Preskočiť na hlavný obsah

Vykúpená láska - Francine Riversová


Názov : Vykúpená láska
Orig. názov: Redeeming love
Autor : Francine Riversová
Preklad: Oľga Kraľovičová
Vydavateľstvo: Kumran
Rok vydania: 2012
Počet strán : 400
Väzba: mäkká
Žáner: Láska,  náboženstvo


Môže Božia láska zachrániť každého? Rok 1850, v Kalifornii sa práve začína zlatá horúčka. Muži predávajú svoju dušu za mešec zlata a ženy svoje telá za miestečko na spanie. Anjela nečaká od mužov nič iné ako zradu. Ako malé dievčatko ju po matkinej smrti predali za prostitútku. Teraz, po rokoch strávených v nevestincoch, ju pri živote drží len nenávisť namierená proti mužom, ktorí ju zneužívajú a zanechávajú v jej vnútri iba prázdnotu a smrť. Jestvuje láska, ktorá Anjelu ešte môže zachrániť? Dokáže jej srdce ešte uveriť takejto láske?
Po stretnutí s Michaelom Ozeom, mužom, ktorý vo všetkom hľadá vôľu svojho nebeského Otca, sa Anjelin život začína uberať novou cestou...
Táto nadčasová klasika je prerozprávaním biblického príbehu z Knihy Ozeáš. Vykúpená láska je príbehom o Božej nepodmienečnej, vykupujúcej a všetko spaľujúcej láske, je príbehom, ktorý mení život.
Francine Riversová
Zaraďujú ju medzi popredných amerických spisovateľov súčasnosti. Je nositeľkou viacerých literárnych cien, tri jej romány získali prestížnu America Rita Award. Po konverzii na kresťanstvo sa netají tým, že svojou tvorbou chce vyjadriť vďaku za všetko, čo obohatilo jej život.
zdroj
Vykúpená láska je kniha, pri ktorej som ani nerozmýšľala, keď som ju zbadala a hneď som si ju vzala domov. Možno keď ju zbadáte a uvidíte jej veľkosť a hrúbku, pomyslíte si, že ju budete dlho čítať...pravda? Zvládnete ju prečítať dosť rýchlo..
Moje očakávania na ňu boli dosť vysoké, veď v skoro každej recenzii mala 5 hviezdičiek, obkolesovala ju samá chvála a nikto na ňu nevravel nič zlé. Tak prečo si ju neprečítať? Pustila som sa do nej s veľkou chuťou a zvedavosťou, o čo vôbec pôjde. 

Príbeh začína minulosťou Angeli, ktorú nenávidel jej vlastný otec. Pre ňu i jej matku nastali tvrdé časy a nakoniec Angela prišla aj o ňu. Potom ju predali do nevestinca a tam začína jej život neviestky, ktorú môže od toho zachrániť jedine Michael, ktorý je "hnaný" Bohom. 
Angela je však tvrdohlavá a nemá záujem poslúchať Michaela, ktorému niekoľkokrát utečie, nevidí nič zmysluplné v jeho modlitbách k Bohu a v čítaní Biblie. Michael je trpezlivý farmár, ktorý robí všetko preto aby sa Angela mala dobre. Chce aby mu dôverovala, aby sa mu zdôverila so svojou bolesťou a nočnými morami, ktoré ju sprevádzajú už niekoľko rokov. No Michael je tiež len človek. Vydrží Angelino správanie a uťahovanie sa do seba? Ako prijme jej zradu? 

Mne sa k tejto knihe píše strašne ťažko..Boli tam veci, čo mi nesadli a to napríklad, že autorka vtiahla Michaela do deja len tak, nič som o ňom nevedela a nechápala som najprv, čo tam vôbec robí. Ja mám radšej taký prehľad o postavách a toto bol taký menší šok. Ďalšou vecou bolo, že začiatok mi prišiel naťahovaný. Hlavne v tej časti ako prišla Angela na farmu a utekala stále od neho. Potom jak tam prišla Miriam a jej rodina, to bolo už také živšie a hneď sa lepšie čítalo. Strašne sa mi páčilo ako autorka menila správanie nielen Angeli , ale aj iných postáv. Samotná Angela bola "zaujímavá" postava. Bola to žena, ktorá si stála za svojím, tvrdohlavá ale aj emotívna a plná strachu. A jej premena vyzerala úplne skutočne a bola to oslobodzujúca premena. Aj keď to trvalo pre ňu dlhšie a niektorým ľuďom ublížila, čo vôbec nechcela, bolo to viac také uveriteľnejšie. 
Celá kniha bola o pokore, odpustení a láske. Či už k mužovi, žene, priateľom alebo k Bohu...V tejto recenzii sa ani nedá všetky myšlienky popísať, ktoré autorka vrazila do knihy. To si človek musí sám prečítať a popremýšľať na sebou. A netreba na to aby bol taký ako Angela. Niekedy, možno si to ani neuvedomíme odstrčíme na druhú kolaj niekoho, ktorého nepovažujeme dosť dobrého pre nás, robíme predsudky a pritom v srdci môže byť úplne iný! 
Keby mi sadol štýl písania autorky už od začiatku, určite by som dala plný počet bodov. Stále však mám dilemu.. Preto viac pozerajte pri rozhodovaní, či si ju chcete prečítať alebo kúpiť, na to, čo som napísala ako na body. 
Hodnotenie 
4/5

Komentáre

 1. Moje bývalé spolužiačky túto knihu čítali a aj som si ju chcela požičať, ale nestihla som. Tie dni do maturity ubiehali neuveriteľne rýchlo :D
  Ale vyzerá to zaujímavo, raz sa k tomu hádam dostanem.
  Super recenzia :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Po knižke som dlhšie pokukovala a tá obálka vyzerá strašne pekne ! :)
  Knižka príbehovo tiež nevyzerá zle a celkovo by mi asi aj sadla.
  Pekná recenzia.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Wooow už som o nej počula, no nejak som pozabudla.. Každopádne by som si ju rada prečítala :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Knížka vypadá opravdu zajímavě a obálka je vážně krásná! :)

  Nominovala jsem tě do Blogger tagu :)
  Více zde: http://domika-books.blogspot.com/2014/06/blogger-tag.html

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Už som čítala jej knihy a sú dobre, teraz si ich kupujem do knižnice, odporúčam :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Zaujímavé. Mňa práve tá časť s Miriam bavila trošičku menej ako ostatné časti. Čo sa týka "naťahovania" deja. Spočiatku som bola nedočkavá (detstvo Angely), lebo som vedela, o čom má kniha byť a stále som bola nervózna ako "sa to stane". Ale spätne vnímam, že každá myšlienka (veta) ma hodne obohatila. Potom neskôr (na farme u Michaela) mi to pripadalo veľmi uveriteľné. Práve tým, ako "stále utekala". Hnevala som sa na niektoré postavy (čo jej to sťažovali), ale spätne po skončení knihy som vďačná aj za tie. V živote podobných stretávame často - a odrazu som videla, že všetko to má zmysel. Úplne všetko. Dokonca aj to, keď nám niekto "hádže polená pod nohy", alebo "marí to, čo sme už-už mali dosiahnuť."

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť