Preskočiť na hlavný obsah

Obchodníci s nádejou - Miroslava Varáčková
Názov : Obchodníci s nádejou
Autor : Miroslava Varáčková
Vydavateľstvo: Motýľ
Rok vydania : 2012
Počet strán : 376
Väzba: tvrdá
Žáner: román

Musela som si zmeniť meno, presťahovať sa a zabudnúť na predchádzajúci život. Musela som padnúť pod ťarchou kríža a nanovo sa postaviť. Musela som sa vzoprieť vlastnej identite. A to všetko len kvôli nim! Jediné, čo mi zostalo, bola nádej, že človek, ktorého tak zúfalo milujem, prežije.

Život maturantky Júlie sa od základov zmenil potom, čo jej zahynuli rodičia, a ona sa musí vyrovnať s novou situáciou. V ťažkom období spoznáva Matúša, vybuduje si s ním vzťah a pokúša sa myslieť pozitívne. Je tu však niečo, čo jej nedovoľuje poriadne dýchať. Desivé predtuchy, zvláštne znamenia a akési pomyselné čierne mračno, čo sa nad ňou vznáša, sú predzvesťou nezvratných udalostí. Začína sa vypĺňať temné proroctvo kráľovnej zo Sáby? Júlia si až neskoro uvedomí, že svojím vzťahom vystavila riziku smrti nielen seba, ale i ľudí naokolo. Ešte stále však ani len netuší, akú obrovskú moc môže mať náboženská sekta so sídlom v Taliansku... Príbeh je čiastočne inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Miroslava Varáčková žije a tvorí v Trnave. Je vydatá a má dve malé deti.
Píše príbehy pre young aldults (mladých dospelých) a väčšina jej kníh sa radí do žánru fantasy. Je verná novým, originálnym témam. Vo voľnom čase sa venuje svojej rodine, s ktorou často chodí do hôr. Miluje svoje deti, manžela, knihy, turistiku, cestovanie, dobré filmy a rockovú hudbu. Bojí sa hlbokej vody a neznáša faloš.


Obchodníci s nádejou je kniha, ktorá má zaujímavú a  tému. Hlavne tá ma presvedčila, že by som si knihu mala prečítať.

Dej sa odohráva  na Slovensku a v Taliansku. Hlavná postava Júlia prišla o svojich rodičov, začína nový živod so svojou tetou. Nastupuje na novú školu, spoznáva nových priateľov a nočné mory, ktoré jej nedajú spať. Je uzavretá a skoro počas celej knihy má depky. S Matúšom sa prvýkrát stretne v lese, kde jej podá doklady, čo stratila a odprevadí ju domov. Keď však zistí, kde býva, ignoruje ju a varuje ju, nech mu dá pokoj.
Júlia ho nechápe a snaží sa zistiť, prečo je taký. Nakoniec sa porozprávajú a Júlia zisťuje veci o ktorých ani netušila. No musí si aj ona dávať pozor. Nie je normálnou babou, jej sny nie sú obyčajné, má vrodené schopnosti, ktoré ju môžu stáť život...

Niekedy sa mi zdá, že len postavy pokazia celú knihu. A to mi je ľúto. Júlia mi totižto liezla na nervy. Bolo to jej správaním. Jak bola stále utiahnutá, všetko si nechávala pre seba a ešte nakoniec aj jej prehnané city. Dialógy, ktoré prebiehali medzi ňou a Matúšom boli príšerné!!
Niečo rozpovedali a nedokončili to. Štvalo ma, keď tam bolo už po neviem koľkátykrát -...Nechajme to tak...Matúš sám nevedel, čo chce. Raz sa ospravedlňoval, potom spravil nejakú koninu. Len tak zmizol, nechcel sa ani nijako brániť viac proti sekte. Tiež som nepochopila jeho rozhodnutie, že sektu neudá. Aj keď bola roztrúsená všelikade, zabila mu sestru. A on nič.
Viac sa mi páčila časť knihy, keď bola Júlia v Taliansku ako na Slovensku. Neviem povedať presne, že prečo, ale možno preto, lebo sa to tam začalo riešiť a tam sa to všetko aj skončilo.

Kniha ma bohužiaľ veľmi nezaujala, skôr sklamala. Viac sa mi od Varáčkovej páčila Sprevádzačka.
Na tejto knihe sa mi však páčila téma o ktorej veľa ľudí nepíše. Taktiež sa kniha čítala dosť rýchlo a dej nebol nudný.
Nepáčili sa mi však hlavné postavy a dialógy, ktorých bolo niekedy až veľmi veľa a zbytočných.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…