Preskočiť na hlavný obsah

Týždeň s knižkou 11

Pekný, posledný júnový deň.

Teraz, keď nie je škola mám pocit, že čas ide oveľa rýchlejšie. Ale to asi viacerí...Musím sa priznať, že za posledné dva týždne som tomu čítaniu veľa nedala. Absolvovala som za ten čas 4 dňový výlet do Tatier. Kožaz..mala by to byť skratka kurz ochrany života a zdravia. Určite z toho výletu nie som nadšená a skôr ma vo viacerých ohľadoch sklamal. Miesto bolo dobré, lebo Tatry a prírodu mám veľmi rada, no keď ste tam s ľuďmi, ktorí sa správajú ako sa správajú, celý ten zážitok sa pokazí. Jedinou výhodou je potom, že človek zistí veľa o druhých. No a na tomto výlete som začala čítať aj Nebo nie je výmysel.

Času nebolo veľa, no aspoň som to tam rozčítala. Dočítala som knihu na ceste domov z Kramárov. A to ma celkom vtedy prekvapilo, že ako rýchlo ubehla cesta, keď som čítala. Recenziu som len včera pridala na blog, lebo z tejto knihy mám aj zmiešané pocity. Nesplnila moje očakávania a skôr som čakala výpoveď samotného chlapca, ktorý to zažil, ako spísanie dojmov a pocitov, ktoré mal vtedy jeho otec.
Niekomu sa môže páčiť aj v tejto forme, lebo sa to aspoň rýchlo čítalo a bolo to pútavé, no nebolo tam veľa toho na zamyslenie...Mám rozčítanú knihu Ako hadí jed. Zatiaľ som však len na začiatku a vlastne ani poriadne neviem o čom to bude. No prvé, čo ma zarazilo bolo strašne veľa postáv naraz, takže s tým mám dosť problém, lebo tie mená sa mi dosť pletú. A túto knihu by som chcela do štvrtka zdolať, lebo v piatok odchádzam na víkend znova do Tatier a tam by som si rada vzala inú knihu. Najprv však musím dočítať Opátství Northanger, ktorý som rozčítala potom odložila a teraz som sa do nej znova pustila. 
Vlastne už včera večer, no bola som dosť unavená, tak viac som z nej dnes prečítala. Jane Austenovú určite poznáte. Ja od nej mám doma 4 knihy, z toho 3 po česky a je to také inakšie čítať, aj keď je to taký rovnaký jazyk, niektoré slová si musím pozrieť, čo vlastne znamenajú, lebo to je ešte takým starším štýlom. Chcela by som ju však dočítať aspoň zajtra, lebo naozaj som to čítanie flákala, no teraz aj viac času trávim s bratom.
Aj včera sme šli do kina na rozprávku Ako vycvičiť draka 2 a ak ste nevedeli, táto rozprávka je podľa kníh spisovateľky Cressida Cowell. A je to veľmi pekná rozprávka. Najprv som sa bála, že ja taká stará idem na to, no potom keď som videla, že sú tam aj starší odomňa a nemajú so sebou žiadne decko, hneď to bolo v pohode.
A to je všetko dúfam, že v ďalšom týždni to bude s knihami živšie. A ešte chystám súťaž, ale kedy ju dám na blog ešte neviem . :)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť