Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka - jún

Prečítané knihy
Todd Burpo - Nebo nie je výmysel
Noro Ölvecký - Na krídlach duše
Allen Zadoff - Chlapec Nikto
Francine Riversová - Vykúpená láska
Tessa Afsharová - Perla v piesku

Minulý mesiac som bola nadšená,  koľko som toho prečítala? Teraz sa to určite nemôže ani spomenúť. Tých kníh naozaj nie je veľa, no doženiem to cez prázdniny. Aspoň sa o to pokúsim. A rada by som sa pustila aj do tých kníh, ktoré už mám dlho kúpené, no vždy som dala prednosť nejakej inej. Budem musieť pri tom stíhať aj z knižnice knihy a mali by mi prísť priebehu tohto týždňa aj recenzné výtlačky. Čo sa snažím obmedziť je kupovanie nových kníh. Tento mesiac som si kúpila dve a jedna bola ešte v časopise. Ďalší mesiac by som nechcela ani jednu. Tak uvidím ako to vydržím.

Kúpené knihy
Catherine Mckenzieová - Manžel na objednávku
Ondrej Štefánik - Bezprsté mesto
Adriana Macháčová - Nebezpečný muž
Túto záložku som dostala od slovenčinárky, pretože odchádza zo školy a už nás nebude učiť. Budúci rok ma čaká už 3. slovenčinka za 4 roky. Neviem jak je to možné, ale ja na takéto striedanie učiteliek mám šťastie už od prvej triedy základnej školy. Tak mám takúto pamiatku :) . 


Ako ste videli tento mesiac bol taký menší, čo sa týka chvastačky. Ak ste čítali niektorú z týchto kníh, kľudne mi napíšte, ako sa vám páčila.

Komentáre

  1. Bezprsté mesto má zaujímavú obálku :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ja som nečítala ani jednu z týchto knižiek,ale Manžel na objednávku ma zaujal....:)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …