Preskočiť na hlavný obsah

Knihomolův vir - Matúš

projekt od kit731

Dneska pridám dve knihy, ktoré nie sú beletriou. Možno viacerých ľudí to nezaujme, no verím, že sa nájdu aj takí, čo budú pokračovať v čítaní. :) 
Cvičenie s vlastnou váhou, alebo chodenie do fitka, zumba a rôzne druhy cvičenia sú v tejto dobe veľmi populárne. Veď každý človek sa chce cítiť dobre a zdravo. A o tom budú knihy, ktoré som sama kupovala, no čítal ich niekto iný. Ja sa po čase možno pustím do Tréningu väzňa 1 , ale to je ešte ďaleko. 
Tak a tú sú názory na knihy od chlapa, ktorý robí workout, venoval sa boxu a trénuje kempo a veľmi dlhý čas "sa hral " s činkami. 


Názov - Tréning väzňa 2 - Paul Coach Wade
Subjekt - Matúš
Doba čítania - 3 dni
Názor:


Tréning väzňa 2 je veľmi dobrá  knižka najme  pre  pokročilých v cvikoch s vlastnou váhou  tela. Taktiež zachytáva život vo väzniciach a tréningové  prostredie v nich.
V tejto knižke  sú aj veľmi dobré  rady , čo sa  týka  strečingu , stravovania a liečby zranení. Pre  tých  ktorý  čítali aj  Tréning väzňa 1  vrelo  odporúčam.   
Ide o poučnú knihu, ktorá čitateľovi dáva rady do živata aj do tréningu.

Názov - Telo ako posilňovňa - Mark Lauren
Subjekt - Matúš
Doba čítania - 4 dni
Názor:


Telo  ako posilňovňa je  kniha, ktorá sa zaoberá  tréningom s vlastnou hmotnosťou tela. Odporučil by som ju tým čo  len začínajú s  cvičením pre pokročilých mi prišla príliš jednoduchá a primitívne písaná. Pre  začiatočníkov môže byť veľmi poučná  ak  by sa  zaujímali o ďalšie knižky zaoberajúce sa  podobnou tematikou na vyššej  úrovni odporúčam tréning väzňa 1,2 . Omne  osobne  táto kniha nepriniesla  žiadne nové  znalosti.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …