Preskočiť na hlavný obsah

Štedrosť knižnice 11
Po dlhom čase pridávam článok, ktorý sa týka kníh z knižnice. Štedrosť knižnice má "pod palcom" Maťa .

Rozhodla som sa, že začnem chodiť do knižnice do Nitry, pretože v N.Z. knižnica nestojí za veľa. Občas niečo dobré v nej nájdem, no ani sa to nedá porovnať s knižnicou v Nitre.
Na fotke sú knihy, ktoré mám požičané. Dve sú ešte zo zámskej knižnice a dve z Nitry. • Miroslava Varáčková - Obchodníci s nádejou - So spisovateľkou mám už skúsenosť, preto som si od nej chcela prečítať niečo ďalšie. Na knihu som veľmi zvedavá.
 • Dobroslav Chrobák - Prozaické dielo - Ide o povinné čítanie (Drak sa vracia). Vôbec sa na knihu neteším, počujem na ňu len samé zlé veci a bude to len čítanie nasilu. 
 • Laurie Frankelová - Ahoj z neba - Anotácia na knihu bola veľmi zaujímavá, neviem čo mám od knihy očakávať a či sa mi to bude páčiť. Nechám sa prekvapiť.
 • Blanka Gondová - Arnarove deti - Na túto knihu sa veľmi teším. Momentálne ju číta brat, takže už počúvam aj o kladoch a záporoch autorkinho písania. No uvidím...
 • Federica Bosco - Zamilovaná do anjela - Túto knihu som si chcela už dlho prečítať. Veľmi, veľmi, veľmi sa mi páči obálka. Už teraz som zvedavá ako skončí, lebo som taká popletená z recenzíí , čo som na ňu čítala. 

Komentáre

 1. Drak sa vracia nie je až taká zlá kniha.. čítala som ju asi pred týždňom (ako povinné čítanie samozrejme :-D) a nečítala sa zle.. a určite boli aj horšie povinné čítania - napr. Jozef Mak, Dom v stráni :-D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jozefa Maka som čítala a to sa dalo až na to, aké to bolo strašne nezáživné. Tak uvidím, budúci týždeň sa dám do toho draka.

   Odstrániť
 2. Čítala som len Arnarove deti a... povedzme, že to bolo celkom zaujímavé i keď nie také, ako som dúfala :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …