Preskočiť na hlavný obsah

Štedrosť knižnice 13


Pôvodne som tento článok chcela natočiť, lenže kašlem a mám totálne zalahnuté v ušiach, takže by to asi blbo vyzeralo..Ešte v utorok som bola niektoré požičané knihy vrátiť do Nitry, no a zobrala som si odtiaľ 3 kúsky. Neviem ako som to dokázala, no odolala som pokušeniu, zobrať si viac. Vrátila som 4, čo však boli omnoho tenšie ako tie, čo som si nové požičala. Ešte tak dávnejšie som bola aj u nás v knižnici, kde som si požičala len jeden kúsok. Teraz by bolo načase aj napísať, čo mám požičané...

Dagmar Hilarová - Nemám žiadne meno
Julie Klassenová - Učiteľova dcéra
Tessa Afsharová - Perla v piesku
Francine Riversová - Vykúpená láska 

Všetky tieto knihy som si chcela prečítať, niektoré aj mať doma, ale takto aspoň ušetrím a doma by som mala problém, že kam ich dať. Dneska som začala čítať Nemám žiadne meno, čo ma úplne zaujalo. Je to síce smutný príbeh, no je plný citov. Je to podľa skutočnej udalosti a preto to aj tak inak prežívam. Dostala som sa zatiaľ len po 30. stranu, tak uvidím, čo bude ďalej. Ešte mám rozčítanú Učiteľovu dcéru. Tú som čítala po ceste z Nitry a tiež sa mi to zatiaľ veľmi páčilo a hneď som si obľúbila hlavnú postavu. Máte nejakú skúsenosť s týmito knihami? 

Komentáre

 1. Nemám žádné jméno bych si taky chtěla někdy určitě přečíst :).

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nemám žádné jméno jsem četla, je to vážně zajímavá kniha a mně osobně se dost líbila. Btw Vykoupená láska má hrozně krásnou obálku! Asi se po ní mrknu. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jedinú knižku, čo mi niečo hovorí je Vykúpená láskou :) Tú knižku som chcela už veľmi dlhú dobu, no nejako sa mi nepodarilo k nej dopracovať.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Všechny ty knížky vypadají skvěle. Jak to děláš, že si odneseš jen čtyři? :D Já si vždycky chci půjčit dvě a pak jich mám tak kolem deseti, nebo víc, podle toho, jak mám velkou tašku. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To som sa premáhala, inak som chcela asi tak ďalšie tri...Len som si povedala, že viac nemôžem, lebo ešte doma mám dve z knižnice, čo by sa patrilo už prečítať.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …