Preskočiť na hlavný obsah

Zamilovaná do anjela - Federica Bosco


Názov : Zamilovaná do anjela
Origin. názov: Innamorata di un angelo
Autor : Federica Bosco
Preklad: Jana Hribiková-Bertolasi
Vydavateľstvo: Motýľ
Rok vydania : 2012
Počet strán : 318
Väzba: tvrdá
Žáner: Romantika

Temperamentná Mia, potomok Talianky a Angličana, je odvážna rebelka, ktorá statočne čelí nástrahám dospievania, akými sú škola, priatelia, rozvedení rodičia či búrlivý vzťah s mamou. Popritom tajne sníva o baletnej škole Royal Ballet School v Londýne, jednej z najprestížnejších tanečných škôl na svete, kde sa na hodinách tvrdo
drie a školné je veľmi vysoké. Avšak to, čo predstavuje pre osamelú matku obrovský problém, dokáže bohatá, ale panovačná stará mama vyriešiť ľavou zadnou. Stačilo by len zavolať...
Miin život sa ešte viac skomplikuje, keď sa bezhlavo zamiluje do Patricka, brata svojej najlepšej priateľky, ktorý je taký očarujúci, že je pre ňu stelesnením anjela. Vášeň k tancu a láska k Patrickovi sú silné a zároveň nezlučiteľné. Mia sa nedokáže vzdať ani jednej z nich, až kým ju osud nepostaví pred jedno z najbolestivejších a najťažších
rozhodnutí v živote...Federica Bosco

Official web
Knihu Zamilovaná do anjela som si všimla už dávnejšie. Ako prvé ma zaujala obálka, ktorú má veľmi peknú. Rovnako aj poračovanie prvej časti.
Ku knihe som sa dotala v knižnici. Prečítala som ju dosť rýchlo, lebo to malo dynamický a zábavný dej. Na konci to však už zábavné nebolo a celé sa to zvrtlo.

Hlavná postava knihy je Mia, šestnásť ročná baba, ktorá žije so svojou mamou normálny život. Miluje balet a Patricka. Chce sa dostať na prestížnu baletnú školu, no nemá na to peniaze, preto o pomoc požiada babku. To sa však nepáči jej mame, lebo s babkou nemá zrovna najlepší vzťah. Vyskúša si vzťah s Carlom, ku ktorému je však hneď úprimná a povie mu, že je to zbytočné. Stále sníva o Patrickovi, brat Niny. Všetko vyzerá byť na správnej ceste. Je čoraz bližšie k svojmu snu a je obdarená skutočnou láskou. Život je však "sviňa".
Mia nečakane príde o to najcenejšie a nechce ďalej žiť.


Mia sa mi ako postava veľmi páčila. Nechýbal jej zmysel pre humor. Niekedy to s tou zamilovanosťou prežívala, ale brala som to, že to má byť romantická kniha, tak aj hrdinka musí byť trošku posadnutá. Chcela dosiahnuť svoj cieľ a snažila sa o to. Podľa mňa je balet nehorázne ťažký, preto má u mňa každý rešpekt, čo to vie. Veľa takýchto románov rieši len ten vzťah medzi babou a chalanom jak sa dajú dokopy a sú šťastný. Tento román taký nie je. Je skôr založený na vzťahoch, či už rodinných alebo priateľských. Medzi Miou a jej mamou vznikalo veľa hádok kvôli tomu, že mama ju nechcela pustiť do baletnej školy. Nebolo to len kvôli peniazom, ale aj preto, že Mia by jej chýbala, bola jediné, čo mala. Jej kamarátku Ninu som nemusela. Bola až veľmi naivná a na konci sa neukázala ako kamarátka.


,,Prečo si zo mňa počas celého predstavenia nesputil zra"? Vyzeral ako pristihnutý pri čine. ,,Ty si si to všimla"?
,,Pripadala som si ao sklíčko v mikroskope."
,,Pozeral som sa, lebo som v živote nevidel nikoho takého nadšeného, ako si bola dnes večer ty. Bola si šťastná, ruky a hlava ti skákali, akoby si to bola ty, kto tancoval. Usmievala si sa a potom si plakala, vzdychala. Bola si úžasná!"
,,Aj na psychiatrickom oddelení sa ľudia správajú podobne."
(rozhovor Mii s Carlom)


"Serva me, servabo te"
(Zachráň ma, zachránim ťa) 


Koniec knihy je tragický. Mia v jednu sekundu stratí všetko. 

Celé dni som pozerala na biele steny bez toho, aby som vypustila slzu. Namiesto srdca som mala iba popol. Stratila som to, čo mi bolo najdrahšie, najrajšiu vec na tomto strašnom svete, ktorý som ta veľmi preklínala. 

Ja veľmi nemusím smutné konce, ale táto kniha bola pekná, pritom zábavná a aj keď mi bolo ľúto ako skončila, vôbec neľutujem, že som ju čítala. Môžem ju len odporučiť. 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …