Preskočiť na hlavný obsah

Týždeň s knižkou 10

Čavko!
Po týždni sa hlásim s týždňom s knižkou. Dôvod, prečo som článok neuverejnila už včera je, že som poobede robila a o pol11 sa mi sem nechcelo ísť.
Je vidno, že moja aktivita za posledný týždeň na blogu bola nulová, pretože v škole to vrelo a k čítaniu som sa dostala v nedeľu. Tento týždeň odchádzam aj na školský výlet, preto by som do piatku chcela stihnúť dve recenzie a ešte jeden článok, čo sa týka kníh z knižnice. Dneska som bola vrátiť 2 a mala som šťastie lebo som natrafila na také knihy, ktoré som chcela čítať. A ešte nejaké mám aj zo Zámkov, ktoré mám už dlhšie, len som ich neukázala. Tie sa chystám aj zobrať do Tatier.
Kvôli Tatrám pridám ďalší týždeň s knižkou buď utorok, keď sa vrátim alebo až stredu, podľa toho ako budem unavená.
A teraz už k tomu, čo som čítala...
Dočítala som knihu Vykúpená láska, na ktorú sa chystám aj napísať recenziu. Problém je v tom, že z nej mám strašne zmiešané pocity. Na jednej strane, mi to pripadalo naťahované a miestami ma to dosť nebavilo, no na druhej tá kniha mala úžasné myšlienky a pri mnohých veciach som sa zamyslela a naozaj je to kniha, ktorá zanechá v čitateľovi nejaký odkaz.


Tiež som si zozčítala dve knihy: Chlapec Nikto a Opátství Northanger. Z týchto dvoch ma zatiaľ viac zaujal Chlapec Nikto, práve tým, že je to niečo nové a originálne. Zatiaľ však nemám ž tak veľa toho z neho prečítaného, takže nechcem robiť unáhlené závery.
No a Jane Austenová je stará klasika. Z tohto jej diela som však mierne sklamaná, pretože zatiaľ to na mňa nezapôsobilo. Uvidím ako sa to s oboma týmito knihami nakoniec rozbehne.
Ešte minulý týždeň som zabudla napísať, že som kúpila knihy Manžel na objednávku a Bezprsté mesto.
No a Nebezpečný muž bol v nejakom časopise, čo kupovala maminka. To, či ju budem čítať ešte uvidím, lebo tieto knihy veľmi nemusím. No ale môže aj prekvapiť, tak uvidím...

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …