Preskočiť na hlavný obsah

Pasca - Lauren DeStefano

Názov : Pasca
Autor : Lauren DeStefano
Preklad: Zuzana Kamenská
Vydavateľstvo: Fortuna Libri
Rok vydania : 2012
Počet strán : 360
Väzba: tvrdá
Žáner: Dobrodružné romány, trilery

Čo keby ste presne vedeli, kedy zomriete? Vďaka modernej vede sa každý novorodenec stal tikajúcou genetickou bombou. Muži sa dožívajú dvadsaťpäť, ženy len dvadsať rokov. V tomto pochmúrnom prostredí zberači unášajú mladučké dievčatá, ktoré sú prinútené vstupovať do polygamných manželstiev, aby ľudstvo nevymrelo.

Zberači jedného dňa odvlečú šestnásťročnú Rhine Elleryovú, čím sa jej otvoria dvere do luxusného sveta najvyššej spoločenskej vrstvy. Hoci ju jej manžel Linden naozaj ľúbi a medzi ňou a jej sestrami manželkami sa vytvorí hlboký vzťah, Rhine má jediný cieľ – utiecť, nájsť svojho brata dvojča a ísť domov. Rhine však nebojuje len so stratou slobody. Lindenov otec naháňa strach a je posadnutý hľadaním protilátky na genetický vírus, ktorý má už o štyri roky zabiť jeho syna, a je pre to ochotný urobiť čokoľvek – aj zbierať mŕtvoly, aby na nich mohol robiť svoje experimenty. S pomocou Gabriela, sluhu, ktorý ju čoraz väčšmi priťahuje, sa pokúsi utiecť, aby tú trochu času, čo jej ostáva medzi živými, strávila na slobode.

Lauren DeStefano


Klik
Keď sa pozriem na obálku, ako prvé ma uchváti obála. Pre mňa je to jedna z najvydarenejších obálok, aké som na  videla.  Veľmi dobre pasuje aj k téme knihy.

Na začiatku ma kniha dosť šokovala. Nečakala som takú tému a hovorila som si, že kto mohol také niečo vymyslieť..Bála som sa, že sa toho nijako nechytím a celé čítanie sa budem nudiť. Jak som sa len mýlila.Čím viac som čítala, tým viac ma to zaujímalo. Ťažko sa dalo určiť, že čo bude nasledovať.

Hlavná postava Rhina na mňa pôsobila odhodlane a odvážne. Niečo mi však na nej vadilo. Bola pre niečo rozhodnutá, čo spraví, no pritom sama to nedokázala a zmätkovala pri tom. Viac to bolo výrazné v dvojke, ale aj v jednotke jej Jenna musela polopate niečo hovoriť a trvalo kým jej to doplo.
Svoj útek na slobodu chcela hlavne kvôli svojmu dvojčaťu, s ktorým už niekoľko rokov žila sama, lebo im rodičia zahynuli.

Linden mi prišiel ako obyčajná bábka svojho otca. Nemala som ho rada. Tiež som na ňom nemala rada jeho prehnaný smútok za Rose. Chápem, že ju ľúbil, ale potom nemal vravieť aj Cecily, Jenne a Rhine, že ich ľúbi. Jak sa dá ľúbiť tri plus bývala manželka? Neviem si to ani predstaviť, lahne si ku mne chlap a začne tam vyplakávať...


Cecily bola najmladšou manželkou. To, že bola najmladšia, bolo na nej aj vidieť. V mnohých veciach bola sprostejšia a nedospelá. Niekedy som ani nevedela na koho strane je. Veľmi bola citlivá a hysterická. Prišla mi ako poslušný králik Vaughna a všetko mu verila. Počas celého čítania som si k nej nevedela nájsť vzťah. Nemala som ju rada, ale pritom som ju vedela zniesť.

Jenna. Najzáhadnejšia postava. Bola tajnostárka. Mnoho vecí vedela, len ich nehovorila. Vyzerala ako utiahnutá myška a pritom o všetkom mala najlepší prehľad.

Vaughn bol slizký, hnusný, odporný človek. Viac ani o ňom nemusím povedať...

Gabriel spolu s Rhine ušiel z Linenovho sídla. Boli si veľmi blízky. Rhine mu chcela ukázať, ako to vyzerá, keď je človek slobodný. Mala som ho rada za jeho dobrosrdečnosť a láskavosť. Nikdy nevidel svet vonku a preto v ňom vrelo aj dobrodružstvo. Miloval more a učil sa čo najviac o ľodiach. Nechcel však odísť kvôli sebe zo sídla, ale kvôli Rhine, aby ju mal kto chrániť.Kniha sa mi veľmi páčila. Čo mi trošku vadilo bolo, že skoro celá kniha sa motala v sídle. Niekedy tam bolo až moc premýšľania. Za to nedám najvyššie hodnotenie.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…