Preskočiť na hlavný obsah

Týždeň s knižkou 10

Čavko!
Po týždni sa hlásim s týždňom s knižkou. Dôvod, prečo som článok neuverejnila už včera je, že som poobede robila a o pol11 sa mi sem nechcelo ísť.
Je vidno, že moja aktivita za posledný týždeň na blogu bola nulová, pretože v škole to vrelo a k čítaniu som sa dostala v nedeľu. Tento týždeň odchádzam aj na školský výlet, preto by som do piatku chcela stihnúť dve recenzie a ešte jeden článok, čo sa týka kníh z knižnice. Dneska som bola vrátiť 2 a mala som šťastie lebo som natrafila na také knihy, ktoré som chcela čítať. A ešte nejaké mám aj zo Zámkov, ktoré mám už dlhšie, len som ich neukázala. Tie sa chystám aj zobrať do Tatier.
Kvôli Tatrám pridám ďalší týždeň s knižkou buď utorok, keď sa vrátim alebo až stredu, podľa toho ako budem unavená.
A teraz už k tomu, čo som čítala...
Dočítala som knihu Vykúpená láska, na ktorú sa chystám aj napísať recenziu. Problém je v tom, že z nej mám strašne zmiešané pocity. Na jednej strane, mi to pripadalo naťahované a miestami ma to dosť nebavilo, no na druhej tá kniha mala úžasné myšlienky a pri mnohých veciach som sa zamyslela a naozaj je to kniha, ktorá zanechá v čitateľovi nejaký odkaz.


Tiež som si zozčítala dve knihy: Chlapec Nikto a Opátství Northanger. Z týchto dvoch ma zatiaľ viac zaujal Chlapec Nikto, práve tým, že je to niečo nové a originálne. Zatiaľ však nemám ž tak veľa toho z neho prečítaného, takže nechcem robiť unáhlené závery.
No a Jane Austenová je stará klasika. Z tohto jej diela som však mierne sklamaná, pretože zatiaľ to na mňa nezapôsobilo. Uvidím ako sa to s oboma týmito knihami nakoniec rozbehne.
Ešte minulý týždeň som zabudla napísať, že som kúpila knihy Manžel na objednávku a Bezprsté mesto.
No a Nebezpečný muž bol v nejakom časopise, čo kupovala maminka. To, či ju budem čítať ešte uvidím, lebo tieto knihy veľmi nemusím. No ale môže aj prekvapiť, tak uvidím...

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…