Preskočiť na hlavný obsah

Týždeň s knižkou 12

Včera som sa vrátila po peknom výlete z Tatier. Jediná škoda, že trval len tak krátko. No vydriapala som sa na Veľké Solisko, ktoré má vyše 2400 m.n.m, z čoho sa teším. Jedinú knihu, ktorú som po ceste bola Anjeli medzi nami, no najprv dočítané.

Ešte pre odchodom som prečítala a aj napísala recenziu na knihu Opátství Northanger. Je od svetoznámej autorky spoločenských románov Jane Austenovej. Aj pri tejto knihe sa spisovateľka držala romantickosti a postavenia hlavných hrdinov v spoločnosti. Okrem toho do knihy zaplietla aj tajomné časti, ktorými jednoznačne upúta čitateľa. Stále však treba očakávať to isté, čo objavíte v jej románoch a to šťastný koniec, ktorý od začiatku sa dá predpokladať. 


Ako hadí jed je iný dúšok kávy. Dej sa odohráva v 13. storočí a hlavnou postavou je mladučká Alison. Podľa anotácie by to mal byť erotický triler, moje pocity z knihy také však veľmi nie sú. Recenziu sa pokúsim v najbližších dňoch napísať a dať na blog. Autorka Tina Van Der Holland okrem tejto knihy napísala aj knihu Sladký život opatrovateľky. 


Rozčítané mám momentálne dve knihy a to Slepačia polievka pre dušu- Anjeli medzi nami, túto knihu mám ako recenzný výtlačok od blogu Dobré čítanie. Druhou knihou je Adonis v tričku od mladej spisovateľky Simony Kutišovej. Adonis v tričku je taktiež kniha, ktorá mi prišla tento týždeň spolu s knihami: Dievča s mačacím menom a Keď na Haity padá dážď od vydavateľstva Motýľ. 


Okrem týchto troch noviniek mám knihu aj z novej Evy. Volá sa Poviedky o láskach.
No a to je z tohto týždňa asi všetko. :)

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …