Preskočiť na hlavný obsah

Šialenstvo - Maureen Johnsonová


Názov : Šialenstvo (Tiene Londýna )
Orig. názov: The Madness Underneath
Autor : Maureen Johnsonová
Preklad: Diana Ghaniová
                Jana Kantorová-Báliková
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania : 2013
Počet strán : 230
Väzba: mäkká
Žáner: Dobrodružstvo, Fantasy


DRUHÁ KNIHA ZO SÉRIE
TIENE LONDÝNA


Rory Deveauxová sa po stretnutí s novým Jackom Rozparovačom, ktoré ju takmer stálo život, presťahovala do Bristolu a žije pod starostlivým dohľadom rodičov. Keď jej terapeutka nečakane navrhne, aby sa vrátila do školy vo Wexforde, chytí sa ponúkanej šance. Stretnutie s Rozparovačom ju však poznačilo väčšmi, ako tušila. Stal sa z nej živý terminus - získala moc ničiť duchov jediným dotykom. V Londýne zisťuje, že za jej návratom stoja členovia tajnej policajnej jednotky s názvom Tiene - Stephen, Callum a Boo. Rozparovač síce zmizol, ale v meste sa odohrali ďalšie nevysvetliteľné vraždy. Rory má dôkazy, že spolu súvisia. Dokáže o tom presvedčiť priateľov, skôr ako sa stane ďalší zločin?Maureen Johnsonová je autorka kníh pre dospievajúcu mládež. Šialentsvo je druhá kniha z mimoriadne úspešenej série plnej záhad aj svojrázneho humoru Shades of London ( Tiene Londýna ). Prvá kniha vyšla vo vydavateľstve Ikar pod názvom Meno hviezdy. Maureen žije v New Yorku a venuje sa aj tvorbe scenárov pre počítačové hry vrátane HP. 
zdroj:kniha

Možno, že ste čítali moju recenziu na Meno hviezdy, kde vám neuniklo, že so z tej knihy bola nadšená. Preto som si samozrejme nemohla nechať ujsť druhú časť: Šialenstvo. Hneď ako bolo možné som si knihu kúpila a nejaký čas mi aj ležala na poličke, no keď som ju začala čítať, trvalo to len dva dni. 

Keď som začala čítať, tak som sa hneď potešila. Ako prvé vražda...(Jupí, hneď to začína akčne)..Ako dlho však trvalo nadšenie? 4 strany.

Potom začalo dosť dlhé a nudné trvanie života Rory. Nejak som sa nevedela chytať čítania, neprišlo mi to zaujímavé, rozhovory nudné. 


Niekedy mi dokonca aj prekážal humor Rory, čo sa mi v jednotke páčil. Stále som dúfala, že nastane zvrat a začne ma kniha baviť. Dočkala som sa na asi posledných 100 stranách. 

Rory so svojou skupinkou hľadačov duchov začali opäť vyšetrovať vraždy. 
Rory sa tiež zamotala so staršou pani, ktorá im nakoniec spôsobila veľké problémy. Jej kamaráti zo školy už neboli veľmi dôležití v tejto knihe. Skôr akoby ich chcela autorka vytlačiť z knihy, lebo zavadzali. 
Bolo minimum rozhovorov, ktoré sa odohrávalo medzi nimi a Rory. Návrat do školy bol pre Rory dobrý len preto, aby sa opäť stretla s Stephenom, Callumom a Boom. Jej štúdium stálo na krachu, čo ma dosť prekvapilo, lebo väčšina knižných hrdinov nemáva problém so školou a stíhajú milión iných vecí. 
Koniec knihy začal byť konečne pútavý a tie stránky som hltala.
Spoznáte nové postavy, no tie zostanú pod rúškom tajnosti. Oproti jednotke sa nedozviete, kto pácha vraždy a tiež nastane nečakaná situácia, ktorá prekvapí čitateľa. 
Hlavne to ma núti, aby som mala chuť aj na ďalšiu časť. 

Z knihy som mierne sklamaná. Čakala som niečo viac, hlavne po dobrej prvej knihe. 


Začiatok knihy bol pre mňa nezáživný a naťahovaný. Postavy v knihe sa oproti jednotke nejak extra nezmenili a niekoľko pribudlo. Bolo to však dobré oddychové čítanie. 
Záchranou knihy bol jej koniec, ktorý bol rýchly, nečakaný a tajuplný. 

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA - Nemecké dievča neplače ( Michaela Ella Hajduková )

Názov: Nemecké dievča neplače,Autor: Michaela Ella Hajduková, Rok vydania: OR/SR- 2016Počet strán: 219Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román pre ženy, vojnový román,Moje hodnotenie: 4/5

Ľudia sú ako domy. Majú veľa svetlých aj tmavých kútov, zatvorených dverí a svoju trinástu komnatu. Príbeh o tom, čo sa stane, keď sa rozhodneme niektoré dokorán otvoriť. Markus a Emma vyzerajú navonok ako úplne bežný zaľúbený pár. Pracujú však pre tajnú organizáciu, ktorá vznikla po vojne ako pocta súrodencom Schollovcom (Die Weiße Rose - Biela ruža). Organizácia odhaľuje vojnové zločiny a zločincov. Narazia na veľmi dôležitý objav, ale zároveň odhalia inú organizáciu, ktorá je nebezpečná a chce zostať utajená. Všetky stopy vedú k Lebensbornu - nacistami vytvorenému projektu, ktorého cieľom bolo, na základe nacistickej ideológie o rasovej hygiene, zvýšiť počet árijských detí vrátane detí pochádzajúcich z mimomanželských zväzkov. Lenže tam sa ciele nekončili. Svetlovlasé a modrooké deti v nacistami okupo…

RECENZIA - Zmŕtvychvstanie ( Michael Punke )

Názov: Zmŕtvychvstanie, Origin. názov: The Revenant, Autor: Michael Punke, Preklad: Slavomír Hrivnák , Rok vydania: OR-2002/SR- 2016Počet strán: 259Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román podľa skutočných udalostí, dobrodružný román, Moje hodnotenie: 4.5/5


Román o obdivuhodnej ľudskej nezlomnosti SKUTOČNÝ PRÍBEH Z DRSNEJ DIVOČINY #1 New York Times Bestseller

Píše sa rok 1823 a Hugh Glass sa spolu s lovcami kožušín zúčastňuje výpravy v neprebádaných Skalnatých horách. Uprostred hlbokých lesov muži vzdorujú náročným podmienkam, ako aj útokom miestnych Indiánov. Keď odvážneho Hugha napadne obrovský grizly, podarí sa mu ho zabiť, ale utrpí vážne zranenia, ktoré mu zabránia pokračovať v ceste so zvyškom výpravy. Hugh je vydaný na milosť a nemilosť zradcovi Johnovi Fitzgeraldovi, ktorý sa má podľa dohody oňho postarať spolu s najmladším členom výpravy. Tento strhujúci skutočný príbeh je jasným dôkazom toho, aký nezlomný je ľudský duch a čo všetko dokáže v túžbe po živote prekonať - nezastaví h…

RECENZIA - V Pasci ( Dani Pettreyová )

Názov: V pasci, Origin. názov: Stranded, Autor: Dani Pettreyová, Preklad: Zuzana Venglíková , Rok vydania: OR-2013/SR- 2015Počet strán: 271Vydavateľstvo: i527.net, Žáner: detektívka,  dobrodružný román, kresťanská literatúra, romantika,Moje hodnotenie: 4.5/5Keď jej priateľka záhadne zmizne, ide o každú minútu!Darcy St. Jamesová sa vracia na Aljašku, aby pomohla svojej priateľke, investigatívnej novinárke, pri odhaľovaní veľkého prípadu. Keď však dorazí na miesto, zistí, že jej priateľka je nezvestná. Znepokojí ju ľahostajný prístup posádky lode, preto sa pustí do pátrania na vlastnú päsť.Posledná osoba, ktorú Gage McKenna očakáva na palube lode, na ktorej má pracovať ako vedúci zážitkových aktivít, je Darcy. Najradšej by na ňu zabudol, ale nedokáže. Keď sa ocitnú v odľahlých častiach Aljašky a napokon aj v cudzí vodách, neubráni sa pocitom strachu o jej bezpečnosť. Deje sa niečo čudné a čím hlbšie sa v pátraní dostávajú, tým viac si je istý, že odhalili iba vrchol ľadovca.zdroj Po …