Preskočiť na hlavný obsah

Týždeň s knižkou 4

Ahój

Dneska som veľmi lenivá na natáčanie, preto príspevok napíšem. Tento týždeň, vo štvrtok, sme vyhrali dekanátne kolo BO a postupujeme do Nitry.  Takže stále dokola si budem čítať Jonáša, Jána a Exodus.   Ďalej sa mi podarilo vybaviť si spoluprácu s vydavateľstvom Motýľ. Mali by mi poslať dve knižky a potom sa uvidí, či spolupráca bude ďalej pokračovať. No a teraz ku knihám..

Prečítané :


Životopis Dagmar Hilarovej. Recenzia

Už v recenzii som písala, že takéto dielo sa hodnotí veľmi ťažko. Očakávala som trochu niečo iné, preto som aj knihe nedala plný počet. Neprišlo mi to, že by to písalo 15-ročné dievča. Chápem, že tam bolo množstvo hrozných vecí, no myslím si, že každé dievča, v hociktorej dobe, či už v stredoveku alebo teraz, by písalo o citoch, ktoré by cítila k niekomu inému. Bolo by tam viac opisov toho človeka, možno nejaké dôvody, prečo ho ľúbi. Tu mi to prišlo dosť potlačené dozadu. Vôbec nemám šajnu, že čo si o tých chlapoch myslela. Možno je to blbosť, že kvôli tomu sa mi to nepáčilo, no mne to tam dosť chýbalo.Druhou prečítanou knihou je Učiteľova dcéra. Bola to moja prvá kniha z vydavteľstva i527.net a veľmi pekne prekvapila. Toto vydavateľstvo má zatiaľ len tri knihy, no ak všetky sú takto kvalitné ako Učiteľova dcéra tak si myslím, že majú šancu preraziť. Tiež sa teším, že od tejto spisovateľky majú v pláne cez leto vydať ďalšiu knihu. Jediné čo by som vytkla boli asi tri preklepy inak úplne super kniha.
Ak ste ešte o knihe nepočuli recenziu si môžete prečítať tu.Rozčítané:
Ešte stále :( :(
Ja by som to už aj prečítala, lenže mňa tá angličtina tak nebaví. Rada by som sa naučila dobre anglicky, lenže viem, že nemám talent na jazyky a aj keď sa naučím slovíčka , mne to z tej gebule vypadne. Totálny opak brata. Tomu to ide tak jednoducho a nechápem jak to robí.
No ale kniha je zatiaľ v pohode. Je to celkom zaujímavé. Teraz som asi tam, kde o tom začínajú pátrať a poznajú kliatbu..
Mám ešte nejaký čas to dočítať, lebo spolužiakovi ju mám vrátiť po tom, čo sa vráti z Anglicka.
Očarenú nocou som začala čítať včera a mám za sebou prvú stovku.
Nie som z nej zatiaľ nejak paf. Je to také oddychové čítanie. Ešte nie som úplne tak chytená do deja. Len teraz sa vlastne dozviek, čo sú zač tie postavy. Pevne dúfam, že sa to poriadne rozbehne. Bola by škoda keby mala kniha len takú krásnu obálku a dej by nestál za veľa. Kedy ju však ďalej budem čítať ešte neviem, lebo zas mám veľa vecí do školy ..
Potrebujem prázdniny.

Takže toto nie je kniha, ale časopis v ktorom je napísaný príbeh. Narazila som naň úplnou náhodou a celkom ma to zaujalo. Tak uvidím, keď dočítam, či si kúpim aj druhé číslo.

Stránka Princess princessky
Vyhrala som!!


Ešte pripomínam, že dneska je posledný deň súťaže, tak kto nesúťažil šupšup..


Komentáre

 1. Na BO som na základnej aj na strednej chodila aj ja a tiež sme vždy vyhrali dekanátne kolo :) Niektorí keď počujú o BO, tak sú zhrození, ale v podstate je to o čítaní kníh a o zapamätaní si tých informácií, ktoré si človek prečíta, takže nechápem tie negatívne postoje, s ktorými som sa stretla. Držím vám palce na BO :)
  Učiteľova dcéra ma už dávno zaujala, obálka je tiež krásna a asi si to budem musieť prečítať. Očarená nocou ani mňa neohúrila, ako hovoríš, je to oddychový príbeh, nič viac. Psa Baskervillského som čítala v slovenčine a dosť sa mi to páčilo a Nemám žiadne meno je kapitola sama o sebe, to sa naozaj ťažko hodnotí.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A z ktoreho dekanatu si? Však aj u mňa tak reagovali spolužiaci, že to, čo som sa musela učiť toľko a tam nejde o učenie, ale skôr o to aby som si zapamätala dej. Učiteľovu dcéru určite odporúčam. Mňa nesklamala, tak hádam ani teba nesklame. :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…