Preskočiť na hlavný obsah

Týždeň s knižkou 5

A ďalší týždeň za nami

a ja som zas poriadne nečítala...

Viem, že by som asi mala natočiť už video, no nemám ani baterky a nechce sa mi na ne vyhadzovať peniaze. A neviem, či vôbec by sa niekto na videá tešil. No keď už budem mať klud doma a hlavne na to čas niečo natočím. Preto aj štedrosť knižnice bude v článku a nie vo videu. No a teraz k tomu, čo som za týždeň prečítala.


Očarená nocou od Amy Plum.

No recenziu som chcela písať v nedeľu, len bola som nejak KO a preto som sa k tomu ani nedostala. Bola to taká priemerná kniha. Vlastne ma začala baviť na konci, čo nie je bohviečo. No ale viac potom napíšem v recenzii. Inak sa čítala dosť rýchlo.

Hmmmm.. moja poprava, ale dostala som sa ďalej!!!!

Dokonca som sa toho chytila a viac chápala, no mne vadí, že do toho nemôžem písať, lebo keby si tam píšem poznámky, tak si aj viac zapamätám. Preto som si aj kúpila jednu svoju anglickú knihu, ktorú nemám v pláne ešte čítať, ale raz sa k nej dostanem.

Teraz mám toho strašne veľa na čítanie a nemám ani čas. Lebo z knižnice mám dosť požičaných, z Motýľu mám na zrecenzovanie a ešte mnoho mojich, niektoré mám ešte z narodenín, ktoré som mala v SEPTEMBRI!!!. :(


Kým hviezdy svietia je kniha, ktorú mám rozčítanú. Zatiaľ je to fakt, že len úplný kúsok. Myslím, že ani 20 strán nemám za sebou. No spravila zatiaľ na mňa dobrý dojem. Je o 17-ročnej babe, ktorá má dosť problematický vzťah s otcom a stane sa, že bude mať nehodu na motorku a v nemocnici zistia, že je HIV pozitívna. No a ďalej som sa nedostala, ale myslím si, že tá kniha sa dá prečítať veľmi rýchlo, lebo je tenučká a je to aj zaujímavejšia téma.


Poslednou knihou, ktorú vám chcem ukázať je The Carrie diares...
Kedy sa k nej dostanem neviem, ale myslím, že mi bude slúžiť skôr ako učebnica angličtiny a všade budú preklady a podčiarknuté slová :D :D aspoň bude vidieť, že som pri nej trávila kopec času :P .A už tu chýbajú len recenzné výtlačky, ktoré mi prišli..
Aké knihy ste prečítali vy cez týždeň? :)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť