Preskočiť na hlavný obsah

Môj tajný anjel - Federica Bosco


Názov : Zamilovaná do anjela
Origin. názov: Il mio angelo segreto
Autor : Federica Bosco
Preklad: Jana Hribiková-Bertolasi
Vydavateľstvo: Motýľ
Rok vydania : 2013
Počet strán : 320
Väzba: tvrdá
Žáner: Romantika, Thriller

Prešla som tunelom a vrátila som sa späť. Sama.
Od toho strašného februárového dňa, keď ju pohltilo more, sa pre Miu zastavil čas. V hlbokom sne, v ktorom sa nachádza, sa však cíti bezpečne. Obklopuje a chráni ju zvuk známeho hlasu, zmierňuje jej utrpenie a približuje ju k tomu, koho tak veľmi miluje. Je to Patrikov hlas a ona nechápe, ako je to možné. Ten hlas je silnejší ako všetky ostatné, ktoré ju volajú, aby sa vrátila späť do života. Aj keď ho nemôže vidieť, prihovára sa jej ako anjel, ktorý ju nikdy neopustí.
Mia sa však bojí otvoriť oči, má strach, že znova bude cítiť zúfalstvo a bolesť. Keď sa napokon preberie, je úplne iná. Niekto chcel, aby žila. Niekto, s kým dokáže aj naďalej komunikovať a koho nemá v úmysle prestať počúvať. Niekto, kto ju miluje viac ako svoj život a kto urobil všetko preto, aby ju zachránil.
Vďaka starej mame, ktorá si ju vezme z nemocnice k sebe do Florencie, začína Mia opäť žiť a spoznávať nových ľudí. A vďaka starému rumunskému učiteľovi začína znova tancovať a približovať sa k svojmu snu o baletnej škole v Anglicku...Federica Bosco

Official web

Pokračovanie knihy Zamilovaná do anjela- Môj tajný anjel.

Mia je na pokraji svojich síl, je celá zúfalá a nevie si predstaviť, ako ďalej žiť. Preto sa pokúsi o samovraždu, čo jej však nevýjde. Niekto ju zachráni. Nikto však nevie kto. Mia však áno, lebo na ruke si nájde náramok: "Serva me, servabo te". Pomaly začína opäť žiť, čo je spočiatku pre ňu problém. Nič nie je ako predtým, no Mia to nevzdáva. Snaží sa dostať do baletnej školy a opäť získať svoju najlepšiu priateľku...

Myslím, že je úplne jasné, že po jednotke som si musela prečítať aj druhú časť. Veľmi som si nevedela predstaviť, čo sa v knihe bude diať, lebo jednotka končí tak, že by ani ďalšia časť nemusela vyjsť. No po tejto knihe, som úplne stratená, ako  nás prekvapí spisovateľka pokračovaním.Jednotka oproti dvojke bola viac takým zaľúbeným dievčenským románom. V dvojke však Mia musela dospieť a riešiť oveľa vážnejšie veci. Celá kniha sa točí okolo vzťahov a ich riešení. Je to príjemné čítanie, no sú tam miesta, také viac na zamyslenie. Jasne, že Mia nestratila nič zo svojho starého humoru a je tam veľa vtipných častí. Je to také vyváženie, raz je tam veľa depresie a trápenia a potom sa objaví aj radosť. V tejto knihe sa aj viac objavuje jej stará mama u ktorej istý čas bude bývať. Ju som si predstavovala ako starú mamu v Denníkoch princeznej, možno len viac cvičila.
,,Starká, mama sa chce dať znova dokopy s otcom!" zakričala som na celé hrdlo.
,,Óm...madona!"zvolala, otvorila oči dokorán a vyskočila na nohy. 
,,Ale Olga, ešte sme neskončili,"ohradil sa Massimo,,ešte nasleduje relaxácia!"
,, Relaxuj si sám. Ja mám teraz niečo naliehavé na práci!"odvetila, chytila ma za rukáv a viedla do kuchyne. 
,, Povedz mi všetko, čo o tom vieš!"naliehala. 
,,V poslednom čase je zvláštna...už v nemocnici sa mi zdala rozjarená, keď bol otec nablízku, ale zdalo sa mi, že si to len namýšľam,"odvetila som. 
,,To určite, ten sa stará len o situáciu na burze..."
,,Počula som Libby občas plakala, ale nepoznala som pravý dôvod."
,,Pri výchove hysterických dvojičiek nie je veľa príležitostína veselosť, a keď tomu prirátaš svojho otca.."poznamenala. 
,,Minule mi Paul povedal, že mama chce, aby si dali pauzu, cítil, že znova myslí na môjho otca, ale ja som tomu neverila a ešte som si z neho uťahovala. Lenže Betty mi to pred chvíľou potvrdila. Mama robí všeto pre to, aby si ho získala!"
,,A je taká sprostá, že sa jej to podarí!zahrmela stará mama. Páčilo sa mi ako dospela Mia. Vedela, že už musí byť zodpovednejšia a preto sa snažila už aj dokončiť školu, aby mohla ísť na prijímačky na baletnú školu. Začala opäť chodiť na tréningy baletu. Nebola už starou Miou a nikdy ňou ani nebude. Minulosť sa s ňou bude stále vliecť, no pokúsi sa žiť ako najlepšie vie.

Nina sa s ňou ešte stále nerozprávala, no Mia sa pokúšala s ňou rozprávať aj písať jej. Nevzdávala to a dúfala, že jej Nina aspoň odpustí.

Myslela som si, že dvojka dopadne katastrofálne, hlavne pre to, že som si nevedela predstaviť, čo v nej bude. Kniha sa mi páčila, aj keď to už nebolo také dobré ako jednotka. Hlavne začiatok mi prišiel taký, že som sa do toho nevedela dostať. Potom sa to však začalo zlepšovať a od knihy som sa neodtrhla.
Autorka má obrovský talent šokovať čitateľa, či už v jednotke alebo tu...skončilo to úplne inak ako som čakala. Nečakané rozhodnutie Mii, ktoré na konci spravila, je ešte väčším dôvodom, prečo sa teším na tretiu knihu.


Komentáre

  1. Čítala som jednotku aj túto časť, prišla mi celkom fajn, Mia bola občas trochu otravná a ten jej sarkastický humor mi liezol na nervy. No tá jej babka! (ehm, stará mama) :D Proste top! Ale aj tak je to jedna z tých obľúbenejších sérií. :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA - Nemecké dievča neplače ( Michaela Ella Hajduková )

Názov: Nemecké dievča neplače,Autor: Michaela Ella Hajduková, Rok vydania: OR/SR- 2016Počet strán: 219Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román pre ženy, vojnový román,Moje hodnotenie: 4/5

Ľudia sú ako domy. Majú veľa svetlých aj tmavých kútov, zatvorených dverí a svoju trinástu komnatu. Príbeh o tom, čo sa stane, keď sa rozhodneme niektoré dokorán otvoriť. Markus a Emma vyzerajú navonok ako úplne bežný zaľúbený pár. Pracujú však pre tajnú organizáciu, ktorá vznikla po vojne ako pocta súrodencom Schollovcom (Die Weiße Rose - Biela ruža). Organizácia odhaľuje vojnové zločiny a zločincov. Narazia na veľmi dôležitý objav, ale zároveň odhalia inú organizáciu, ktorá je nebezpečná a chce zostať utajená. Všetky stopy vedú k Lebensbornu - nacistami vytvorenému projektu, ktorého cieľom bolo, na základe nacistickej ideológie o rasovej hygiene, zvýšiť počet árijských detí vrátane detí pochádzajúcich z mimomanželských zväzkov. Lenže tam sa ciele nekončili. Svetlovlasé a modrooké deti v nacistami okupo…

RECENZIA - Zmŕtvychvstanie ( Michael Punke )

Názov: Zmŕtvychvstanie, Origin. názov: The Revenant, Autor: Michael Punke, Preklad: Slavomír Hrivnák , Rok vydania: OR-2002/SR- 2016Počet strán: 259Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román podľa skutočných udalostí, dobrodružný román, Moje hodnotenie: 4.5/5


Román o obdivuhodnej ľudskej nezlomnosti SKUTOČNÝ PRÍBEH Z DRSNEJ DIVOČINY #1 New York Times Bestseller

Píše sa rok 1823 a Hugh Glass sa spolu s lovcami kožušín zúčastňuje výpravy v neprebádaných Skalnatých horách. Uprostred hlbokých lesov muži vzdorujú náročným podmienkam, ako aj útokom miestnych Indiánov. Keď odvážneho Hugha napadne obrovský grizly, podarí sa mu ho zabiť, ale utrpí vážne zranenia, ktoré mu zabránia pokračovať v ceste so zvyškom výpravy. Hugh je vydaný na milosť a nemilosť zradcovi Johnovi Fitzgeraldovi, ktorý sa má podľa dohody oňho postarať spolu s najmladším členom výpravy. Tento strhujúci skutočný príbeh je jasným dôkazom toho, aký nezlomný je ľudský duch a čo všetko dokáže v túžbe po živote prekonať - nezastaví h…

RECENZIA - V Pasci ( Dani Pettreyová )

Názov: V pasci, Origin. názov: Stranded, Autor: Dani Pettreyová, Preklad: Zuzana Venglíková , Rok vydania: OR-2013/SR- 2015Počet strán: 271Vydavateľstvo: i527.net, Žáner: detektívka,  dobrodružný román, kresťanská literatúra, romantika,Moje hodnotenie: 4.5/5Keď jej priateľka záhadne zmizne, ide o každú minútu!Darcy St. Jamesová sa vracia na Aljašku, aby pomohla svojej priateľke, investigatívnej novinárke, pri odhaľovaní veľkého prípadu. Keď však dorazí na miesto, zistí, že jej priateľka je nezvestná. Znepokojí ju ľahostajný prístup posádky lode, preto sa pustí do pátrania na vlastnú päsť.Posledná osoba, ktorú Gage McKenna očakáva na palube lode, na ktorej má pracovať ako vedúci zážitkových aktivít, je Darcy. Najradšej by na ňu zabudol, ale nedokáže. Keď sa ocitnú v odľahlých častiach Aljašky a napokon aj v cudzí vodách, neubráni sa pocitom strachu o jej bezpečnosť. Deje sa niečo čudné a čím hlbšie sa v pátraní dostávajú, tým viac si je istý, že odhalili iba vrchol ľadovca.zdroj Po …