Preskočiť na hlavný obsah

Pasca - Lauren DeStefano

Názov : Pasca
Autor : Lauren DeStefano
Preklad: Zuzana Kamenská
Vydavateľstvo: Fortuna Libri
Rok vydania : 2012
Počet strán : 360
Väzba: tvrdá
Žáner: Dobrodružné romány, trilery

Čo keby ste presne vedeli, kedy zomriete? Vďaka modernej vede sa každý novorodenec stal tikajúcou genetickou bombou. Muži sa dožívajú dvadsaťpäť, ženy len dvadsať rokov. V tomto pochmúrnom prostredí zberači unášajú mladučké dievčatá, ktoré sú prinútené vstupovať do polygamných manželstiev, aby ľudstvo nevymrelo.

Zberači jedného dňa odvlečú šestnásťročnú Rhine Elleryovú, čím sa jej otvoria dvere do luxusného sveta najvyššej spoločenskej vrstvy. Hoci ju jej manžel Linden naozaj ľúbi a medzi ňou a jej sestrami manželkami sa vytvorí hlboký vzťah, Rhine má jediný cieľ – utiecť, nájsť svojho brata dvojča a ísť domov. Rhine však nebojuje len so stratou slobody. Lindenov otec naháňa strach a je posadnutý hľadaním protilátky na genetický vírus, ktorý má už o štyri roky zabiť jeho syna, a je pre to ochotný urobiť čokoľvek – aj zbierať mŕtvoly, aby na nich mohol robiť svoje experimenty. S pomocou Gabriela, sluhu, ktorý ju čoraz väčšmi priťahuje, sa pokúsi utiecť, aby tú trochu času, čo jej ostáva medzi živými, strávila na slobode.

Lauren DeStefano


Klik
Keď sa pozriem na obálku, ako prvé ma uchváti obála. Pre mňa je to jedna z najvydarenejších obálok, aké som na  videla.  Veľmi dobre pasuje aj k téme knihy.

Na začiatku ma kniha dosť šokovala. Nečakala som takú tému a hovorila som si, že kto mohol také niečo vymyslieť..Bála som sa, že sa toho nijako nechytím a celé čítanie sa budem nudiť. Jak som sa len mýlila.Čím viac som čítala, tým viac ma to zaujímalo. Ťažko sa dalo určiť, že čo bude nasledovať.

Hlavná postava Rhina na mňa pôsobila odhodlane a odvážne. Niečo mi však na nej vadilo. Bola pre niečo rozhodnutá, čo spraví, no pritom sama to nedokázala a zmätkovala pri tom. Viac to bolo výrazné v dvojke, ale aj v jednotke jej Jenna musela polopate niečo hovoriť a trvalo kým jej to doplo.
Svoj útek na slobodu chcela hlavne kvôli svojmu dvojčaťu, s ktorým už niekoľko rokov žila sama, lebo im rodičia zahynuli.

Linden mi prišiel ako obyčajná bábka svojho otca. Nemala som ho rada. Tiež som na ňom nemala rada jeho prehnaný smútok za Rose. Chápem, že ju ľúbil, ale potom nemal vravieť aj Cecily, Jenne a Rhine, že ich ľúbi. Jak sa dá ľúbiť tri plus bývala manželka? Neviem si to ani predstaviť, lahne si ku mne chlap a začne tam vyplakávať...


Cecily bola najmladšou manželkou. To, že bola najmladšia, bolo na nej aj vidieť. V mnohých veciach bola sprostejšia a nedospelá. Niekedy som ani nevedela na koho strane je. Veľmi bola citlivá a hysterická. Prišla mi ako poslušný králik Vaughna a všetko mu verila. Počas celého čítania som si k nej nevedela nájsť vzťah. Nemala som ju rada, ale pritom som ju vedela zniesť.

Jenna. Najzáhadnejšia postava. Bola tajnostárka. Mnoho vecí vedela, len ich nehovorila. Vyzerala ako utiahnutá myška a pritom o všetkom mala najlepší prehľad.

Vaughn bol slizký, hnusný, odporný človek. Viac ani o ňom nemusím povedať...

Gabriel spolu s Rhine ušiel z Linenovho sídla. Boli si veľmi blízky. Rhine mu chcela ukázať, ako to vyzerá, keď je človek slobodný. Mala som ho rada za jeho dobrosrdečnosť a láskavosť. Nikdy nevidel svet vonku a preto v ňom vrelo aj dobrodružstvo. Miloval more a učil sa čo najviac o ľodiach. Nechcel však odísť kvôli sebe zo sídla, ale kvôli Rhine, aby ju mal kto chrániť.Kniha sa mi veľmi páčila. Čo mi trošku vadilo bolo, že skoro celá kniha sa motala v sídle. Niekedy tam bolo až moc premýšľania. Za to nedám najvyššie hodnotenie.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…