Preskočiť na hlavný obsah

Týždeň s knižkou 9

Ahojte pri týždni s knižkou. Zas vám ukážem nejaké knihy, čo som dočítala, prečítala a rozčítala za posledné dva týždne. Ide sa na to

Začnem s dočítanými.
Jednou z nich bola kniha od Aniky Pastorekovej Stretla som ťa v Paríži. Pre mňa bola táto kniha veľkým prekvapením. Určite neľutujem, že som si ju prečítala a bolo to veľmi príjemné čítanie. Nájdete v nej veľa romantiky ale aj riešenie problémov.
Príbeh je z dnešnej doby a autorka píše pútavo.
A tá obálka nepotrebuje ani komentár.


Pri ďalšej knihe budem dosť kritická, pretože Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol, bol pre mňa totálna katastrofa. Vôbec má táto kniha nezaujala, nebavila ma a všetky postavy mi boli nesympatické. To je dosť veľa dôvodov, aby som túto knihu zaradila medzi svoje najhoršie zážitky s knihou.
No i napriek tomu veľkému počtu ľudí sa páči a má veľkú popularitu.

Smiem byť nežná je fejtón od českej spisovateľky Hany Pinknerovej. Táto autorka má na svojom konte množstvo takýchto malých zlatých knižiek.
Smiem byť nežná zaujme svojimi jednoduchými príbehmi, ktoré vedia vyčariť úsmev na tvári čitateľa.

Perlu v piesku som prečítala za krátky čas, pretože je to pútavá kniha, ktorá nechce pustiť čitateľa. Autorka sa nehrajká a hneď nasadí ostrú zbraň, aby vtiahla fanúšika do deja. Pre mňa to bola úžasná kniha, s malilinkavým množstvom nedostatku.


Vykúpená láska je kniha, ktorú mám rozčítanú. Zatiaľ som pri nej na pochybách, lebo je tam dosť vecí, čo mi prekáža a teraz si od nej aj dám prestávku, lebo škola...

Tak toto sú moje dva týždne, čo sa týka knižiek..Teraz predpokladám, že toho času na blog a čítanie bude menej, preto sa vopred ospravedlňujem. Hneď ako budem môcť, to všetko vynahradím. 

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …