Preskočiť na hlavný obsah

Týždeň s knižkou 9

Ahojte pri týždni s knižkou. Zas vám ukážem nejaké knihy, čo som dočítala, prečítala a rozčítala za posledné dva týždne. Ide sa na to

Začnem s dočítanými.
Jednou z nich bola kniha od Aniky Pastorekovej Stretla som ťa v Paríži. Pre mňa bola táto kniha veľkým prekvapením. Určite neľutujem, že som si ju prečítala a bolo to veľmi príjemné čítanie. Nájdete v nej veľa romantiky ale aj riešenie problémov.
Príbeh je z dnešnej doby a autorka píše pútavo.
A tá obálka nepotrebuje ani komentár.


Pri ďalšej knihe budem dosť kritická, pretože Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol, bol pre mňa totálna katastrofa. Vôbec má táto kniha nezaujala, nebavila ma a všetky postavy mi boli nesympatické. To je dosť veľa dôvodov, aby som túto knihu zaradila medzi svoje najhoršie zážitky s knihou.
No i napriek tomu veľkému počtu ľudí sa páči a má veľkú popularitu.

Smiem byť nežná je fejtón od českej spisovateľky Hany Pinknerovej. Táto autorka má na svojom konte množstvo takýchto malých zlatých knižiek.
Smiem byť nežná zaujme svojimi jednoduchými príbehmi, ktoré vedia vyčariť úsmev na tvári čitateľa.

Perlu v piesku som prečítala za krátky čas, pretože je to pútavá kniha, ktorá nechce pustiť čitateľa. Autorka sa nehrajká a hneď nasadí ostrú zbraň, aby vtiahla fanúšika do deja. Pre mňa to bola úžasná kniha, s malilinkavým množstvom nedostatku.


Vykúpená láska je kniha, ktorú mám rozčítanú. Zatiaľ som pri nej na pochybách, lebo je tam dosť vecí, čo mi prekáža a teraz si od nej aj dám prestávku, lebo škola...

Tak toto sú moje dva týždne, čo sa týka knižiek..Teraz predpokladám, že toho času na blog a čítanie bude menej, preto sa vopred ospravedlňujem. Hneď ako budem môcť, to všetko vynahradím. 

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…