Preskočiť na hlavný obsah

Vianočný Knižný Tag


Potešilo ma, že som u Zet našla tento Tag, pretože dneska mám takú náladu na pridávanie príspevkov. Viem, že by som sa mala aspoň teraz, keď mám čas venovať čítaniu, ale úplne ma vyčerpali povinné čítania za tento týždeň. Predsalen 3 poviedky od Tajovského za týždeň!!! Poviete si, že veď sú to len poviedky, ale mňa po nich prešla aj chuť čítať. Nie, že by boli zlé, skôr o ničom a stále o tom istom. :( 

Ale teraz sa už idem venovať tagu. :) :) 

1. Ktorú knižku si spojíš s Vianocami/zimou?

Nad touto otázkou ani rozmýšľať nemusím. Vianočná koleda.. Moja obľúbená rozprávka. Asi každý pozná príbeh tejto rozprávky, kde sa mrzutému a zlému človeku počas jedných Vianoc zjavia traja duchovia Vianoc- predošlých ,súčasných a budúcich. 
Ďalšou by bola asi Snehová kráľovná, ale tú som veľmi nemusela. 

2. Čo zvyčajne podaruješ príbuzným?

Toto by bolo veľmi zdĺhavé keby mám vymenovať všetko, čo som komu dala. Samozrejme medzi tými darčekmi býva drogéria, knihy, nejaké oblečenie. Snažím sa však byť kreatívna, aby to nebolo také nudné a neopakovalo sa to rok po roku. Mamina mi stále hovorí, že ja vždy vyberám dobré darčeky..tak aspoň robím radosť. Teraz mám však menší problém, že čo kúpiť priateľovi. Ako sa poznám začnem mu niečo zháňať fakt na poslednú chvíľu. 

3. Akú knižku si želáš pod stromček?

Táto otázka je už fakt v skoro všetkých súťažiach a článkoch, čo teraz "bežia" na blogoch. Ja už ani neviem, čo chcem a je mi to v podstate jedno akú knihu dostanem. Čo viem určite je, že pod stromčekom budem mať Meno hviezdy od brata. 

4. Máte v rodine nejaké zaujímavé tradície?

Oplátky, med, orechy, jablko..taká klasika. Večer si celá rodina sadneme ku stolu, prečítame z biblie o narodení Krista. Potom otec rozkrojí jablko. Každý si z neho dá a nasledujú oplátky s medom a cesnakom. No a už len poriadne sa prepchať zemiakového šalátu. :P

5. Ako vyzerá tvoj štedrodenný program?

Pre mňa je tento deň strašne zdĺhavý.. Celé doobedie sa nudím a neviem čo zo sebou. Darčeky mám už deň predtým zabalené a stromček je už postavený a vyzdobený. Budem zrejme moc kritická, ale mne sa nepáči jak rodičia majú vymyslené Vianoce. Ja som oproti nim moc živý typ človeka, stále niekam chodím, športujem a nezastavím sa....a pre mňa je to zabijak celý deň doma.. Keď sme boli menší aspoň sme niekam šli sa prejsť, ale teraz to vyzerá asi tak, že ocino leží pred telkou a mamina robí v kuchyni. Mohla by som jej pomôcť, lenže je životu nebezpečné s ňou niečo robiť a niečo by som chcela inak ako ona :D :D. Takže ja ako Vianoce berem najviac večeru, kedy sa poriadne napapkám. A potom samozrejme odbalovanie darčekov a polnočná omša. 

6. Akú špecialitu si si pripravila na terajšie Vianoce?

Budem stručná nič.

7. Máš rád/a zimu, alebo preferuješ teplejšie obdobia?

Na každom ročnom období je niečo pekné. Som narodená na jeseň a meniny mám v zime, tak by sa dalo čakať, že budem mať radšej zimu. Na zime sa mi  páči sneh. A tu, kde bývam je vzácnosťou. Preto ho berem inak aj ako tí, čo bývajú na severe Slovenska. Tiež zbožňujem korčulovanie na ľade, viac ako na kolieskových korčuliach. Ale neznášam, že musím byť naobliekaná jak eskimák!! Takto by sa dalo na každom ročnom období nájsť výhody a nevýhody, preto neviem, ktoré obdobie mám najradšej. 

8. Chystáš sa na Vianoce čítať nejakú špeciálne predpripravenú knihu?

Ak sa počíta 8 kníh, ktoré mám požičané z knižnice a mala by som ich čím skorej prečítať, tak áno. 
Určite však viem, že si musím prečítať Meno hviezdy. Táto kniha ma veľmi láka a dúfam, že nesklame. A taktiež som zvedavá, čo dostanem od priateľa. Tak aj na to sa pokúsim vrhnúť čo najskôr. 

A to je už koniec? :( Mohlo by byť viac otázok. Snažila som sa na každú odpovedať stručne. :)

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…