Preskočiť na hlavný obsah

Adonis v tričku - Simona Kutišová


Názov : Adonis v tričku
Autor : Simona Kutišová
Vydavateľstvo: Motýľ
Rok vydania: 2014
Počet strán : 199
Väzba: tvrdá
Žáner: Dievčenský román


Každé dievča potrebuje aspoň raz v živote stretnúť nejakého Adonisa, pre ktorého úsmev by spravilo čokoľvek a odpustilo mu aj tie najväčšie hriechy... 
Že neexistuje život ako vo filme? A čo potom Táňa, ktorej osud do cesty pripletie vysnívaného princa – tmavovlasého fešáka s nežnými očami a s najsexi úsmevom, aký kedy videla? Navyše sa zdá, že ani ona mu nie je ľahostajná... Keď Adonis kamsi zmizne a Táňa si konečne zariadi život podľa seba, muž s najkrajším úsmevom na svete sa objaví znova, tentoraz ako sprievodca na školskej exkurzii do Paríža. Táňa však priťahuje trapasy a nič nevychádza podľa jej predstáv. Ako to nakoniec dopadne? Nájde si Táňa cestičku do srdca svojho Adonisa? A zistí, kto je tajomný Martin, ktorý jej napíše vždy, keď má zlý deň? 
Román do kabelky každého dievčaťa.



Študujem na Trnavskej univerzite v Trnave psychológiu a zaujímam sa o problematiku onkologických ochorení. Som nenapraviteľná romantička, milujem jar a obľubujem všetky veselé(cukríkové) farby. Moje životné motto je: "Vždy by sme mali mať na pamäti, že dnešný deň príde len raz a už sa nikdy nevráti!" (A. Shopenhauer)
Ak chcete vedieť o autorke viac kliknite na jej vlastný blog, kde nájdete aj jej predstavu Adonisa. klik


Úúú, toto bol najlepší dievčenský román, aký som čítala. Pre mňa sa vyrovnal aj Džínsovým denníkom od Zuzky Šulajovej. Mladá autorka do knihy dala romantiku, vtipnosť a pritom to vyzeralo aj prirodzeno. Nie síce vždy, ale myslím si, že tieto dievčenské romány musia mať aj takú tú trafenosť zamilovanosti, kde hlavná hrdinka stratí hlavu, no v tomto prípade prišlo aj vytriezvenie. Čo čakáte, keď si prečítate názov Adonis v tričku? Asi staré klišé. Baba si nájde úžasného fešáka, ktorý sa do nej na prvý pohľad zamiluje a potom žijú spolu šťastne až do smrti...Tak toto ste trafili vedľa. Táto kniha ukazuje, že aj prvý pohľad môže zaklamať a zamilovanosť vyprchať. Nemusíte sa však báť sladká romantika ajtak nechýba. Preto je tento román pre každú dobrú romantičku.

Hlavnou postavou je Táňa. Mladá, uletená baba, ktorá ma šťastie na strápňovanie. No a nechýba jej ani najlepšia kamarátka Lenka, ktorej môže povedať čokoľvek. Vždy držia spolu a aj keď sa pohádajú, vysvetlia si to a priateľstvo trvá ďalej. Žiaden chlap by ich nerozdelil. A pán Adonis? To je podľa Táni najsexy chlap pod slnkom. Ako sa ukáže ani Táňa mu nie je ľahostajná. No čo sa stane keď sa do celej situácie zapletie nič netušiaca bývala snúbenica Adonisa Natália? Vie vôbec komu Táňa dala svoje srdce a vie vôbec, čo cíti k svojmu vysnívanému Adonisovi? Niekedy človek musí prísť o niečo, aby zistil, čo mal pod nosom a nevšímal si to. 
Keď som sa pustila do tejto knihy, hneď som vedela, že ju len tak neodložím. Bola napísaná pútavo a spisovateľka sa nezdržovala zbytočným naťahovaním. Bolo to napísané veľmi jednoducho a preto to bolo veľmi príjemné čítanie. Celý dej ubiehal rýchlo a aj hlavná hrdinka Táňa, mi prišla ako úplne normálna baba.  Pre mňa bolo pri čítaní plus aj to, že postavy boli v mojom veku. Okrem základnej témy, do deja boli vsunuté aj rodinné problémy, súdržnosť súrodencov a smútok zo smrti. 
Preto si myslím, že nešlo len o obyčajný a fádny dievčenský román ale veľmi kvalitný román. 



Za recenzný výtlačok veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu Motýľ. Knihu Adonis v tričku si môžete kúpiť v ich internetovom obchode za super cenu TU.



Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …