Preskočiť na hlavný obsah

Bloger TAG 2

Tentokrát ďakujem Patty Nightdream z blogu my-wonderful-world-of-crazily-books za nomináciu do bloger Tagu.

Ja som sa už raz zúčastnila a neviem koho by som tam znovu nomilovala, preto túto časť vynechám. Ostatné pravidlá dodržím a tým sú : povedať o sebe 10 vecí, odpovedať na otázky Patrície. Tak sa ide na to.


10 faktov o mne

1. Milujem mydlá a ich vôňu.
2. Veľmi uznávam handmade prácu a každému držím palce v tejto kreatívnej tvorbe.
3. Mám slabosť pre šaty.
4. Neznášak hmyz, pavúky a hady.
5. Neznášam doktorov a chodiť do nemocnice. Paradoxom je, že som tam nútená chodiť kvôli cukrovke a ohromne tam trpím. V tomto som ako chlapi, kým neumieram nikam by som nešla.
6. Rada pozerám fotky a hlavne také staré, čo nájdem u babky.
7. Páči sa mi keď niekto pestuje kvety, no neviem či by som to ja zvládla.
8. Narozdiel od iných blogerov, nezvyknem sledovať seriály a ani veľmi telku.
9. Zbožňujem čaje a je mi úplne jedno akú majú príchuť. Aj teraz si idem jeden spraviť.
10. Nemám rada Valentína, preto mi veľmi vyhovuje, že vtedy má priateľ narodeniny, tak mu dávam len narodeninový darček.

Odpovede na otázky


Ako dlho ti trvá napísať jednu recenziu?
Neviem. Závisí to od toho, či sa mi kniha páčila alebo nie. Celkovo z pocitov celej knihy. A nikdy som si to nestopovala...

Čítaš aj knihy od slovenských alebo českých autorov?
Nevyhýbam sa tomu. OD slovenských mám toho dosť prečítaného. A českých som prečítala len dvoch.

Čoho sa najviac bojíš?
Že po mne deti budú mať cukrovku alebo dostanú nejaké iné ochorenie. A tiež sa bojím o brata, že by sa mu mohlo niečo stať.

Páčia sa ti akcenty-prízvuky? Ak áno aký je tvoj favorit?
Mne je jedno ako niekto hovorí hlavne nech mu rozumiem :D :D :D .

Pomaranč, jablko alebo slivka?
Jablko jasný favorit. Slivky veľmi nejem a pomaranč väčšinou len cez zimu.

Aký je tvoj obľúbený film?
Ťažká otázka, keď ja veľmi nepozerám filmy. Páčila sa mi Pýcha a predsudok, Bedári a Hunger games. 

Bez čoho alebo koho si nevieš predstaviť svoj život?
Rodiny, priateľov, mojej viery a ochote pomáhať. 

Predstav si, že sa ocitneš v knihe. Si na malej lodi na otvorenom mori. Nikde nie je ani duše, ostala ti len jedna fľaša vody a kýbeľ jedla. Na čo budeš myslieť?  
Na modlitby :D :D Asi by som dúfala, že za nejaký čas sa tam ocitne nejaká dobrá duša a vezme ma so sebou na pevninu. 

Existuje taký hrdina alebo hrdinka, ktorého z duše nenávidíš? Prečo?
Nie, veď je to len fiktívna postava. Načo sa zaťažovať hnevom. 

Akú knihu momentálne čítaš? Páči sa ti?
Adonis v tričku a zatiaľ sa mi to páči a druhá je Anjeli medzi nami, pri ktorej som sa sekla a momentálne som si dala od nej pauzu. 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť