Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka - máj

Prečítané knihy
Stretla som ťa v Paríži - Anika Pastoreková
Smiem byť nežná - Hana Pinknerová
Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol - Jonas Jonasson
Charlieho malé tajomstvá - Stephen Chbosky
Leona - Stotníkova žena - Davis Bunn, Janette Oke
Šialenstvo - Maureen Johnsonová
Dievča s košom rajčín - Sarah Priceová
Miluj ma, ak to dokážeš - Soňa Rebrová
Franz Kafka - Premena 
Láska a česť - Jana Pronská
Sir Arthur Conan Doyle - The Hound of the Baskervilles ( Pes Baskervillský)

Z počtu prečítaných kníh som nadšená! Toľkoto som ani nečakala, že prečítam. Neviem ako sa mi to podarilo. Teraz budú ešte dva hororové týždne v škole, no potom bude pokoj, tak by som sa chcela posnažiť mať aspoň podobné číslo prečítaných kníh aj tento mesiac. 

Kúpené knihy


Allen Zadoff - Chlapec Nikto
Jane Austenová - Opátství Northanger
Lex Thomas - Karanténa
Anthony E. Zuiker a Duane Swierczynski - Level 26, Netvor z temnoty

Tých kúpených kníh mám teraz celkom dosť. Preto som chcela, že v júny si ani nič nekúpim..no už som kúpila dve knihy. Teraz by som však naozaj už nemala nič kupovať, lebo je veľa nových kníh a tie by som mala čím skôr prečítať a potom sa zásobovať ďalšími. 

Recenzné výtlačky


Hana Pinknerová - Smiem byť nežná 
Jack CanfieldMark V. HansenAmy Newmark -Slepačia polievka pre dušu- Anjeli medzi nami
Davis Bunn, Janette Oke - Leona, Stotníkova žena

Leonu nemám na fotke, lebo ju momentálne číta ujo. Takže sa ku mne naspäť dostane až v lete. 

Nie úplne moje knihy

Robert Kirkman, Jay Bonansinga - The walking dead. Živí mrtví: Cesta do Woodbury
Osobnosti histórie sveta

Tieto dve knihy som kupovala pre brata k narodeninám. Síce Walking dead nebudem čítať. Encyklopédia osobnosti histórie sveta je veľmi pekná kniha, úžasne ilustrovaná a zaujímavá. Tú mám v pláne niekedy si zobrať a aspoň o niektorých osobnostiach sa niečo dozvedieť. 

Kôpka spolu


Komentáre

 1. Samé skvelé knižky a som zvedavá, ako sa ti bude páčiť Chlapec Nikto :) Vcelku dobrá knižka, len ten vek hlavného hrdinu trošku vadil :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Závidím... :D ....aj ja chcem :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak to si bola naozaj šikovná v čítaní! 8)
  Karantenu a Chlapca mám doma tiež, ale ešte som sa k nim nedostala 8(

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak to jsi toho přečetla dost, to bych asi jen tak nedala :D.
  Jinak pěkné kousky. Karanténu bych taky moc chtěla :).

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Mě osobně knížky Karanténa a Boy nobody strašně zklamaly :( Ale znám i lidi, kterým se to líbilo, tak snad budeš jedna z nich :) Nechci ti kazit radost samozřejmě :) Mám je doma už déle, dostala jsem se k nim někdy počátkem roku...klasika...moje chvástačky jsou taky neskutečné :D

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …