Preskočiť na hlavný obsah

Štedrosť knižnice 11
Po dlhom čase pridávam článok, ktorý sa týka kníh z knižnice. Štedrosť knižnice má "pod palcom" Maťa .

Rozhodla som sa, že začnem chodiť do knižnice do Nitry, pretože v N.Z. knižnica nestojí za veľa. Občas niečo dobré v nej nájdem, no ani sa to nedá porovnať s knižnicou v Nitre.
Na fotke sú knihy, ktoré mám požičané. Dve sú ešte zo zámskej knižnice a dve z Nitry. • Miroslava Varáčková - Obchodníci s nádejou - So spisovateľkou mám už skúsenosť, preto som si od nej chcela prečítať niečo ďalšie. Na knihu som veľmi zvedavá.
 • Dobroslav Chrobák - Prozaické dielo - Ide o povinné čítanie (Drak sa vracia). Vôbec sa na knihu neteším, počujem na ňu len samé zlé veci a bude to len čítanie nasilu. 
 • Laurie Frankelová - Ahoj z neba - Anotácia na knihu bola veľmi zaujímavá, neviem čo mám od knihy očakávať a či sa mi to bude páčiť. Nechám sa prekvapiť.
 • Blanka Gondová - Arnarove deti - Na túto knihu sa veľmi teším. Momentálne ju číta brat, takže už počúvam aj o kladoch a záporoch autorkinho písania. No uvidím...
 • Federica Bosco - Zamilovaná do anjela - Túto knihu som si chcela už dlho prečítať. Veľmi, veľmi, veľmi sa mi páči obálka. Už teraz som zvedavá ako skončí, lebo som taká popletená z recenzíí , čo som na ňu čítala. 

Komentáre

 1. Drak sa vracia nie je až taká zlá kniha.. čítala som ju asi pred týždňom (ako povinné čítanie samozrejme :-D) a nečítala sa zle.. a určite boli aj horšie povinné čítania - napr. Jozef Mak, Dom v stráni :-D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jozefa Maka som čítala a to sa dalo až na to, aké to bolo strašne nezáživné. Tak uvidím, budúci týždeň sa dám do toho draka.

   Odstrániť
 2. Čítala som len Arnarove deti a... povedzme, že to bolo celkom zaujímavé i keď nie také, ako som dúfala :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …