Preskočiť na hlavný obsah

Týždeň s knižkou 8


No a som tu s ďalším meme a to Týždeň s knižkou. Pri mojej presnosti je jasné, že to nebude za jeden týždeň, ale za dva. Keby robím minulý týždeň, tak vám toho veľa neukážem. Dneska je toho síce viac, ale nie veľmi prečítaných.

A tými by som začala. Prečítala som len dve knihy a to Leonu, stotníkovu ženu a Charlieho malé tajomstvá.

Na Leonu nájdete aj recenziu na blogu. Bolo to príjemné čítanie, veľmi dobre spracované postavy, ktoré vád ničím neštvali a kniha mala myšlienku, za ktorú sa ju oplatilo prečítať. Ide síce o kresťanskú knihu, ale históriou a samotným príbehom môže zaujať aj ateistov.
Charlieho malé tajomstvá je kniha, ktorá mi nesadla. Požičiavala som si ju hlavne preto, lebo som na ňu videla dobré recenzie a bola som zvedavá o čom vlastne je. Samotný hlavný hrdina mi celý čas liezol mierne na nervy a ja nemusím veľmi príbehy z 90. rokov. Čo bolo na knihe však zaujímavé a dobré je samotný koniec, ktorý ma prekvapil.
Recenziu na túto knihu by som chcela v priebehu týždňa dať na blog.

Stretla som ťa v Paríži, Smiem byť nežná a Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol sú knihy, ktoré mám momentálne rozčítané. Storočného starčeka strašne dlho čítam, lebo ma to nebaví, Smiem byť nežná som už skoro pri konci, tieto dve knihy by som veľmi chcela tento týždeň dočítať, no musím sa ešte pustiť aj do povinného čítania....tak uvidím. 

Poslednými knihami, ktoré sa týkajú týchto dvoch týždňov sú kupované. Osobnosti histórie sveta a Walking dead boli darčeky pre brata a Opátstvo som si kúpila pre seba. 

No a to je asi všetko. :) 


Komentáre

 1. Náhodou, Charliho malého tajomstvá aj storočný starček sú skvelé knihy, len im treba prísť na chuť a treba ich pochopiť :) Ale tak uvedomujem si, že sa nemôžu páčiť každému :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. mne neprišli na tú chuť..

   Odstrániť
  2. Storočný starček neprišiel ani mne moc na chuť :)

   Odstrániť
 2. Myslím,že ked človek aj pochopí knihu a iný si myslí,že bola fajn,aj tak mi nemusí sadnúť...no čo-každý má svôj názor...napríklad čítala som ospevovanú Kam zmizla Aljaška?-pochopila som ju a predsa ma sklamala-nepáčila sa mi...môj názor :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …