Preskočiť na hlavný obsah

Stalo sa to v Paríži - Molly Hopkinsová


Názov : Stalo sa to v Paríži
Origin. názov: It happened in Paris
Autor : Molly Hopkinsová
Preklad: Zuzana Dudíková
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania : 2012
Počet strán : 374
Väzba: mäkká
Žáner: Romantika

Evie Dexterová, 26-ročná šarmantná Londýnčanka, príde o prácu v reklamnej agentúre a rozhodne sa pokračovať v životnej kariére ako turistická sprievodkyňa. Vďaka „vylepšeniu“ životopisu, v ktorom zveličí svoju znalosť francúzštiny a pridá aj zopár nie celkom pravdivých skúseností a schopností, získa prácu v cestovnej agentúre a vyberie sa na prvý zájazd do Paríža. Jej prvý deň sa začína spleťou bizarných, komických situácií, ktoré rieši navonok profesionálne a sebavedome, hoci v skutočnosti o mnohých veciach nemá ani potuchy. Evie je však presvedčená, že všetko hravo zvládne. Nakoniec sa jej to aj podarí – najmä zásluhou príťažlivého šoféra autobusu Roba. Udržať si novú prácu je však ťažké, keď vás rozptyľuje neodolateľný muž a omamné francúzske víno...Molly Hopkinsová


Official web
Keď som si kupovala knihu, mala som pocit, že je to možno aj viac kvôli obálke ako anotácii. Páčila sa mi. Oveľa viac sa mi však zapáčila originálna. Príde mi viac bláznivejšia, čo sa skôr hodí k hlavnej hrdinke Evie.
Hádam sa sama so sebou, či som ju mala rada alebo nie...Bola síce cieľavedomá a prešibaná. Zo všetkého sa dajako vylízala a uhrala to, že ona je bez chyby a niekto iný sa zmýlil. Na druhej strane však išlo o ženu, ktorá celý život sníva len o bohatstve. Nevadí jej minúť na oblečenie, kozmeniku a rôzne prkotinky všetky peniaze, čo má a ísť do mínusu. Jej predstava dokonalého vzťahu je, aby muž žene kupoval darčeky a dobrý sex. A aby sa za neho nemusela hanbiť a on vyzeral ako najkrajší boh. Aspoň takáto bola, keď spoznala Roba.

Rob je podľa nej najideálnejší muž na svete. Zisťuje, že sa do neho zaľúbila a chce s ním byť každú sekundu svojho života.
Čo sa však stane, keď sa razom zmení na hajzla a Evie zničí jej predstavy do budúcnosti?

V tejto časti sa mi kniha páčila. Prežívala som s Evie jej odhodlanie vyhýbať sa Robovi a ukázať mu, že aj bez neho je dosť silná.
Počas knihy sa Evie bohužiaľ nijako nezmenila. Je to veľká škoda, keď knihu pokazí zrovna hlavná postava. No vážne mi Evie prišla niekedy sprostá a sebecká . Autorka z nej robila alkoholičku, čo mi liezlo na nervy.A čo vlastne očakávať od knihy?

-veľa sexu
-veľa pitia
-cestovanie po krajinách, z čoho sa veľa nedozviete, lebo väčšinou tam sú riešení Rob a Evie a na prostredie sa zabúda
-vtipné scény ( hlavne, keď Evie chce zabiť Roba)
-oddychové čítanie

Takže kniha má klady aj zápory. Určite som z nej nepadala na zadok. Dlhšie mi aj trvalo, kým som sa vôbec do deja nejak prepasovala, lebo začiatok ma nudil. Nesadol mi štýl písania autorky. Možno, keby od nej tak veľa neočakávam , nebola by som z nej sklamaná. No trafila som vedľa svojich čítaných žánrov. Nepochybujem však, že iným by sa kniha zapáčila. :)


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…