Preskočiť na hlavný obsah

Mechanický anjel - Cassandra Clare


Názov : Pekelné stroje, Mechanický anjel
Orig. názov: Clockwork Angel
Autor : Cassandra Clare
Preklad: Diana Ghaniová
Vydavateľstvo: Slovart
Rok vydania: 2012
Počet strán : 400
Väzba: tvrdá
Žáner: Fantasy


Šestnásťročná Tessa Grayová sa vydáva na dlhú zaoceánsku plavbu, aby vo viktoriánskom Anglicku našla brata. V Londýne plnom upírov, bosorákov a iných nadprirodzených bytostí, ju čaká doslova hrôza. Útočisko nájde u Tieňolovcov, ktorí jej prisľúbia pomoc, ak im na oplátku poskytne svoje tajomné schopnosti. Tessu očaria najmä dvaja najlepší priatelia: Jem, za ktorého peknou tvárou sa skrýva temné tajomstvo, a modrooký Will, ktorý od seba všetkých odháňa štipľavými komentármi a nevyspytateľnými náladami. Tessa pochopí, že si bude musieť vybrať, či zachráni brata, alebo pomôže novým priateľom zachrániť svet a že láska je to najnebezpečnejšie kúzlo zo všetkých.

Cassandra Clare sa narodila v Teheráne americkým rodičom a detstvo strávila na cestách po celom svete. Pravých kamarátov objavila v knihách, ktoré so sebou všade brávala. Po univerzite pracovala v rôznych bulvárnych časopisoch, kde písala o cestách Brada Pitta a Angeliny Jolie či o katastrofálnom šastníku Britneay Spears. Mesto kostí, prvú knihu zo série nástroje smrteľníkov, začala písať v roku 2004. Pôvodná trilógia sa po úspechu prvej knihy rozrástla na šesťdielnu sériu. Cassandra Clate obohatila svet Tieňolovcov a trilógiu Pekelné stroje, ktorá sa odohráva vi viktoriánskom Londýne. Prečo som túto knihu odkladala a nechcela ju skôr prečítať??? Nechápem samu seba! 
Najskôr to boli zlé ohlasili na Nástroje smrteľníkov 4. časť. Bála som sa, že aj tu budú spisovateľkine nekonečné opisy prírody, prostredia alebo vzhľadu postáv. Pár síce bolo, ale primerane. 
Kniha vyšla už v roku 2012, takže mnoho z vás ju má už prečítanú a táto recenzia je možno aj preto trocha zbytočná. 

Hlavnou postavou je Tessa, ktorej umrie teta a dostane list od brata, aby za ním prišla do Londýna. V prístave ju však nikto nečaká až na dve dámy a tajomný koč. Tessa do neho nastúpi a začne sa pre ňu peklo. 
Spoznáva svet, ktorý nikdy nevidela a ani netušila, že existuje. No spoznať musí aj samu seba, lebo nie je obyčajným človekom. No čo potom? Upadá do temnoty dolnosveta, medzi nadprirodzené bytosti, no spoznáva aj Tieňolovcov, ktorí sa jej pokúšajú pomôcť. 
Nič však nie je také jasné, ako to vyzerá. Aj ten od koho to nečakáte dokáže zraniť a podraziť.To zažije aj Tessa. Veľa zavisí od jej rozhodnutí. 


Tessa určite patrila medzi moje obľúbenkyne, pretože sa nesnažila hrať na hrdinku, ktorou nebola. Bolo na nej vidieť smútok, strach, odhodlanosť a to sa mi páčilo. Nebola namyslená a ani podľa seba dokonalá...taký bol Will. A asi hneď viete akú postavu mi svojim správaním pripomínal z Nástrajov smrteľníkov. Nafúkaný, namyslený, najúžasnejší, neomylný...No i tak sa správanie postáv dalo vydržať. Niektoré postavy mi boli ľúto, že som ich ani poriadne nespoznala a rýchlo umreli. 

A objavili sa tam už aj známe postavy :P. Bola som zvedavá, či autorka všetko znova rozpíše o Tieňolovcoch, Dolnosveťanoch...celú tú históriu ako sa zrodili, boje, ktoré viedli a také veci, no na moje počudovanie, opísala to krajovo. Nezachádzala tak do hĺbky no i ten, čo nečítal Nástroje smrteľníkov určite všetko ľahko pochopí. 
Pri čítaní som sa nenudila, pretože v knihe sa stále niečo dialo a bola som zvedavá na koniec. Samozrejme, že všetko sa nedá dozvedieť v prvej časti, keď je to trilógia. 

Ľutujem, že som to prečítala? Určite nie.
Bolo to nudné? Haha, to sa určite o tom povedať nedá. 

Chcem si prečítať pokračovanie? SAMOZREJME!!!!
Keby môžem tak hneď čítam ďalšie diely. 
Podla mňa, aj keď som prečítala zatiaľ len prvú časť, je to lepšie ako séria Nástrojov smrteľníkov. 

Hodnotenie
5/5

Komentáre

  1. Je to úžasná séria :)... Počkaj si na ďalšie diely :D. Som nedávno dočítala trojku a toľko adrenalínu som nezažila už pekne dlho :D. Pekná recenzia :).

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …