Preskočiť na hlavný obsah

Obchodníci s nádejou - Miroslava Varáčková
Názov : Obchodníci s nádejou
Autor : Miroslava Varáčková
Vydavateľstvo: Motýľ
Rok vydania : 2012
Počet strán : 376
Väzba: tvrdá
Žáner: román

Musela som si zmeniť meno, presťahovať sa a zabudnúť na predchádzajúci život. Musela som padnúť pod ťarchou kríža a nanovo sa postaviť. Musela som sa vzoprieť vlastnej identite. A to všetko len kvôli nim! Jediné, čo mi zostalo, bola nádej, že človek, ktorého tak zúfalo milujem, prežije.

Život maturantky Júlie sa od základov zmenil potom, čo jej zahynuli rodičia, a ona sa musí vyrovnať s novou situáciou. V ťažkom období spoznáva Matúša, vybuduje si s ním vzťah a pokúša sa myslieť pozitívne. Je tu však niečo, čo jej nedovoľuje poriadne dýchať. Desivé predtuchy, zvláštne znamenia a akési pomyselné čierne mračno, čo sa nad ňou vznáša, sú predzvesťou nezvratných udalostí. Začína sa vypĺňať temné proroctvo kráľovnej zo Sáby? Júlia si až neskoro uvedomí, že svojím vzťahom vystavila riziku smrti nielen seba, ale i ľudí naokolo. Ešte stále však ani len netuší, akú obrovskú moc môže mať náboženská sekta so sídlom v Taliansku... Príbeh je čiastočne inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Miroslava Varáčková žije a tvorí v Trnave. Je vydatá a má dve malé deti.
Píše príbehy pre young aldults (mladých dospelých) a väčšina jej kníh sa radí do žánru fantasy. Je verná novým, originálnym témam. Vo voľnom čase sa venuje svojej rodine, s ktorou často chodí do hôr. Miluje svoje deti, manžela, knihy, turistiku, cestovanie, dobré filmy a rockovú hudbu. Bojí sa hlbokej vody a neznáša faloš.


Obchodníci s nádejou je kniha, ktorá má zaujímavú a  tému. Hlavne tá ma presvedčila, že by som si knihu mala prečítať.

Dej sa odohráva  na Slovensku a v Taliansku. Hlavná postava Júlia prišla o svojich rodičov, začína nový živod so svojou tetou. Nastupuje na novú školu, spoznáva nových priateľov a nočné mory, ktoré jej nedajú spať. Je uzavretá a skoro počas celej knihy má depky. S Matúšom sa prvýkrát stretne v lese, kde jej podá doklady, čo stratila a odprevadí ju domov. Keď však zistí, kde býva, ignoruje ju a varuje ju, nech mu dá pokoj.
Júlia ho nechápe a snaží sa zistiť, prečo je taký. Nakoniec sa porozprávajú a Júlia zisťuje veci o ktorých ani netušila. No musí si aj ona dávať pozor. Nie je normálnou babou, jej sny nie sú obyčajné, má vrodené schopnosti, ktoré ju môžu stáť život...

Niekedy sa mi zdá, že len postavy pokazia celú knihu. A to mi je ľúto. Júlia mi totižto liezla na nervy. Bolo to jej správaním. Jak bola stále utiahnutá, všetko si nechávala pre seba a ešte nakoniec aj jej prehnané city. Dialógy, ktoré prebiehali medzi ňou a Matúšom boli príšerné!!
Niečo rozpovedali a nedokončili to. Štvalo ma, keď tam bolo už po neviem koľkátykrát -...Nechajme to tak...Matúš sám nevedel, čo chce. Raz sa ospravedlňoval, potom spravil nejakú koninu. Len tak zmizol, nechcel sa ani nijako brániť viac proti sekte. Tiež som nepochopila jeho rozhodnutie, že sektu neudá. Aj keď bola roztrúsená všelikade, zabila mu sestru. A on nič.
Viac sa mi páčila časť knihy, keď bola Júlia v Taliansku ako na Slovensku. Neviem povedať presne, že prečo, ale možno preto, lebo sa to tam začalo riešiť a tam sa to všetko aj skončilo.

Kniha ma bohužiaľ veľmi nezaujala, skôr sklamala. Viac sa mi od Varáčkovej páčila Sprevádzačka.
Na tejto knihe sa mi však páčila téma o ktorej veľa ľudí nepíše. Taktiež sa kniha čítala dosť rýchlo a dej nebol nudný.
Nepáčili sa mi však hlavné postavy a dialógy, ktorých bolo niekedy až veľmi veľa a zbytočných.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …