Preskočiť na hlavný obsah

Víťaz!!!

Na takéto články sa vždy teším, či ich už píšem ja alebo som čitateľom. Keď ich píšem, tak sa teším, že niekoho poteším výhrou a v tom druhom prípade tajne dúfam, že vyhrám. ( čo sa mi ešte nikdy nepodarilo ).

V prvom rade sa chcem každému súťažiacemu poďakovať, že si dal námahu a vyplnil súťažný dotazník. Mala som tak jednu otázku, že čo je to Veľká noc, takže Velikonoce...a ďalšiu, že ako sa trávi Veľká noc.
Nemyslím si, že som ten pravý človek na to aby to vysvetlil. Už ani my nedodržiavame tie zvyky ako niekedy. Keď som bola malá som sa na Veľkú noc tešila, aj preto lebo mamina nakúpila sladkosti bratovi ale aj mne. Tiež som dostala aj od babky peniaze. Takže to nebolo také, že len brat dostal. Tiež mi nevadilo to šibanie, však s bratom som sa ajtak často mlátila. Čo sa týka maľovania veľkonočných vajíčok, to bola katastrofa, nikdy som ich nevedela pekne spraviť. No ale pri pečení som rada pomáhala. Pochádzam z kresťanskej rodiny, takže k sláveniu Veľkej noci patrilo aj chodenie do kostola a na krížovú cestu. Niekedy mi to vadilo, lebo celé prázdniny som vlastne bola v kostole a ani som sa poriadne nevyspala. No keď človek dospieva, tak si uvedomí, že aký bol niekedy sprostý a také primitívne veci mu vadili.
Je mi ľúto, že tie sviatky sa už neslávia ako niekedy. Predsalen to bolo pekné a ľudia sa pri tom aj zabavili.

No ale asi je to nudné, čo vypisujem a vy ste zvedaví, kto vyhral...takže

víťazkou je:

Janka
Blahoželám!!!
Vyhrávaš knihu a drobnosti, ktoré ti ešte musím dokúpiť :P
Nezabudni potom odpísať na email.

No a vám ostatným...zajtra by mala začať na blogu ďalšia súťaž, tak môžete svoju šťastie vyskúšať v nej. :)
Tiež ďakujem za odkazy a kukla som aj vaše blogy.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …