Preskočiť na hlavný obsah

Cena za rozkoš - Kresley Cole

Názov : Cena za rozkoš
Origin. názov: The Price of Pleasure
Autor : Kresley Cole
Preklad: Dominika Petričková
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ
Rok vydania : 2009
Počet strán : 271
Väzba: tvrdá
Žáner: Romantika

Po úspešnom románe Kapitánova láska prichádza populárna americká autorka Kresley Cole s jeho voľným pokračovaním – podmanivou romantickou ságou o láske, cti a nespútanej vášni.

 Kapitán Grant Sutherland, odvážny a statočný muž, sa vydáva na ďalekú plavbu do Oceánie, aby sa tam pokúsil vypátrať Victoriu Dearbournovú, anglické dievča, ktoré sa pred desiatimi rokmi stratilo na mori. Grant dal jej chradnúcemu starému otcovi slovo džentlmena, že ju nájde a ochráni. Pri prvom pohľade na zvodnú, no hrdú a svojhlavú dievčinu kapitán pochopí, že jeho úloha nebude taká jednoduchá. Victoria totiž miluje slobodu, neskrotnú vášeň a spontánnosť a neznáša akékoľvek autority. A tak keď ju príde zachrániť povýšený, chladný britský kapitán, rázne mu dá najavo, že ona o nijakú záchranu nestojí. Grant sa ju snaží presvedčiť, aby opustila ostrov a vrátila sa s ním do Anglicka, a Victoria v ňom postupne začína vidieť muža, ktorý prahne aj po niečom inom. Muža, ktorý po nej túži, no zdráha sa prejaviť svoje city. Mladá žena sa musí rozhodnúť, na čom jej záleží väčšmi: na nespútanej slobode, alebo na jedinom.


Kresley Cole 

Dříve atletka a trenérka, nyní americká autorka bestsellerů Kresley Cole si díky psaní romancí, ať už historických či paranormálních, splnila svůj dětský sen. Ačkoli její první kniha byla publikována v roce 2003, přesto od té doby stihla napsat a vydat dvanáct knih a dvě novely, přičemž nejznámější je její prvotina Captain of All Pleasures (u náš vyšlo jako Kapitán rozkoší).

viacNa knihu Cena za rozkoš som natrafila v mestskej knižnici ešte dávnejšie. Zobrala som si ju len pre to, že nič iné som vtedy nebrala a nejak ma netrápilo, že doma mám ešte vyše 5 kníh neprečítaných. Som, však rada, že som ju prečítala.

Obálku máme oveľa horšiu ako originál. Naša je taká nudná a skôr odrádza od čítania.. a pritom dej je úžasný!
Originálna sa mi veľmi páči. Viac sa to hodí k deju a celkovo je pekne spravená, všetko so všetkým ladí.

S autorkou som sa stretla prvýkrát. Poznala som jej knihy z videnia, ale inak nie. Pred začatím čítania som bola na pochybách, či ma to zaujme. Vyzeralo to tak otrepane, stará romantická klasika.
Hneď začiatok knihy sa mi zapáčil. Autorka veľmi dobre opisovala postavy aj prostredie. Príbeh písala pútavo. Rozhovory boli živé. Veľakrát sa stáva, že rozhovory medzi postavami sú zbytočné a nudné. Tu sa však vždy rozprávali k veci a nenaťahovali to . Ďalším veľkým plus bolo, že to bolo vtipné! To som vôbec nečakala. Niekedy som to ani neudržala a začala som sa nahlas smiať. Hlavne kvôli správaniu Victorii.

Victoria bola taká v pohode postava. Všetko riešila inštinktom, čo sa mi na nej páčilo. Nepáčilo sa mi však jej správanie, keď sa ku Grantovi začala vtierať. Nebola to vtedy ona.
Bola tiež tvrdohlavá, cieľavedomá, usilovná, citlivá a starostlivá. Nesprávala sa ako sa na dámu vtedy patrilo, no nerobila si z toho ťažkú hlavu.
Grant bol na rozdiel od nej menší "suchár". Bol veľmi poctivý a kontroloval sa. Miloval svoju rodinu a priateľov. Vždy chcel pomôcť, keď to niekto potreboval.
A týto dvaja dokopy, boli najzábavnejšou knižnou dvojicou o ktorej som čítala. Ich doťahovačky a hádanie, podpichovanie...

Túto knihu určite odporúčam tým, čo majú radi niečo romantické ( nie je to až tak presladené ) a majú chuť aj na niečo vtipnejšie. :)

Komentáre

  1. Táto kniha je naozaj dobrá, ale od Kresley Cole mám radšej Láska a lož. :-)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. No tak to aby som popremyslala aj nad tou knihou

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť