Preskočiť na hlavný obsah

Môj tajný anjel - Federica Bosco


Názov : Zamilovaná do anjela
Origin. názov: Il mio angelo segreto
Autor : Federica Bosco
Preklad: Jana Hribiková-Bertolasi
Vydavateľstvo: Motýľ
Rok vydania : 2013
Počet strán : 320
Väzba: tvrdá
Žáner: Romantika, Thriller

Prešla som tunelom a vrátila som sa späť. Sama.
Od toho strašného februárového dňa, keď ju pohltilo more, sa pre Miu zastavil čas. V hlbokom sne, v ktorom sa nachádza, sa však cíti bezpečne. Obklopuje a chráni ju zvuk známeho hlasu, zmierňuje jej utrpenie a približuje ju k tomu, koho tak veľmi miluje. Je to Patrikov hlas a ona nechápe, ako je to možné. Ten hlas je silnejší ako všetky ostatné, ktoré ju volajú, aby sa vrátila späť do života. Aj keď ho nemôže vidieť, prihovára sa jej ako anjel, ktorý ju nikdy neopustí.
Mia sa však bojí otvoriť oči, má strach, že znova bude cítiť zúfalstvo a bolesť. Keď sa napokon preberie, je úplne iná. Niekto chcel, aby žila. Niekto, s kým dokáže aj naďalej komunikovať a koho nemá v úmysle prestať počúvať. Niekto, kto ju miluje viac ako svoj život a kto urobil všetko preto, aby ju zachránil.
Vďaka starej mame, ktorá si ju vezme z nemocnice k sebe do Florencie, začína Mia opäť žiť a spoznávať nových ľudí. A vďaka starému rumunskému učiteľovi začína znova tancovať a približovať sa k svojmu snu o baletnej škole v Anglicku...Federica Bosco

Official web

Pokračovanie knihy Zamilovaná do anjela- Môj tajný anjel.

Mia je na pokraji svojich síl, je celá zúfalá a nevie si predstaviť, ako ďalej žiť. Preto sa pokúsi o samovraždu, čo jej však nevýjde. Niekto ju zachráni. Nikto však nevie kto. Mia však áno, lebo na ruke si nájde náramok: "Serva me, servabo te". Pomaly začína opäť žiť, čo je spočiatku pre ňu problém. Nič nie je ako predtým, no Mia to nevzdáva. Snaží sa dostať do baletnej školy a opäť získať svoju najlepšiu priateľku...

Myslím, že je úplne jasné, že po jednotke som si musela prečítať aj druhú časť. Veľmi som si nevedela predstaviť, čo sa v knihe bude diať, lebo jednotka končí tak, že by ani ďalšia časť nemusela vyjsť. No po tejto knihe, som úplne stratená, ako  nás prekvapí spisovateľka pokračovaním.Jednotka oproti dvojke bola viac takým zaľúbeným dievčenským románom. V dvojke však Mia musela dospieť a riešiť oveľa vážnejšie veci. Celá kniha sa točí okolo vzťahov a ich riešení. Je to príjemné čítanie, no sú tam miesta, také viac na zamyslenie. Jasne, že Mia nestratila nič zo svojho starého humoru a je tam veľa vtipných častí. Je to také vyváženie, raz je tam veľa depresie a trápenia a potom sa objaví aj radosť. V tejto knihe sa aj viac objavuje jej stará mama u ktorej istý čas bude bývať. Ju som si predstavovala ako starú mamu v Denníkoch princeznej, možno len viac cvičila.
,,Starká, mama sa chce dať znova dokopy s otcom!" zakričala som na celé hrdlo.
,,Óm...madona!"zvolala, otvorila oči dokorán a vyskočila na nohy. 
,,Ale Olga, ešte sme neskončili,"ohradil sa Massimo,,ešte nasleduje relaxácia!"
,, Relaxuj si sám. Ja mám teraz niečo naliehavé na práci!"odvetila, chytila ma za rukáv a viedla do kuchyne. 
,, Povedz mi všetko, čo o tom vieš!"naliehala. 
,,V poslednom čase je zvláštna...už v nemocnici sa mi zdala rozjarená, keď bol otec nablízku, ale zdalo sa mi, že si to len namýšľam,"odvetila som. 
,,To určite, ten sa stará len o situáciu na burze..."
,,Počula som Libby občas plakala, ale nepoznala som pravý dôvod."
,,Pri výchove hysterických dvojičiek nie je veľa príležitostína veselosť, a keď tomu prirátaš svojho otca.."poznamenala. 
,,Minule mi Paul povedal, že mama chce, aby si dali pauzu, cítil, že znova myslí na môjho otca, ale ja som tomu neverila a ešte som si z neho uťahovala. Lenže Betty mi to pred chvíľou potvrdila. Mama robí všeto pre to, aby si ho získala!"
,,A je taká sprostá, že sa jej to podarí!zahrmela stará mama. Páčilo sa mi ako dospela Mia. Vedela, že už musí byť zodpovednejšia a preto sa snažila už aj dokončiť školu, aby mohla ísť na prijímačky na baletnú školu. Začala opäť chodiť na tréningy baletu. Nebola už starou Miou a nikdy ňou ani nebude. Minulosť sa s ňou bude stále vliecť, no pokúsi sa žiť ako najlepšie vie.

Nina sa s ňou ešte stále nerozprávala, no Mia sa pokúšala s ňou rozprávať aj písať jej. Nevzdávala to a dúfala, že jej Nina aspoň odpustí.

Myslela som si, že dvojka dopadne katastrofálne, hlavne pre to, že som si nevedela predstaviť, čo v nej bude. Kniha sa mi páčila, aj keď to už nebolo také dobré ako jednotka. Hlavne začiatok mi prišiel taký, že som sa do toho nevedela dostať. Potom sa to však začalo zlepšovať a od knihy som sa neodtrhla.
Autorka má obrovský talent šokovať čitateľa, či už v jednotke alebo tu...skončilo to úplne inak ako som čakala. Nečakané rozhodnutie Mii, ktoré na konci spravila, je ešte väčším dôvodom, prečo sa teším na tretiu knihu.


Komentáre

  1. Čítala som jednotku aj túto časť, prišla mi celkom fajn, Mia bola občas trochu otravná a ten jej sarkastický humor mi liezol na nervy. No tá jej babka! (ehm, stará mama) :D Proste top! Ale aj tak je to jedna z tých obľúbenejších sérií. :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …