Preskočiť na hlavný obsah

Mechanický anjel - Cassandra Clare


Názov : Pekelné stroje, Mechanický anjel
Orig. názov: Clockwork Angel
Autor : Cassandra Clare
Preklad: Diana Ghaniová
Vydavateľstvo: Slovart
Rok vydania: 2012
Počet strán : 400
Väzba: tvrdá
Žáner: Fantasy


Šestnásťročná Tessa Grayová sa vydáva na dlhú zaoceánsku plavbu, aby vo viktoriánskom Anglicku našla brata. V Londýne plnom upírov, bosorákov a iných nadprirodzených bytostí, ju čaká doslova hrôza. Útočisko nájde u Tieňolovcov, ktorí jej prisľúbia pomoc, ak im na oplátku poskytne svoje tajomné schopnosti. Tessu očaria najmä dvaja najlepší priatelia: Jem, za ktorého peknou tvárou sa skrýva temné tajomstvo, a modrooký Will, ktorý od seba všetkých odháňa štipľavými komentármi a nevyspytateľnými náladami. Tessa pochopí, že si bude musieť vybrať, či zachráni brata, alebo pomôže novým priateľom zachrániť svet a že láska je to najnebezpečnejšie kúzlo zo všetkých.

Cassandra Clare sa narodila v Teheráne americkým rodičom a detstvo strávila na cestách po celom svete. Pravých kamarátov objavila v knihách, ktoré so sebou všade brávala. Po univerzite pracovala v rôznych bulvárnych časopisoch, kde písala o cestách Brada Pitta a Angeliny Jolie či o katastrofálnom šastníku Britneay Spears. Mesto kostí, prvú knihu zo série nástroje smrteľníkov, začala písať v roku 2004. Pôvodná trilógia sa po úspechu prvej knihy rozrástla na šesťdielnu sériu. Cassandra Clate obohatila svet Tieňolovcov a trilógiu Pekelné stroje, ktorá sa odohráva vi viktoriánskom Londýne. Prečo som túto knihu odkladala a nechcela ju skôr prečítať??? Nechápem samu seba! 
Najskôr to boli zlé ohlasili na Nástroje smrteľníkov 4. časť. Bála som sa, že aj tu budú spisovateľkine nekonečné opisy prírody, prostredia alebo vzhľadu postáv. Pár síce bolo, ale primerane. 
Kniha vyšla už v roku 2012, takže mnoho z vás ju má už prečítanú a táto recenzia je možno aj preto trocha zbytočná. 

Hlavnou postavou je Tessa, ktorej umrie teta a dostane list od brata, aby za ním prišla do Londýna. V prístave ju však nikto nečaká až na dve dámy a tajomný koč. Tessa do neho nastúpi a začne sa pre ňu peklo. 
Spoznáva svet, ktorý nikdy nevidela a ani netušila, že existuje. No spoznať musí aj samu seba, lebo nie je obyčajným človekom. No čo potom? Upadá do temnoty dolnosveta, medzi nadprirodzené bytosti, no spoznáva aj Tieňolovcov, ktorí sa jej pokúšajú pomôcť. 
Nič však nie je také jasné, ako to vyzerá. Aj ten od koho to nečakáte dokáže zraniť a podraziť.To zažije aj Tessa. Veľa zavisí od jej rozhodnutí. 


Tessa určite patrila medzi moje obľúbenkyne, pretože sa nesnažila hrať na hrdinku, ktorou nebola. Bolo na nej vidieť smútok, strach, odhodlanosť a to sa mi páčilo. Nebola namyslená a ani podľa seba dokonalá...taký bol Will. A asi hneď viete akú postavu mi svojim správaním pripomínal z Nástrajov smrteľníkov. Nafúkaný, namyslený, najúžasnejší, neomylný...No i tak sa správanie postáv dalo vydržať. Niektoré postavy mi boli ľúto, že som ich ani poriadne nespoznala a rýchlo umreli. 

A objavili sa tam už aj známe postavy :P. Bola som zvedavá, či autorka všetko znova rozpíše o Tieňolovcoch, Dolnosveťanoch...celú tú históriu ako sa zrodili, boje, ktoré viedli a také veci, no na moje počudovanie, opísala to krajovo. Nezachádzala tak do hĺbky no i ten, čo nečítal Nástroje smrteľníkov určite všetko ľahko pochopí. 
Pri čítaní som sa nenudila, pretože v knihe sa stále niečo dialo a bola som zvedavá na koniec. Samozrejme, že všetko sa nedá dozvedieť v prvej časti, keď je to trilógia. 

Ľutujem, že som to prečítala? Určite nie.
Bolo to nudné? Haha, to sa určite o tom povedať nedá. 

Chcem si prečítať pokračovanie? SAMOZREJME!!!!
Keby môžem tak hneď čítam ďalšie diely. 
Podla mňa, aj keď som prečítala zatiaľ len prvú časť, je to lepšie ako séria Nástrojov smrteľníkov. 

Hodnotenie
5/5

Komentáre

  1. Je to úžasná séria :)... Počkaj si na ďalšie diely :D. Som nedávno dočítala trojku a toľko adrenalínu som nezažila už pekne dlho :D. Pekná recenzia :).

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA - Nemecké dievča neplače ( Michaela Ella Hajduková )

Názov: Nemecké dievča neplače,Autor: Michaela Ella Hajduková, Rok vydania: OR/SR- 2016Počet strán: 219Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román pre ženy, vojnový román,Moje hodnotenie: 4/5

Ľudia sú ako domy. Majú veľa svetlých aj tmavých kútov, zatvorených dverí a svoju trinástu komnatu. Príbeh o tom, čo sa stane, keď sa rozhodneme niektoré dokorán otvoriť. Markus a Emma vyzerajú navonok ako úplne bežný zaľúbený pár. Pracujú však pre tajnú organizáciu, ktorá vznikla po vojne ako pocta súrodencom Schollovcom (Die Weiße Rose - Biela ruža). Organizácia odhaľuje vojnové zločiny a zločincov. Narazia na veľmi dôležitý objav, ale zároveň odhalia inú organizáciu, ktorá je nebezpečná a chce zostať utajená. Všetky stopy vedú k Lebensbornu - nacistami vytvorenému projektu, ktorého cieľom bolo, na základe nacistickej ideológie o rasovej hygiene, zvýšiť počet árijských detí vrátane detí pochádzajúcich z mimomanželských zväzkov. Lenže tam sa ciele nekončili. Svetlovlasé a modrooké deti v nacistami okupo…

RECENZIA - Zmŕtvychvstanie ( Michael Punke )

Názov: Zmŕtvychvstanie, Origin. názov: The Revenant, Autor: Michael Punke, Preklad: Slavomír Hrivnák , Rok vydania: OR-2002/SR- 2016Počet strán: 259Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román podľa skutočných udalostí, dobrodružný román, Moje hodnotenie: 4.5/5


Román o obdivuhodnej ľudskej nezlomnosti SKUTOČNÝ PRÍBEH Z DRSNEJ DIVOČINY #1 New York Times Bestseller

Píše sa rok 1823 a Hugh Glass sa spolu s lovcami kožušín zúčastňuje výpravy v neprebádaných Skalnatých horách. Uprostred hlbokých lesov muži vzdorujú náročným podmienkam, ako aj útokom miestnych Indiánov. Keď odvážneho Hugha napadne obrovský grizly, podarí sa mu ho zabiť, ale utrpí vážne zranenia, ktoré mu zabránia pokračovať v ceste so zvyškom výpravy. Hugh je vydaný na milosť a nemilosť zradcovi Johnovi Fitzgeraldovi, ktorý sa má podľa dohody oňho postarať spolu s najmladším členom výpravy. Tento strhujúci skutočný príbeh je jasným dôkazom toho, aký nezlomný je ľudský duch a čo všetko dokáže v túžbe po živote prekonať - nezastaví h…

RECENZIA - V Pasci ( Dani Pettreyová )

Názov: V pasci, Origin. názov: Stranded, Autor: Dani Pettreyová, Preklad: Zuzana Venglíková , Rok vydania: OR-2013/SR- 2015Počet strán: 271Vydavateľstvo: i527.net, Žáner: detektívka,  dobrodružný román, kresťanská literatúra, romantika,Moje hodnotenie: 4.5/5Keď jej priateľka záhadne zmizne, ide o každú minútu!Darcy St. Jamesová sa vracia na Aljašku, aby pomohla svojej priateľke, investigatívnej novinárke, pri odhaľovaní veľkého prípadu. Keď však dorazí na miesto, zistí, že jej priateľka je nezvestná. Znepokojí ju ľahostajný prístup posádky lode, preto sa pustí do pátrania na vlastnú päsť.Posledná osoba, ktorú Gage McKenna očakáva na palube lode, na ktorej má pracovať ako vedúci zážitkových aktivít, je Darcy. Najradšej by na ňu zabudol, ale nedokáže. Keď sa ocitnú v odľahlých častiach Aljašky a napokon aj v cudzí vodách, neubráni sa pocitom strachu o jej bezpečnosť. Deje sa niečo čudné a čím hlbšie sa v pátraní dostávajú, tým viac si je istý, že odhalili iba vrchol ľadovca.zdroj Po …