Preskočiť na hlavný obsah

Frozen


Film
Žáner filmu: Animovaný / Dobrodružný / Rodinný
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Chris Buck, Jennifer Lee
Scenár:  Jennifer Lee, Shane Morris
Predloha: Hans Christian Andersen (kniha)
Hudba: Christophe Beck
Dĺžka : 109 min
Rok: 2013
Hrajú:  Kristen Bell, Alan Tudyk, Josh Gad, Idina Menzel, Jonathan Groff, Eva Bella, Ciarán Hinds, Santino Fontana

Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě.

trailer


Frozen (Ľadové kráľostvo) je pekná zimná rozprávka nielen pre malé deti. Anna je mladšou sestry Elsy. Keď boli malé stala sa menšia nehoda a Elsa skoro zabila vtedy malú Annu. Odvety sa spolu nehrali ani nerozprávali. Po smrti svojich rodičov sa má stať kráľovnou Arendellu Elsa. Na tento deň sa Anna nesmierne teší. Konečne bude v spoločnosti ľudí a vojde do mesta. Spozná sa sa s princom, s ktorým prežije celý večer. Keď však príde za Elsou, že či jej povolí zásnuby, Elsa stratí kontrolu nad svojou mocou. Všetko sa ocine pod snehom..


táto pesnička sa mi veľmi páči

Anna je odhodlaná nájsť svoju sestru a poprosiť ju nech všetok mraz dá preč. Hrad zverí do moci princovi, ktorému naivno dôveruje. 
Na cestu sa však vydá nepripravená. Je jej zima a nevie kam má ísť. Po ceste narazí na Kristoffa, ktorý ju zavedie na miesto, kde si Elsa vytvorila svoj ľadový zámok. 
No všetko neskončí ako si Anna predstavovala....


Elsa náhodou Annu zakliala a tá každou minútou je bližšie k smrti. Anne sa snaží pomôcť Kristoffer i začarovaný snehuliak. No pravú pomocť dosiahne len pravou láskou..

..........................................................
Jednoduchá a pritom taká pekná rozprávka.
Tam nebola postava, ktorú by som nemala rada. Anna bola síce naivná, no pritom aj smiešna a zlatá. Elsa bola na rozdiel od nej vždy vážna a poctivá. Veľmi ju bolelo, že nemohla byť so sestrou niekoľko rokov, keď sa snažila upokojiť svoju moc. 
Čo je škoda, že tam nebolo veľa smiešnych scén so snehuliakom a tiež tam chýbalo niečo...čo? Niečo také, čím by to viac upútalo. Takto to bolo miestami nudné a čakala som, čo nečakané sa tam stane. 
No napriek tomu je to veľmi milá rozprávka a jedna z najkrajších aké som videla. 


Kniha

Myslím, že túto knihu pozná každý. Snehová kráľovná je rozprávka na ktorú sa nedá zabudnúť. Najprv som ani nevedela, že podľa nej je Frozen. Potom som si však uvedomila, že to má naozaj veľa podobného. Je to však ukázané trochu inak. 

Komentáre

 1. Tak hodnotenie by som dala 6,5 z 10 bodov. Bolo to milé, pekné, ale prvá polovica bola jednoducho nudná. Snehuliak sa mal objaviť už na začiatku. Páči sa mi, že tentokrát sa vyzdvihla súrodenecká láska, ale celkovo to celé akosi nebolo dotiahnuté. Proste je to Disney, má to pointu, ale oproti napr. Na vlásku to bol dosť slabý odvar.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne sa práveže zas Na vlásku veľmi nepáčilo..

   Odstrániť
 2. Súhlasím s Catty, ale pre mňa to bola celkom milá rozprávka :-) A vôbec som nevedela, že je to podľa Snehovej kráľovnej, ja ju napríklad nepoznám :O

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Táto rozprávka sa mi veľmi páči, hlavne Kristoffer- konečne rozprávka kde chlap nieje vykreslený ako dokonalý princ :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA - Nemecké dievča neplače ( Michaela Ella Hajduková )

Názov: Nemecké dievča neplače,Autor: Michaela Ella Hajduková, Rok vydania: OR/SR- 2016Počet strán: 219Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román pre ženy, vojnový román,Moje hodnotenie: 4/5

Ľudia sú ako domy. Majú veľa svetlých aj tmavých kútov, zatvorených dverí a svoju trinástu komnatu. Príbeh o tom, čo sa stane, keď sa rozhodneme niektoré dokorán otvoriť. Markus a Emma vyzerajú navonok ako úplne bežný zaľúbený pár. Pracujú však pre tajnú organizáciu, ktorá vznikla po vojne ako pocta súrodencom Schollovcom (Die Weiße Rose - Biela ruža). Organizácia odhaľuje vojnové zločiny a zločincov. Narazia na veľmi dôležitý objav, ale zároveň odhalia inú organizáciu, ktorá je nebezpečná a chce zostať utajená. Všetky stopy vedú k Lebensbornu - nacistami vytvorenému projektu, ktorého cieľom bolo, na základe nacistickej ideológie o rasovej hygiene, zvýšiť počet árijských detí vrátane detí pochádzajúcich z mimomanželských zväzkov. Lenže tam sa ciele nekončili. Svetlovlasé a modrooké deti v nacistami okupo…

RECENZIA - Zmŕtvychvstanie ( Michael Punke )

Názov: Zmŕtvychvstanie, Origin. názov: The Revenant, Autor: Michael Punke, Preklad: Slavomír Hrivnák , Rok vydania: OR-2002/SR- 2016Počet strán: 259Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román podľa skutočných udalostí, dobrodružný román, Moje hodnotenie: 4.5/5


Román o obdivuhodnej ľudskej nezlomnosti SKUTOČNÝ PRÍBEH Z DRSNEJ DIVOČINY #1 New York Times Bestseller

Píše sa rok 1823 a Hugh Glass sa spolu s lovcami kožušín zúčastňuje výpravy v neprebádaných Skalnatých horách. Uprostred hlbokých lesov muži vzdorujú náročným podmienkam, ako aj útokom miestnych Indiánov. Keď odvážneho Hugha napadne obrovský grizly, podarí sa mu ho zabiť, ale utrpí vážne zranenia, ktoré mu zabránia pokračovať v ceste so zvyškom výpravy. Hugh je vydaný na milosť a nemilosť zradcovi Johnovi Fitzgeraldovi, ktorý sa má podľa dohody oňho postarať spolu s najmladším členom výpravy. Tento strhujúci skutočný príbeh je jasným dôkazom toho, aký nezlomný je ľudský duch a čo všetko dokáže v túžbe po živote prekonať - nezastaví h…

RECENZIA - V Pasci ( Dani Pettreyová )

Názov: V pasci, Origin. názov: Stranded, Autor: Dani Pettreyová, Preklad: Zuzana Venglíková , Rok vydania: OR-2013/SR- 2015Počet strán: 271Vydavateľstvo: i527.net, Žáner: detektívka,  dobrodružný román, kresťanská literatúra, romantika,Moje hodnotenie: 4.5/5Keď jej priateľka záhadne zmizne, ide o každú minútu!Darcy St. Jamesová sa vracia na Aljašku, aby pomohla svojej priateľke, investigatívnej novinárke, pri odhaľovaní veľkého prípadu. Keď však dorazí na miesto, zistí, že jej priateľka je nezvestná. Znepokojí ju ľahostajný prístup posádky lode, preto sa pustí do pátrania na vlastnú päsť.Posledná osoba, ktorú Gage McKenna očakáva na palube lode, na ktorej má pracovať ako vedúci zážitkových aktivít, je Darcy. Najradšej by na ňu zabudol, ale nedokáže. Keď sa ocitnú v odľahlých častiach Aljašky a napokon aj v cudzí vodách, neubráni sa pocitom strachu o jej bezpečnosť. Deje sa niečo čudné a čím hlbšie sa v pátraní dostávajú, tým viac si je istý, že odhalili iba vrchol ľadovca.zdroj Po …