Preskočiť na hlavný obsah

Pasca - Lauren DeStefano

Názov : Pasca
Autor : Lauren DeStefano
Preklad: Zuzana Kamenská
Vydavateľstvo: Fortuna Libri
Rok vydania : 2012
Počet strán : 360
Väzba: tvrdá
Žáner: Dobrodružné romány, trilery

Čo keby ste presne vedeli, kedy zomriete? Vďaka modernej vede sa každý novorodenec stal tikajúcou genetickou bombou. Muži sa dožívajú dvadsaťpäť, ženy len dvadsať rokov. V tomto pochmúrnom prostredí zberači unášajú mladučké dievčatá, ktoré sú prinútené vstupovať do polygamných manželstiev, aby ľudstvo nevymrelo.

Zberači jedného dňa odvlečú šestnásťročnú Rhine Elleryovú, čím sa jej otvoria dvere do luxusného sveta najvyššej spoločenskej vrstvy. Hoci ju jej manžel Linden naozaj ľúbi a medzi ňou a jej sestrami manželkami sa vytvorí hlboký vzťah, Rhine má jediný cieľ – utiecť, nájsť svojho brata dvojča a ísť domov. Rhine však nebojuje len so stratou slobody. Lindenov otec naháňa strach a je posadnutý hľadaním protilátky na genetický vírus, ktorý má už o štyri roky zabiť jeho syna, a je pre to ochotný urobiť čokoľvek – aj zbierať mŕtvoly, aby na nich mohol robiť svoje experimenty. S pomocou Gabriela, sluhu, ktorý ju čoraz väčšmi priťahuje, sa pokúsi utiecť, aby tú trochu času, čo jej ostáva medzi živými, strávila na slobode.

Lauren DeStefano


Klik
Keď sa pozriem na obálku, ako prvé ma uchváti obála. Pre mňa je to jedna z najvydarenejších obálok, aké som na  videla.  Veľmi dobre pasuje aj k téme knihy.

Na začiatku ma kniha dosť šokovala. Nečakala som takú tému a hovorila som si, že kto mohol také niečo vymyslieť..Bála som sa, že sa toho nijako nechytím a celé čítanie sa budem nudiť. Jak som sa len mýlila.Čím viac som čítala, tým viac ma to zaujímalo. Ťažko sa dalo určiť, že čo bude nasledovať.

Hlavná postava Rhina na mňa pôsobila odhodlane a odvážne. Niečo mi však na nej vadilo. Bola pre niečo rozhodnutá, čo spraví, no pritom sama to nedokázala a zmätkovala pri tom. Viac to bolo výrazné v dvojke, ale aj v jednotke jej Jenna musela polopate niečo hovoriť a trvalo kým jej to doplo.
Svoj útek na slobodu chcela hlavne kvôli svojmu dvojčaťu, s ktorým už niekoľko rokov žila sama, lebo im rodičia zahynuli.

Linden mi prišiel ako obyčajná bábka svojho otca. Nemala som ho rada. Tiež som na ňom nemala rada jeho prehnaný smútok za Rose. Chápem, že ju ľúbil, ale potom nemal vravieť aj Cecily, Jenne a Rhine, že ich ľúbi. Jak sa dá ľúbiť tri plus bývala manželka? Neviem si to ani predstaviť, lahne si ku mne chlap a začne tam vyplakávať...


Cecily bola najmladšou manželkou. To, že bola najmladšia, bolo na nej aj vidieť. V mnohých veciach bola sprostejšia a nedospelá. Niekedy som ani nevedela na koho strane je. Veľmi bola citlivá a hysterická. Prišla mi ako poslušný králik Vaughna a všetko mu verila. Počas celého čítania som si k nej nevedela nájsť vzťah. Nemala som ju rada, ale pritom som ju vedela zniesť.

Jenna. Najzáhadnejšia postava. Bola tajnostárka. Mnoho vecí vedela, len ich nehovorila. Vyzerala ako utiahnutá myška a pritom o všetkom mala najlepší prehľad.

Vaughn bol slizký, hnusný, odporný človek. Viac ani o ňom nemusím povedať...

Gabriel spolu s Rhine ušiel z Linenovho sídla. Boli si veľmi blízky. Rhine mu chcela ukázať, ako to vyzerá, keď je človek slobodný. Mala som ho rada za jeho dobrosrdečnosť a láskavosť. Nikdy nevidel svet vonku a preto v ňom vrelo aj dobrodružstvo. Miloval more a učil sa čo najviac o ľodiach. Nechcel však odísť kvôli sebe zo sídla, ale kvôli Rhine, aby ju mal kto chrániť.Kniha sa mi veľmi páčila. Čo mi trošku vadilo bolo, že skoro celá kniha sa motala v sídle. Niekedy tam bolo až moc premýšľania. Za to nedám najvyššie hodnotenie.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA - Nemecké dievča neplače ( Michaela Ella Hajduková )

Názov: Nemecké dievča neplače,Autor: Michaela Ella Hajduková, Rok vydania: OR/SR- 2016Počet strán: 219Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román pre ženy, vojnový román,Moje hodnotenie: 4/5

Ľudia sú ako domy. Majú veľa svetlých aj tmavých kútov, zatvorených dverí a svoju trinástu komnatu. Príbeh o tom, čo sa stane, keď sa rozhodneme niektoré dokorán otvoriť. Markus a Emma vyzerajú navonok ako úplne bežný zaľúbený pár. Pracujú však pre tajnú organizáciu, ktorá vznikla po vojne ako pocta súrodencom Schollovcom (Die Weiße Rose - Biela ruža). Organizácia odhaľuje vojnové zločiny a zločincov. Narazia na veľmi dôležitý objav, ale zároveň odhalia inú organizáciu, ktorá je nebezpečná a chce zostať utajená. Všetky stopy vedú k Lebensbornu - nacistami vytvorenému projektu, ktorého cieľom bolo, na základe nacistickej ideológie o rasovej hygiene, zvýšiť počet árijských detí vrátane detí pochádzajúcich z mimomanželských zväzkov. Lenže tam sa ciele nekončili. Svetlovlasé a modrooké deti v nacistami okupo…

RECENZIA - Zmŕtvychvstanie ( Michael Punke )

Názov: Zmŕtvychvstanie, Origin. názov: The Revenant, Autor: Michael Punke, Preklad: Slavomír Hrivnák , Rok vydania: OR-2002/SR- 2016Počet strán: 259Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román podľa skutočných udalostí, dobrodružný román, Moje hodnotenie: 4.5/5


Román o obdivuhodnej ľudskej nezlomnosti SKUTOČNÝ PRÍBEH Z DRSNEJ DIVOČINY #1 New York Times Bestseller

Píše sa rok 1823 a Hugh Glass sa spolu s lovcami kožušín zúčastňuje výpravy v neprebádaných Skalnatých horách. Uprostred hlbokých lesov muži vzdorujú náročným podmienkam, ako aj útokom miestnych Indiánov. Keď odvážneho Hugha napadne obrovský grizly, podarí sa mu ho zabiť, ale utrpí vážne zranenia, ktoré mu zabránia pokračovať v ceste so zvyškom výpravy. Hugh je vydaný na milosť a nemilosť zradcovi Johnovi Fitzgeraldovi, ktorý sa má podľa dohody oňho postarať spolu s najmladším členom výpravy. Tento strhujúci skutočný príbeh je jasným dôkazom toho, aký nezlomný je ľudský duch a čo všetko dokáže v túžbe po živote prekonať - nezastaví h…

RECENZIA - V Pasci ( Dani Pettreyová )

Názov: V pasci, Origin. názov: Stranded, Autor: Dani Pettreyová, Preklad: Zuzana Venglíková , Rok vydania: OR-2013/SR- 2015Počet strán: 271Vydavateľstvo: i527.net, Žáner: detektívka,  dobrodružný román, kresťanská literatúra, romantika,Moje hodnotenie: 4.5/5Keď jej priateľka záhadne zmizne, ide o každú minútu!Darcy St. Jamesová sa vracia na Aljašku, aby pomohla svojej priateľke, investigatívnej novinárke, pri odhaľovaní veľkého prípadu. Keď však dorazí na miesto, zistí, že jej priateľka je nezvestná. Znepokojí ju ľahostajný prístup posádky lode, preto sa pustí do pátrania na vlastnú päsť.Posledná osoba, ktorú Gage McKenna očakáva na palube lode, na ktorej má pracovať ako vedúci zážitkových aktivít, je Darcy. Najradšej by na ňu zabudol, ale nedokáže. Keď sa ocitnú v odľahlých častiach Aljašky a napokon aj v cudzí vodách, neubráni sa pocitom strachu o jej bezpečnosť. Deje sa niečo čudné a čím hlbšie sa v pátraní dostávajú, tým viac si je istý, že odhalili iba vrchol ľadovca.zdroj Po …