Preskočiť na hlavný obsah

Šialenstvo - Maureen Johnsonová


Názov : Šialenstvo (Tiene Londýna )
Orig. názov: The Madness Underneath
Autor : Maureen Johnsonová
Preklad: Diana Ghaniová
                Jana Kantorová-Báliková
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania : 2013
Počet strán : 230
Väzba: mäkká
Žáner: Dobrodružstvo, Fantasy


DRUHÁ KNIHA ZO SÉRIE
TIENE LONDÝNA


Rory Deveauxová sa po stretnutí s novým Jackom Rozparovačom, ktoré ju takmer stálo život, presťahovala do Bristolu a žije pod starostlivým dohľadom rodičov. Keď jej terapeutka nečakane navrhne, aby sa vrátila do školy vo Wexforde, chytí sa ponúkanej šance. Stretnutie s Rozparovačom ju však poznačilo väčšmi, ako tušila. Stal sa z nej živý terminus - získala moc ničiť duchov jediným dotykom. V Londýne zisťuje, že za jej návratom stoja členovia tajnej policajnej jednotky s názvom Tiene - Stephen, Callum a Boo. Rozparovač síce zmizol, ale v meste sa odohrali ďalšie nevysvetliteľné vraždy. Rory má dôkazy, že spolu súvisia. Dokáže o tom presvedčiť priateľov, skôr ako sa stane ďalší zločin?Maureen Johnsonová je autorka kníh pre dospievajúcu mládež. Šialentsvo je druhá kniha z mimoriadne úspešenej série plnej záhad aj svojrázneho humoru Shades of London ( Tiene Londýna ). Prvá kniha vyšla vo vydavateľstve Ikar pod názvom Meno hviezdy. Maureen žije v New Yorku a venuje sa aj tvorbe scenárov pre počítačové hry vrátane HP. 
zdroj:kniha

Možno, že ste čítali moju recenziu na Meno hviezdy, kde vám neuniklo, že so z tej knihy bola nadšená. Preto som si samozrejme nemohla nechať ujsť druhú časť: Šialenstvo. Hneď ako bolo možné som si knihu kúpila a nejaký čas mi aj ležala na poličke, no keď som ju začala čítať, trvalo to len dva dni. 

Keď som začala čítať, tak som sa hneď potešila. Ako prvé vražda...(Jupí, hneď to začína akčne)..Ako dlho však trvalo nadšenie? 4 strany.

Potom začalo dosť dlhé a nudné trvanie života Rory. Nejak som sa nevedela chytať čítania, neprišlo mi to zaujímavé, rozhovory nudné. 


Niekedy mi dokonca aj prekážal humor Rory, čo sa mi v jednotke páčil. Stále som dúfala, že nastane zvrat a začne ma kniha baviť. Dočkala som sa na asi posledných 100 stranách. 

Rory so svojou skupinkou hľadačov duchov začali opäť vyšetrovať vraždy. 
Rory sa tiež zamotala so staršou pani, ktorá im nakoniec spôsobila veľké problémy. Jej kamaráti zo školy už neboli veľmi dôležití v tejto knihe. Skôr akoby ich chcela autorka vytlačiť z knihy, lebo zavadzali. 
Bolo minimum rozhovorov, ktoré sa odohrávalo medzi nimi a Rory. Návrat do školy bol pre Rory dobrý len preto, aby sa opäť stretla s Stephenom, Callumom a Boom. Jej štúdium stálo na krachu, čo ma dosť prekvapilo, lebo väčšina knižných hrdinov nemáva problém so školou a stíhajú milión iných vecí. 
Koniec knihy začal byť konečne pútavý a tie stránky som hltala.
Spoznáte nové postavy, no tie zostanú pod rúškom tajnosti. Oproti jednotke sa nedozviete, kto pácha vraždy a tiež nastane nečakaná situácia, ktorá prekvapí čitateľa. 
Hlavne to ma núti, aby som mala chuť aj na ďalšiu časť. 

Z knihy som mierne sklamaná. Čakala som niečo viac, hlavne po dobrej prvej knihe. 


Začiatok knihy bol pre mňa nezáživný a naťahovaný. Postavy v knihe sa oproti jednotke nejak extra nezmenili a niekoľko pribudlo. Bolo to však dobré oddychové čítanie. 
Záchranou knihy bol jej koniec, ktorý bol rýchly, nečakaný a tajuplný. 

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…