Bennetovi..


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…