Preskočiť na hlavný obsah

Piatok

Týmto článkom by som vám chcela priblížit, aký som mala tento týždeň. Nebudem opisovať dni v škole, ako som sa tam nudila a potila nad písomkami. Také asi každý pozná. :(
Chcem vám ukázať môj piatok a nákupy, ktoré som vtedy podnikla. Išla som do Nitry a mala som 3 dôvody, prečo tam ísť.


  1. urobiť si preukaz do knižnice
  2. kúpiť botasky v Mlynoch 
  3. kúpiť lístky do divadla

Prvýkrát som bola v tejto knižnici a páčila sa mi. Nepoznám ulice podľa názvov v Nitre, preto mi chvíľku trvalo kým som ju našla..(keby nerobia trasy na google maps také vadné hneď by som tam bola) 
No takže už mám preukaz aj požičané knihy, už len do termínu prečítať a vrátiť. 

Požičala som si 
Laurie Frankelová - Ahoj z neba
Blanka Gondová - Arnarove deti 
Federica Bosco - Zamilovaná do anjela
Takto vyzerajú botasky, čo som si kúpila. Nie sú síce úplne podľa mojej predstavy, aké som chcela, ale dajú sa. Tie ružové šnúrky budem musieť vymeniť za čierne, lebo sa z toľkej ružovej povraciam. Nie som Barbie typ. Chcela som pôvodne čierne adidas, ale žiadne také som tam nevidela. A tieto sa mi zdali celkom v pohode. Ani neboli drahé. Našťastie som zastihla zľavy, takže ma vyšli 27e. 

Hlavným dôvodom prečo som šla do NR boli lísty do divadla.
Z tohto som úplne natešená. Pýcha a predsudok!! Mám prečítanú knihu, pozretý film a teraz uvidím aj divadlo. Teším sa jak malé decko. Je to síce až 27. februára, ale lístky som chcela mať pre istotu, čím skorej. Keby som ich nekúpila a náhodou by sa vypredali, strašne by som si nadávala..Inač s divadlom nemám veľa skúseností. Bola som len dvakrát. Aj to raz na anglickom, čo som pretrpela, lebo ma to vôbec nebavilo. Ešte som bola na Statkoch zmätkoch, čo bolo celkom fajn a sympatickí herci tam hrali. :) 

A nakoniec ešte jedna kniha, ktorú som si kúpila od jednej pani cez bazár. Ide o knihu Lampa. 
Je to viacmenej darček, lebo mi ju zaplatil ocino. A tej cene sa nedalo odolať. 5,20!! Pozerala som koľko stojí normálne a okolo 12 e. Strašne som zvedavá na dej, lebo anotácia je taká tajomná. :D :D Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …