Preskočiť na hlavný obsah

Víťaz!!!

Na takéto články sa vždy teším, či ich už píšem ja alebo som čitateľom. Keď ich píšem, tak sa teším, že niekoho poteším výhrou a v tom druhom prípade tajne dúfam, že vyhrám. ( čo sa mi ešte nikdy nepodarilo ).

V prvom rade sa chcem každému súťažiacemu poďakovať, že si dal námahu a vyplnil súťažný dotazník. Mala som tak jednu otázku, že čo je to Veľká noc, takže Velikonoce...a ďalšiu, že ako sa trávi Veľká noc.
Nemyslím si, že som ten pravý človek na to aby to vysvetlil. Už ani my nedodržiavame tie zvyky ako niekedy. Keď som bola malá som sa na Veľkú noc tešila, aj preto lebo mamina nakúpila sladkosti bratovi ale aj mne. Tiež som dostala aj od babky peniaze. Takže to nebolo také, že len brat dostal. Tiež mi nevadilo to šibanie, však s bratom som sa ajtak často mlátila. Čo sa týka maľovania veľkonočných vajíčok, to bola katastrofa, nikdy som ich nevedela pekne spraviť. No ale pri pečení som rada pomáhala. Pochádzam z kresťanskej rodiny, takže k sláveniu Veľkej noci patrilo aj chodenie do kostola a na krížovú cestu. Niekedy mi to vadilo, lebo celé prázdniny som vlastne bola v kostole a ani som sa poriadne nevyspala. No keď človek dospieva, tak si uvedomí, že aký bol niekedy sprostý a také primitívne veci mu vadili.
Je mi ľúto, že tie sviatky sa už neslávia ako niekedy. Predsalen to bolo pekné a ľudia sa pri tom aj zabavili.

No ale asi je to nudné, čo vypisujem a vy ste zvedaví, kto vyhral...takže

víťazkou je:

Janka
Blahoželám!!!
Vyhrávaš knihu a drobnosti, ktoré ti ešte musím dokúpiť :P
Nezabudni potom odpísať na email.

No a vám ostatným...zajtra by mala začať na blogu ďalšia súťaž, tak môžete svoju šťastie vyskúšať v nej. :)
Tiež ďakujem za odkazy a kukla som aj vaše blogy.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…