Preskočiť na hlavný obsah

Stretla som ťa v Paríži - Anika Pastoreková


Názov : Stretla som ťa v Paríži
Autor : Anika Pastoreková
Vydavateľstvo: Motýľ
Rok vydania: 2013
Počet strán : 221
Väzba: tvrdá
Žáner: Romantika

Študentka Sandra volí po rozchode zmenu. Dosť bolo sĺz a trápenia, prišiel čas splniť si dávny sen. Nový život začína zájazdom do Paríža, ten však vôbec nedopadne podľa jej predstáv. V uliciach čarovného mesta sa nečakane a bláznivo zaľúbi do mladého muža, ktorého úprimný záujem ju opäť prebudí k životu.
Silu ich vzťahu čoskoro preverí osud a Sandra zistí, aká tenká je hranica medzi láskou a trápením. Keď už má pocit, že viac bolesti neznesie, tragická nehoda ju pripraví o milovaného človeka, ktorému nestihla včas odpustiť...
Dokáže sa zmieriť s výčitkami svedomia a byť ešte niekedy šťastná? Odolá zvádzaniu bývalého priateľa, ktorý chce znovu získať jej srdce?
Anika Pastoreková
Pochádza z Imeľa neďaleko Komárna a je klasický Blíženec – dokáže sa rýchlo nadchnúť a meniť nálady. Knihy miluje od detstva. „Vyrastala som na Anne zo Zeleného domu, Troch pátračoch a Denníkoch princeznej. Zhltla som každú knižku o kráľovnej Márii Antoinette, na ktorú som natrafila. Aj vďaka nej som tak veľmi chcela navštíviť Paríž a najmä zámok Versailles, kde žila.“ To sa jej napokon aj podarilo a vďaka tejto inšpirácii uzrela svetlo sveta po jej prvotine Príbeh jednej lásky kniha s príznačným názvom Stretla som ťa v Paríži. „Splnila som si dlhoročný sen. Vidieť, ochutnať a zažiť toto mesto bol pre mňa neopísateľný zážitok, s ktorým som sa s čitateľkami podelila v knižke Stretla som ťa v Paríži. Samotné postavy a vzťahy medzi nimi reálne nie sú, ale všetky príhody z Paríža opísané v knižke sa naozaj stali (cesta autobusom, spoznávanie pamiatok, nepríjemné prekvapenia v hoteli atď.). Anika býva v Bratislave, študuje v piatom ročníku na Fakulte medzinárodných vzťahov a pracuje ako editorka. „Momentálne píšem diplomovú prácu, ale už sa neviem dočkať horúceho leta, keď sa konečne zašijem so svojím malým notebookom do izby a začnem tvoriť nový príbeh...“ dodáva. zdroj

Paríž je mojím vysnívaným miestom, kde by som sa raz chcela ocitnúť. Preto aj rada čítam knihy, kde je nejako spomenutý. Tejto knihy som sa však aj bála, lebo som na ňu videla také priemerné recenzie. No vdavateľstvo Motýľ mi ju poslalo ako recenzný výtlačok, neviem či sa pomýlili alebo naschváľ?, lebo som si ju ani nepýtala.
No veľmi ma kniha prekvapila.


Dej sa odohráva vo Francúzsku a neskôr na Slovensku. Hlavnou postavou je Sandra, ktorá sa pokúša dať dokopy po nečakanom rozchode s priateľom. Rozhodne sa ísť na poznávací výlet do Paríža so svojou sesternicou Ritou. Už počas jazdy zistia, že si neužijú vymyslenú babskú jazdu, ale nájdu si nových kamošov, ktorí cestujú s nimi. Sandra začína mať zmiešané pocity z vysokého Iva. Veď sa jej teraz nemôže len tak niekto zapáčiť, keď konečne sa prestáva trápiť. Iskra však preskočí a z Paríža odchádza ešte šťastnejšia ako si myslela. No aký osud ju čaká ďalej?
Niekto by mohol knihu brať ako nudnú romantiku. Mne sa však páčila, lebo nešlo tam len o lásku dvoch ľudí, ale riešilo sa v nej aj množstvo problémov. Taktiež som sa pri nej nenudila. Stále som mala pocit, že sa niečo deje, bolo to dinamické a bavili ma aj dialógy medzi postavami. Skôr som od knihy čakala, že to bude len nejaký príbeh cez leto. Ako sa dvaja stretnú v romantickom Paríži, tam spolu strávia celé prázdniny a také presladené. No mýlila som sa. Po návrate z Paríža začala Sandra riešiť problémy, ktoré nastali v rodine, s bývalým priateľom, čo nakoniec vyústilo to konfliktu s Ivom a jej žiarlivou sesternicou. Nakoniec to bolo ta dobre domotané.
Kniha mala však aj svoju slabú stránku, čo bolo niekedy správanie hlavných postáv. Obaja prežili veľkú stratu, čo sa týkalo ich minulých vzťahov. Tie vzťahy trvali niekoľko rokov. Preto si myslím, že vyhlásenia, ktoré mali, že prežívajú teraz obrovitánsku lásku a sľubovali si hory doly, boli dosť prehnané. Skôr by som si myslela, že po takom niečom, bude človek viac opatrný a vzťah si bude pomaly a zodpovedne budovať. A nebude takéto vyznania robiť po pár týždňoch.
No i napriek tomu sa mi táto kniha páčila. Užila som si pri nej dosť romantiky, spoznala som zas kúsok Paríža a bolo to veľmi príjemné a oddychové čítanie. A bola som veľmi rada, že to nie je taká romantika, že na každej druhej strane by bola erotika. Skôr to bolo o tom, čo postavy cítili v srdci. A čo, že sa Sandra správala ako 15ročná baba, ktorá sa práve zamilovala...veď v hocijakom veku sa môžu znova poblázniť hormóny, aj na výške.
Pre mňa je táto jedna z najlepších kníh, ktoré som z vydavateľstva Motýľ čítala.
Preto veľmi pekne ďaujem za recenzný výtlačok, ktorý si môžete kúpiť TUKomentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť